Fürdőszoba felújítás, szokatlan kérdés (lusta háziasszony, praktikum vs esztétikum vagy a kettő egyszerre?)
Ablak nélküli, kis alapterületű, 30+ éves, téglaépítésű ház fürdőjét újítanám fel.
Jelenleg zuhanykabin van, ezt kádra cserélném.
Szeretnénk egy plusz wc-t is betenni (volt már vészhelyzet, és... szóval ez muszáj)
Jelenleg bent van a mosó-szárítógép, ez - ha kell még hely - kimehetne a konyhába / folyosóra.
Amiért a lustaságot kiemeltem: iszonyatosan kemény a vizünk, emiatt akár ecettel is tusolhatnánk, akkor talán nem volna a plafon is vízköves állandóan.
Sajnos semmi bajom a durva vízkőoldókkal (csak a vízkővel), nálunk igazából csak ezek használnak, a vízkő röhög a 20%-os eceten, én meg kevésbé, ha ezzel naponta - kétnaponta kell bebüdösítenen mindent.
Kérdés: mennyire hülye ötlet, ha emiatt a padlóra műgyantát szeretnék (bírja a vegyszert és nincs fuga, ami csúnya legyen), a falakra pedig....
Egyelőre nem tudom: üvegburkolat vagy tükörcsempe vagy ilyesmi közt vacillálok...
Nem lesz végtelen mennyiségű pénzem a projektre, de olyat szeretnék, ami esztétikus - akkor is, ha nem sikálok ott naponta vegyszerekkel mindent.
Csodaszép csempék vannak, szerelembe tudnék esni márványmintás és gyöngyházmintásokkal is, de a rohadt vízkő és a lustaságom (ha este 7 előtt sosem érünk haza és akkor még leckeírás - vacsi, stb. jön, NEM fogok este 10kor sikamikálni még) miatt félnék, hogy milyen lenne.
Kérlek írjatok, mit javasoltok burkolatként, illetve ha nincs (és ebben a körben nem is lesz cirkófűtés beépítve), akkor milyen fűtést tennétek a fürdőbe? Egyelőre nincs semmi, a gázos vízmelegítő helyett elektromos van, fűtőtestnek a helyét sem látni bent, én elektromos törölközőszárítóra gondoltam, amúgy nincs bent különösebben hideg.
Na de hogy lesz nálad a járólap és a csempe is vízköves? OK, a plafon valszeg túlzás... hogy?
OK, hogy kemény a víz, nálunk is az, nagyon is, így a zuhanykabin, a csapok örökösen vízkövesek, de hát az lesz vízköves, amire közvetlenül jut a víz, a párától nem lehet az, az már lágy! Összefröcsköltök mindent?
Megoldás lehet egy vízlágyító, ha 1. van rá pénz (beszerelésre, majd fenntartásra), 2. van hová tenni.
Műgyanta vízzáró, szóval lehet az is a padlón, és akár tök szép dolgokat is kilehet belőle hozni, de rakhatsz le PVC-t is! Abból is van fa/kő/járólap hatású, akár olyan is, hogy míg meg nem fogod, meg nem mondod, hogy az PVC, a 90-es években jellemző gusztustalan kinézeten már erősen túllépett a PVC.
Hát az üvegen, tükörcsempén csak még ocsmányabb és látványosabb a vízkő, mint egy sima csempén.... egyáltalán nem jó ötlet szerintem.
Nekünk sima basic márványmintás csempe van, egész jól tűri a vízkövet mielőtt látványossá válna.
Inkább ugyanazt ajánlom mint amit a 3-as ír, minden zuhanyzás után törölközővel vagy egy lehúzóval el lehet tüntetni a cseppek nagyrészét, így nem fog annyira megállni a vízkő.
Antracit mint szín most nagyon menő meg minden, de egy merénylet. A tetők gusztustalankodnak tőle, minden meglátszik rajta, ha járólap örökösen piszkosnak látod, ha csempe a fürdőben örökösen vízköves, elnyeli a fényt, egy fürdőbe minimum 50%-ban este tartózkodsz, nem lehet a helyiséget megfelelően megteríteni fénnyel, no most esetében ez a szín ill. a sötét színek legalább kizárhatók amiatt, hogy nincs ablak. Egy világos (világos szürke, krém, bézs, stb.) színű csempén nem fog meglátszani a vízkő még akkor sem, ha az a csempe adja a zuhany falát... de hát kád lesz nála!
