Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Folyton koszos a konyhában a...

Folyton koszos a konyhában a fal, higy oldjam meg a problémát?

Figyelt kérdés
A konyhám fala folyton koszos. Inkább az asztal melletti rész +most ott szorítottunk helyet az etető széknek is. A nyáron át festettem, de most újra olyan az egész fal mintha le hányták volna. Gondoltam a le mosható tapétára, de nem tudom hogy le jön e majd szépen egyben újra. Ugyanis eleve tapétázva vannak a falak fehér fűrészporos tapétával (az öcsém szerint) amit ugye festeni lehet és a tulaj kért hogy ha költözünk akkor szeretné ha úgy maradnának fehéren a falak. De ha le tapétázom nagy rá az esély hogy jön le az alsó réteggel együtt. Esetleg milyen megoldást tudnátok javasolni?
2020. okt. 23. 22:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%

Ezért szokták a konyha falát csempézni.

Nem szokták csupaszon hagyni a konyhában a falat!

2020. okt. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem én, de ez bér lakás. Nem fogom le csempézni. Különben azon az oldalt ahol a konyha bútor áll ott csempe van végig, a másik oldallal van a probléma ahol az asztal áll
2020. okt. 23. 23:05
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

2: Hát a tulajnak tisztában kell ezzel lenni.

A normális amortizáció része a koszolódás, neki kell lefestenie időnként. Vagy lecsempéznie.

Meg kell beszélni, nélküle ezt nem tudod megoldani.

Különben én falradírral szoktam tisztítani, majdnem minden lejön vele, a zsiradék nem teljesen.

2020. okt. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
ne törleszkedjetek a falhoz
2020. okt. 23. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Valkidozzátok le és úgy kenjétek le selyemfényű festékkel. Mi Hérát használunk, jól tisztítható. :)
2020. okt. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a tapogatás, könyökölés miatt koszolódik el, meg gondolom a kicsi is szereti kenegetni mindenfelé a kaját (melyik nem), szóval nem egyszerű tisztán tartani. Viszont egy olyat talán lehetne, hogy egy méretre szabott OSB- vagy pozdorjalapot lecsempézni, és a fal elé állítani, az asztalt meg rátolni hogy ott maradjon, vagy más módon rögzíteni. Az mosni is tudod, és a falat sem kell többször újrafesteni.
2020. okt. 24. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

Ha a csempe nem jatszik,akkor moshato festek.

Dragabb mint a sima,de tobbszor le tudod takaritani.

Mi nemreg festettuk ilyennel az eloszobat,magam is meglepodtem de ez a cucc olyan mint a gumi szaradas utan.szoval bizzosan jol birja a vizes szivacsot.

Engem munkatarsam hulyenek nezett,hogy asztal mellett miert csempe,hat ezert.nalunk is van 3 gyerek.

2020. okt. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél valamit a fal elé, ami letörölhető. Akár kezelt fa, akár műanyag, pl. plexi vagy padlóvédő, ami talán megáll magában is, ha rátolod az asztalt. Csempe helyett is gáztűzhely, mosogató mögé ilyesmi fali paneleket szokták tenni, persze azokat felszerelik csavarral.
2020. okt. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bérlakásban hasonló okoból strandgyékényt tettünk a falra, amit időnként kicseréltünk.


A pici konyhában nem volt hova elhúzni az asztalt a faltól és még felnőttnél is előfordul, hogy amikor kanállal ketté akarja vágni a krumplit a levesben, akkor fröccsen a lé. Az etetőszékes kisgyerekről nem beszélve, egy méteres körzetben minden maszatos.

2020. okt. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekünk is nagyon kicsi a konyhánk.

Köszi az ötleteket, a mosható festéket kipróbálom, meg valamit az asztal és a fal közé is

2020. okt. 24. 10:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!