Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Miért nem helyezik előtérbe a...

Miért nem helyezik előtérbe a takarítást-titsztíthatóságot lakberendezéskor, felújításkor?

Figyelt kérdés
Sokszor észrevettem már, hogy beleölik a rengeteg pénzt felújításba, de ugyan olyan takaríthatatlan, nem praktikusan használható bútort építenek helyette, majd utólag ide-oda kókányolnak amitől aztán rosszabb lesz minden, mint volt.

#(°) (°)#
2020. máj. 12. 21:45
A kérdező szavazást indított:
Igénytelenek
Csak az a lényeg ami látszik.
Nem gondolkoznak
7 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Mert nincs még róla tapasztalatuk. Aki pl. egyszer már lerakott konyhába rücskösebb felületű járólapot, amibe egy idő utàn takaríthatatlanul beleeszi magát a kosz, legközelebb majd meggondolja. Ugyanez a helyet pl. az extrafényes konyhabútorral, vagy a fehér fugával is.
2020. máj. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%

Nincs tapasztalat, és külön meg nem gondolnak bele szerintem.


De vannak, akiket egyszerűen nem érdekel, pl van ismerősöm aki a fentebb említett rücskös követ rakatta a konyhába, mondta hogy tisztában volt vele hogy nehéz lesz takarítani, de vállalja. (Tényleg nem szokott kosz lenni nála, de elég sokat szív ezért. :D )

2020. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Nem gondolkodnak, leginkább azért! Nem hinném, hogy ez tisztán csak a tapasztalat hiánya miatt van, s indulok ki magamból, mikor ezt állítom. Nyilván résszint igen! Ugyanakkor mivel én ép.iparban dolgozom, így gyakran látok olyan anyaghasználatot, olyan megoldásokat, amiről egyből ez jut az eszembe, hogy ez melós lesz. :) Ilyen pl. a most divatos üveg féltetők is, tök jó meg minden, de ha ez ki van lógatva az erkélyen túlra, akkor annak takarítása egy agyrém, márpedig az eső az foltot hagy. Ilyen a fekete üveglap a konyhapult felett (csempe helyett) örökösen zsírtalanítani kell, minden meglátszik rajta, szemben egy világos fényes csempével, de a matt csempéken is örökösen meglátszik a zsír. Nem mondom, hogy egyébként ne kellene időről időre zsírtalanítani ezeket a felületeket, de minden főzést ezzel zárni... Ahogy előttem is írták a fényes bútorlapból épített konyhabútoron az ujjlenyomatok mindig meglátszanak, rendben hogy van fogantyú, de vissza már úgy sem azzal csukod, ha meg felnyíló, akkor meg 100%, hogy nem azzal csukod, ha pörögsz a konyhában! Ugyanez a helyzet a fényes laminált padlóval is, azon minden lábnyom meglátszik. Mostanság divatos zsaluzia a redőny helyett. Míg egy redőny matt műanyag, addig a zsaluzia lamellái fényesek, s amibe mindenki bele van őrülve jelenleg (szín) az antracit. Egyszer megveri az eső és már gusztustalan, takarítani nehézkes. Ha befordítod a lamellákat akkor lehet belülről takarítani (ez emeleten/tetőtérben kérdés), de nagyon lassú a takarítása és ha nem vagy elég óvatos, akkor képes meghajolni a kezed súlya alatt, de amúgy is nehezen fér be egy kéz a két lamella közé. Ez egyik sem saját tapasztalat, ez mind logikán alapul, mindezt előre belehet látni anélkül, hogy elszenvednéd avagy látnád mástól, hogy ezzel vív! Akik ilyen kalandokba belemennek, jórészt az a tapasztalatom, hogy a lelkesedés, a látvány és a marketing viszi el őket, ezek okoznak "ködöt".

