Mennyi egy vályogház fűtési igénye? Klímánál milyen teljesítményt válasszak?
Szóval adott egy vályogház, olyan 70-es falakkal.
Lenne egy szoba és egy konyha amit klímával szeretnék kifűteni télen.
Mind a kettő szoba 4x3m-es tehát 12nm2.
Összesen a kettő ugye 24nm2 lenne. A belmagasság 2,6m szóval 62 legköbméteres. Nyílván jobb lenne ha kettő külön klíma lenne, de mivel nincs ajtó a két tér között, a klíma elhelyezkedése meg úgy lenne, hogy mind a kettő helységbe tudja fújni a meleget.
Ezekkel az adatokkal mekkora teljesítményt válasszak? Az ajtó és az ablak új. Mekkora a fűtési igénye ekkora háznak?
Amit elfelejtettem, hogy 3 oldalfal az utcai.
Számításba szeretném venni azt is, hogy -7 fokon ugye romlik a teljesítmény leadás. Tehát amelyik klíma lead 3kw hőenergiát nulla fokon, az -7 fokon már csak 2.2kw energiát tud leadni, így nem tudom hogy számoljak.
Szóval mekkora a fűtési igény, és mekkora klímát vegyek.
Az se jó ha nagyon túl van méretezve, plusz nyílván amelyik szobában lenne, ott melegebb volna, a hőátáramlás lassúsága miatt szóval úgy is csak leszabályozna vagy kikapcsolna.
Őnála akkor jól el lett cseszve. Szerintem alul van méretezve, vagy valami noname olcsó hipermarketi kacat van. Esetleg a szerelő rosszul csinálta meg. Vagy kevés a klímagáz benne.
De akár hőhidas lehet a háza, nem tudom. Rengeteg lehetséges hiba van akkor, több ismerősömnél is tökéletesen üzemel.
-15 fok a szabvány, tehát erre ajánlott fűtést méretezni.
Ki kell számolni a szobák hőigényét.
Én amúgy vályogot nem fűtenék klímával, drága lesz.
Födémen van már 20 cm kőzetgyapot?
Anélkül neki se fogj.
Vályogot minden hogyan drága fűteni. Jelenleg fa tüzelés van kandallóval, és hát elképesztően eszi a fát. Readásul lehúzás az egész, a fa ára minden évben 20 százalékkal drágult eddig, és megtehetik, hisz erre felé nincs más fűtési mód.
De szerintem 24nm nem drága fűteni klímával sem. Olyan szinten kicsi a tér. Másrészt akiknél van ismerősöméknél,. Mind vályogházban lakik, és olcsóbban jönnek ki.
Nameg a kényelem. Kinek van kedve a fát behordani, aprítani, fűrészelni. Nameg mindig át is verik az embert, régebben is majdnem volt már rendőrségi ügy ebből. Mondjuk ott elég volt megemlíteni, következő körben hozták “ami lemaradt” Szóval nagyon elég ezekből. Gáz meg nincs a településen, plusz azt 24nm-re nem éri meg kiépíteni.
Attól viszont félek, hogy nagyon leszabályoz, az inverteres klíma azt szereti, ha részterheléssel folyamatosan megy. Na de ha úgy is túl van méretezve, akkor leáll. Majd elindul majd megint leáll stb... Tehát egy sima on/off klímaként funkcionálna ami nem hatékony, sőt egyenesen rossz.
Alapból a kompresszor azt szereti, ha folyamatosan kis terheléssel jár, a hidegindítást nem szereti. Szóval most gondolkodok.
De 50watt/nm3-al számoltam a hőigényt, ez a legmagasabb amit fűtéskor szoktak, ennél csak jobb van.
Így 3100 kw hőigény jött ki. Nézegetem a rendszereket, és egy 4kw gép dual beltérivel lenne 400 ezer forint.
De ha veszek két 2,3kw gépet, akkor is ennyi az összeg, de cserébe magasabb a hatásfoka, és ha ne adj isten tél idején egyszer valamelyik tönkre megy, akkor ott a másik.
