Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Ha felújíttatom a fürdőszobáma...

Ha felújíttatom a fürdőszobámat, akkor egész nap otthon vagyok míg a szakemberek dolgoznak?

Figyelt kérdés
Szóval, hogyha új újíttatom fel a lakásom egy részét, hogy közben kénytelen vagyok benne lakni, akkor napközben míg dogoznak, én is elmegyek dolgozni, vagy otthon vagyok velük? Hogy szokott ez lenni?

2020. dec. 1. 08:17
1 2
 1/15 anonim válasza:
90%

Jobb esetbe igen otthon vagy. Figyeled őket hogy dolgoznak, mennyit dolgoznak és csak azt csinálják-e meg amit kérsz.


Ha nincs otthon senki egy 1 hetes felújítás húzódhat akár 2 hétig is, vagy olyan dolgokat is kapsz természetesen plusz pénzért cserébe, amit nem kértél.

2020. dec. 1. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem ez változó. Szerintem ha egy lakás egy részét újíttatják fel az emberek, akkor azért otthon szoktak lenni közben. De mikor mi is egy egész házat újíttatunk fel, odaadtuk mindenkinek a kulcsot, azt csinálják.


De az se baj, ha elmész dolgozni. Csak nyilván tisztázni kell, hogy mit akarsz, hogy megcsináljak. Szóval nincs erre egy etikett, hogy muszáj otthon lenned, ha szakemberek dolgoznak nálad vagy ilyesmi.

2020. dec. 1. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Ha tudsz és/vagy nem bízol meg bennük, akkor otthon vagy. Ha nem tudsz és/vagy bízol bennük, akkor elmész te is dolgozni és kicsit korábban mész haza, hogy mielőtt őt megpattannak ellenőrizni tudd mit csináltak aznap, illetve beszélni tudjatok arról, hogy mi a helyzet éppen. Találtak-e váratlan hibát, lesz-e többletköltség, minden jól megy, stb.
2020. dec. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
Mostanában az időhúzás nem jellemző, egyrészt nem órabérben vannak, másrészt nem véletlenül alig találni valami normális kivitelezőt, tele vannak munkával. A kontár kivitelezést meg nem veszed át. Szóval nem árt, ha otthon vagy, de nem is kell a fejük fölött állni, pláne, ha nem konyítasz ahhoz, amit csinálnak.
2020. dec. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát ez az, kicsit sem konyítok hozzá, egy egyedülálló nő vagyok. Nagyon félek, hogy ott vernek át ahol akarnak. De akkor is, ha ott állok mellettük, merthogy tényleg nem értek hozzá. Azt tudom, hogy pontosan mit szeretnék, de nekem aztán magyarázhatja, hogy de azt úgy nem lehet, meg hogy jól van ez így, stb.

A januártól induló lakásfelújítási támogatás keretében szeretném felújíttatni a fürdőszobát, tehát kötünk vállalkozási szerződést, és mindenről számlát is kell kapnom, de nem tudom, hogy ez mennyire fog megvédeni az estleges hibáktól.

2020. dec. 1. 09:54
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

Ha be tudod zárni a többi szobát, akkor miért maradnál otthon az egész napos zajban és porban?

Nem kellemes dolog.

2020. dec. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Ha bizol bennuk akkor elmesz dolgozni mialatt ott vannak.

En dolgoztam mar olyannal is aki otthon volt es mondta hogy csak azon a napon jojjek mert akkor szabadnapos. Volt olyan is aki nem volt otthon, adott kulcsot vagy pedig reggel elment dolgozni miutan odaertem es kesobb megjott.

Ez nem etikett kerdese. Elore beszeld meg veluk hogy mit hogyan szeretnel es hivjanak fel ha kerdesuk van.

2020. dec. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Őszintén megmondom, hogy legszívesebben én is úgy csinálnám, hogy megvárnám míg reggel megjönnek, aztán elmennék dolgozni, és délután hamarabb hazamennék, hogy azért még találkozzunk. És nyilván telefonon mindig a rendelkezésükre állok.

Hát nem tudom, hogy bízom-e bennük.

A kérdés pillanatnyilag még elméleti, mert még nincs kiválasztva a kivitelező, csak nem tudtam, hogy hogy szokás, hogy jobb.

Nekem nyilván nem jó otthon tátani a számat a porban, és erre nyilván nekik sincs igényük. Nem tudom, mennyire gyakran szoktak felmerülni kérdések, amit azonnal tisztázni kell, vagy elég ha naponta kétszer találkozunk, reggel-este.

És azt sem tudom, hogy az emberek ott szokták-e hagyni a lakásukat vadidegen embereknek.

Igen, végülis a szobákat be tudom zárni, és mondom, én szívem szerint hagynám őket dolgozni magukban, csak nem tudom, hogy nem én járok-e rosszul ezzel.

2020. dec. 1. 10:52
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy olyan lakásban, ahol ott vannak az értékek, az intim dolgok, én nem hagynám magukra a melósokat.

Ettől nem kell rosszul érezniük magukat, ez egészséges körültekintés, józan paraszti ész.


Egy üres, vett ház, amit felújítok, ott persze adok kulcsot. Naponta egyszer odamenni. Nem szakmai vitákat folytatni (abban úgyse nyerhetsz), de hogy az úgy mozog, rés van, nem jó magasságban, stb azokat lehet mondani és akkor azt kis káromkodás mellett ki tudják javítani menet közben.

Ha már kész a fürdő, akkor nem fogják totál visszabontani.

2020. dec. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálam újították fel a fürdőt és rengeteg esztétikai hiba lett, mert nem álltam a hátuk mögött. Nem trehány munkavégzés miatt, hanem mert úgy csinálták, ahogy ők gondolták és ez nem egyezett az én elképzelésemmel, ízlésemmel.

Eleve a fugák szélességéről más elképzelésük volt mint nekem, máshova került a díszcsík, mint ahogy én gondoltam, máshogy vágták a csempét - én biztos nem a legszembetűnőbb helyre tettem volna a toldásokat - a vécécsésze nem uralta volna a fürdőt mint egy trónus, hanem közelebb lett volna a falhoz és hasonlók.

Mindenre nem tudsz előre gondolni, előre nem tudod megbeszélni, ők sem fognak tőled rákérdezni, mert ami neked meg nekik eleve természetes, arról nem tárgyaltok, holott az elképzeléseitek homlok egyenest különbözőek.

Soha többet nem hagyok magukra munkásokat, ez mindenkinek jobb így!

2020. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!