Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Mikor kell hívni a villanyszer...

Mikor kell hívni a villanyszerelőt?

Figyelt kérdés

Ez most nagyon buta kérdés lesz szerintem, de névtelenül bevállalom.

Most vettünk házat, és a villanyzsinórok kilógnak a plafonról és csak 1 csupasz körte van rajtuk, tehát búra nincs.

Az oke, hogy hívunk villanyszerelőt, de lámpabúrát hogy érdemes venni?

Úgy értem, egy csillár vagy egy ilyen falhoz simuló búra esetén, gondolom nem mindegy milyen hosszú vezeték áll rendelkezésére. A vétel előtt kell kihívni a szakit és ő megmondja milyet vehetünk, vagy vegyünk meg batran ő tudja majd igazítani?

Nem tudom mennyire voltam érthető, de reménykedem, mert tényleg nem tudom.


2020. okt. 16. 19:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
veszel bármilyen lámpabúrát, ami tetszik. Plusz külön függesztéket. Ami gyak. egy foglalat, átlagos hosszúságú kábellel. A bekötésnél aztán a kellő hosszúságúra vághatod, vagy pedig a plafonnál lévő ráhúzható "pohár" alatt eldugod feltekerve.
2020. okt. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát veszel egy ilyen függesztéket:

[link]


plusz bármilyen hozzávaló lámpabúrát.


[link]

2020. okt. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
92%
Bármilyen lámpát vehetsz . A villanyszerelő a többit megoldja .
2020. okt. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezer köszi nektek, megnyugodtam! 😊
2020. okt. 16. 20:39
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szerencséd van, még idén ki is megy a szerelő.
2020. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a 3. válaszoló írja, bármilyen lámpát vehetsz ami megtetszik, ha kilóg egy 10-15cm-es vezeték, azzal bármilyen lámpa így vagy úgy de beköthető. Mivel millió plusz egy féle lámpa van, így ez mindig a tulaj ízlésére van bízva! Nem szoktunk lámpát venni a tulajdonosok helyett, hacsak nem egyedi esetről van szó és adott helyen cserélni kell egy lámpát, ekkor előfordul, hogy veszünk ugyanolyat vagy ha az már a múlté, akkor ajánlunk olyat, amiről úgy gondoljuk azt megfelelően helyettesítené. Általában viszont az van, hogy a tulajdonos vásárolja meg a lámpákat. Azt javaslom, hogy nézelődj interneten, nagy a választék, rengeteg lámpa van, ha nem tudod elképzelni a kép alapján, akkor keress föl egy-két lámpaszaküzletet. Villanyszerelési szaküzletekben ált. szegényesebb a kínálat lámpák terén, ez egy külön műfaj, vill.boltokban ipari lámpák (reflektorok, utcai lámpák stb.) kaphatók inkább...
2020. okt. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!