De vicc, nem értem a gyártókat, olcsóbban jön ki az ember két kicsivel, mint egy naggyal 2 beltérivel... Aztán nyílvàn a különállóknak csak előnyük van a multi rendszerekhez képest...
Szia!
én CSAK klímával fűtöm az 50nm-es vályogházat. 2 klíma van bent, 3.5kW osak. Nem mondanám drágának október 15-től április 15-ig 80.000 volt a fűtési ktg. Én nem vagyok fázós, a hőmérséklet nekem jó volt, és tudtam volna melegebbet is csinálni. Tavaly télen a -20°C -ban már picit hűvösebb volt, de arra a néhány hidegebb napra vagy kibírod pulcsival, vagy addig használsz olajradiátort.
Mivel ezelőtt sosem használtam klímát, szerelő segítségét kértem a berendezéssel kapcsolatban, de 3 év használat után már váltanék márkát. Fujitsuval szemezgetek, neki (is) vannak fűtésre is optimalizált klímái. 10 év garanciát ad, és minél többet olvasok róla, annál jobban meg jön hozzá a kedvem. Akinek van is csak dicséri: csendes, megbízható, gyorsan hozza a kívánt hőmérsékletet, nincs huzathatás... szóval nagyon komfortos berendezéseket gyártanak.
Viszont, szerintem 2 szobát nem biztos, hogy jól fel tud majd fűteni az egy klíma. Szerintem egy 3.5 vagy 4.5 klímát szereljetek fel, és, ha nem elég akkor a 2. szobába egy 2.5-eset utólag még fel lehet szerelni.
Nos döntöttem, mindenképp multi klíma lesz, tehát 2 beltéri 1 kültérire.
Tudom hogy picit rosszabb a hatásfoka, de sajnos a lakás elektromos hálozata egy nagyot enged meg.
Mivel sajna 16Amperes a villanyóra, ami 3700Wattos terhelést jelent max. A villanybojler 1700watt-ot eszik ha megy.
Akkor egy nagyobb klíma csúcsteljesítményen elmegy max 1600 wattal így marad bőven tartalék.
De ha két kicsi klíma lenne és bekapcsolnám egyszerre, ameddig nem szabályoz le, a pillanatnyi fogyasztása lenne 2000 watt, így a bojler miatt már el is menne az áram.
Persze más ha beáll az érték, akkor lemegy, és a 2 klímának összesen lenne 1000 watt a fogyasztása vagy 800, na de addig :/
Szóval egy 5kw hőteljesítményű klímát néztem ki, -7 fokon a SCOP-ha kereken 4-es ami nem olyan rossz.
A maximális fogyasztása így 1100 Wattra jön ki, de úgy is leszabályoz, ha elérte a 22 fokot. Cserébe marad tartalékom a rendszerben, így mínusz 15 fokon is le tud adni 3300 kw hőenergiát, ami a ház fűtési igényét bőven kielégíti.
Egy beltérit meg kapok hozzá olyan 80.000Ft-ért.
Amúgy én Mideát néztem ki, direkt fűtésre optimalizálva, ezért a hűtési értéke kicsit rosszabb, mint egy nyári hőségre tervezett klímának, de mivel vályog, nincs meleg bent úgy sem. Szóval nekem ez nem hátrány.
Illetve a beltérije 12 fokozatú ventillátort tartalmaz, tehát be lehet állítani úgy, hogy nagyon csendes legyen.
32A-ig hálózatbővítési díj nélkül kibővítik, 16 nagyon kevés lesz. Télen ülsz majd a sötétben, mert megy a fűtés? Azért egy mosógépet nem árt ha elbír még a rendszer.
Meg a klíma teljesítményét is gyengének érzem. 5 kW hőteljesítmény kell egy szigeteletlen szobának ha beütnek a mínuszok. Ha már költesz rá, ne 16 fokban dideregj az új klímával. A klíma kicsit olyan mint egy autó, egyiknek sem tesz jót, ha folyamatosan padlógázon nyomod neki. Ez lenne az inverteres technika lényege, részterhelésen is jó hatásfokkal képes működni szemben a "nem inverteressel", ami csak ki-be kapcsolgat.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!