Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi fém vízvezetékcsövek...

Régi fém vízvezetékcsövek tartalmaznak ólmot, ólombetétet?

Figyelt kérdés

Ha elkezdett rozsdálni, vakolat leverés után vettem észre, mindenképp érdemes kicserélni nemde? Át fog lyukadni, és a frissen felújított fürdőt lehet szétverni ismét...


Kérdés, tartalmaznak a 30 éves fémcsövek ólmot?


Mennyi ezeknek az élettartamuk? Biztos hogy már elavult és nem bír ki még 10-15 évet... vagy többet.


2020. aug. 5. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha 30 évesek, akkor acélcsövek valamilyen korróziógátló bevonattal. Ha kívül sérült, az nem igazán gond, mert belülről kifelé szokott kilyukadni, különösen ha hegesztett cső (hosszanti varrattal, mint a lakótelepi házakban volt szokásban).
2020. aug. 5. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De nem megérné azt a párezer forintot kicserélni ötrétegűre, ha alápincézett a ház, és a fürdő / wc úgyis szét van már verve tégláig?
2020. aug. 5. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Ha itt a lehetőség,cseréld újra .Az ólom csövek 100 évet is kibirnak. A fém csövek,ha mindig van bennük víz,akkor kívűlről lyukadnak,hisz belülről nem tudnak oxidálódni.
2020. aug. 5. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ha rozsdás akkor nem ólom. Igen mindenképp most cseréld ki. Az ötrétegű cső filléres dolog.
2020. aug. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom cseréld ki ha már ki van bontva. Kibíhat még jó pár évet,vagy nem.Én láttam már pár öreg vízvezetéket belülről. Nem fontos az ötrétegű,kpe,polipropén is szóba jöhet,ami még olcsóbb
2020. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb. 50 év a vas szerelvényeknek az élettartama. Ha most van rá lehetőség, cseréld ki.
2020. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igen,kb annyi,de üzemikonyhán cserélni kellett 20 év után. Sok függ a körülményektől. Lehet 5 év után ki kell bontani ha beépíti. Szóval csere
2020. aug. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!