Mondom! Ha felújítotok (pláne az előző válaszolónál, merem feltételezni, hogy nem rég történt, ha antracit szín) nem egy vagyon, ki kell építeni vízlágyítót, gyak. 1 dolog jár nagyobb rombolással, mégpedig az, hogy a konyhába nem árt egy nyersvizes csap, már ha isszuk is a csapvizet, ha annyira sz.r - mert hogy elő-elő fordul - hogy nem isszuk, akkor az sem feltétlen kell, lehet egy nyersvizes csap csak a vízlágyítónál. Nem csak a túlárazott BWT létezik, 150 ezerből akár már megúszható a történet. Nyilván folyamatos költséggel jár, hisz a sót pótolni kell, de én úgy gondolom megéri.
Köszi az eddigi válaszokat! A vízlágyítón nagyon gondolkodom, de mindenki olyan horror vízpazarlásról ír, hogy emiatt elvetettem eddig az ötletet.
Akkor létezik olyan is, amit nem ennyire drága fenntartani?
Bocs, de nincs olyan műszaki ember az ismeretségemben, akitől ilyet kérdezhetnék, emiatt fogok itt totál triviális dolgokra is rákérdezni, mert tuti én leszek az egyedülálló anyuka, akit jól át lehet vágni / lehúzni, szóval legalább valami fogalmam legyen már arról, hogy mire érdemes pénzt kiadnom.
Az üvegburkolat ötlete onnan jött, hogy tapasztalataim alapján az jobban bírja a bármilyen durva vegyszereket, mint a csempék- illetve nincs fuga (plne ha nagyobb táblákban kerül föl), mint a sima csempéknél, ami szintén elszíneződhet, kimarja a sósav / cillit, akármi.
Egy ideje szemezek műmárvány mosdókkal is, mivel iszonyat pocsolós a gyerekem és minden mindig vizes utána / körülötte, állataink is vannak, akik miatt vizes edényekkel közlekedünk (hol inkább, hol pedig kevkésbé ügyesen), tehát csöpögtetünk, folyatunk, fröcskölünk, és én nem vagyok mindig a nyomában, hogy azonnal szárazra töröljek mindent - persze azt én is szeretem, ha szép.
Köszönöm az eddigi tippeket és tapasztalatokat, jöhet még, ha van ötletetek, hogy mi érné meg, ami viszonylag kevés piperézéssel is szépen mutatna. Voltam olyan ismerősnél, akiknél a lágy víz miatt több hónap alatt sem rakódik fel annyi vízkő a zuhanykabinra, mint nálunk mondjuk 4 nap alatt - ezt tőle magától is hallottam, amikor nálunk járt - vagyis valóban j volna a vízlágyító is, ha nem volna cs.szett drága beépíteni és fenntartani. Igazából a mosógép sem "szereti", a wc-t is folyton sósavban pácolom emiatt, a fürdőszoba pedig nem olyan anyagokból van jelenleg, ami bírná ezt a fajta kiképzést, így a felújításnál mindenképpen egyszerűsíteni akarom az életemet ebben, amennyire lehet. (nem, bejárónőm nem lesz.)
#7, OK, ez valószínű lehet.:)
Tényleg nem tudom, mi az, ami valóban hasznos, és nem "parasztvakítás" (mágneses ketyerétől kezdve mindent is ajánlgatnak...), illetve mennyivel drágább a használata, ha egyből a bejövő vízhálózatra kötik, és nem csak a fürdőszobába. Főzéshez elenyésző mennyiségű vizet használunk, inni nem azt szoktuk, mert pocsék az íze.
#9
Köszönöm, ha megkérdezed ezt a vízlágyítós dolgot, esetleg priv.ban is megírhatnád, nem tudom itt hány embert érdekelne.
5-6 köbméter/hó ami fogy jelenleg, ha kádunk lesz, akkor valószínűleg emelkedik majd egy kicsit(?) - nem miattam... - , de duplája gondolom akkor sem lesz.
Igen, én is tapasztaltam, hogy nagyon más lágy vízzel mosakodni és mosni is.
Szívesen használnék itthon is lágyított vizet, csak aránytalanul nagy költséget nem akarok a nyakamba venni ezzel, úgyhogy szeretném körüljárni a témát.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!