Emellett még játszik az is, hogy ami látvány, arra költenek, ami praktikusság, de nincs az arcukba tolva, azt kispórolják avagy nem is gondolnak rá. Mert mikor elképzeled a házad/lakásod, akkor abban nyilván a látható dolgokat képzeled el, az a cél, annak elérése. Ez az első ház/lakás, a 2-ban javítod az elsőben elszenvedett hibák egy részét, s ha lesz 3. lakás/ház, na az az, ami már jó eséllyel úgy épül, hogy abban a nem látható dolgok, de praktikus dolgok, (ez a gépészeten keresztül, a felhasznált anyagokon át, a berendezésig és elrendezésig mindenre kiterjed) is elengedhetetlen szemponttá válnak. Már felújítás keretében is be kellene építeni, de épülnek is házak vízlágyító nélkül. Nem egy irdatlan nagy összeg egy felújítás során, pláne építkezés során, utóbbi esetben mondhatni bagatell! Egy vízlágyítóval viszont iszonyat sok takarítást spórolsz meg a fürdőszobákban. Erre is rendszerint nem gondolnak! Nem igény hiánya, nem gondolnak rá.

2020. máj. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

#3

Én például nem is tudom, milyen vízlágyítóra gondolsz. Ez valami központi cucc, és minden csapból lágyabb víz folyik tőle? Mert az r0hadt jól hangzik. :D

(És igen, egy éve újítottunk fel, akkor nem tudtam róla hogy létezik ilyen.)

2020. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
91%
Persze. Nem lágyabb, hanem Lágy víz van az egész házban. Általában egyedül a konyhába szoktak csinálni egy nyers víz csapot, mert inni nem jó a lágy vizet ill. a kerti csapot szokás még nyers vízre kötni. Nincs vízkő! Nem kell többé a csapokat, a zuhanykabint/falat, a tükröt, a mosdót, a WC kagylót vízkőteleníteni, de nem kell a bojlert sem kivízkövezni. Oda kell felszerelni, ahol a bejövő víz van, egy nagyobb tartály, ebbe időről időre a sót pótolni kell, de jajgat, ha kifogy, no meg azonnal meglátod, sőt megérzed! Mert lágy vízben fürdeni, azzal zuhanyozni, teljesen más érzés. Gyak. érzésre megtudja állapítani bárki a lágy vizet. Nem egy irdatlan nagy összeg! 150 ezer forint körül van, a beszerelését vízszerelőnek kell előkészíteni, ha épül egy ház eleve így épül, így ez nem is plusz költség, ha átépül úgy is más is átépül, nem csak ezért szükséges vízszerelő, szóval szintén nem kell külön számolni ennek költségével, a vízlágyítót pedig egy üzembehelyező ezt követően beépíti fél-1 óra alatt, ebben benne van az első felprogramozás is és sok esetben még vállalnak is rá az első években akár ingyenes vagy kedvező árú karbantartást is. Szóval munkadíjjal együtt is ez 200e alatt megúszható! Nyilván ez nem egy életre szóló berendezés, eltud romlani, ezzel számolni kell.
2020. máj. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

#5

Köszi, basszus ez szuperül hangzik, kár hogy nem hallottunk róla korábban. :D

Mondjuk nekünk leginkább talán a kertbe kéne, a növények nem szeretik a kemény csapvizet.

Na mindegy, bocsi kérdező az off miatt. :)

2020. máj. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A lágy víz mosáskor-mosogatáskor kell, hiszen hiába adnak vízlágyítót a mosószerez, az öblítéskor már sehol nincs, a víz pedig ugyanaz. De inni nem jó a lágy víz. Békés megyében viszont lágy víz van, ilyen cucc ide nem szükséges. Érzem is, hogy mennyire más a víz Pesten. "nyers".


A divat egészen biztosan főbűnös mindenben, nem csak ezen a téren. Ami a józan paraszti ész ellen hat, azt divatnak nevezik és máris viszik mint a cukrot.


A laminált padló is eléggé balesetveszélyes, rettenetesen csúszik a kemény felületen a porszem, miközben nem lehet úgy feltakarítani mint egy pvc-t vagy egy padlólapozást.


WC-ben érdekesség, de a legegyszerűbb burkolat az 1 méter magasságig az 1 db-ban felragasztott üveglap lenne, tükörrel kombinálva, mint a liftben, térnövelő effektként. Rém egyszerűen, gyorsan takarítható.


Egy elcseszvényt én is összehoztam. Azt a fentebb említett matt fehér csempét raktam a konyhapult mögé, hogy ne tükröződjön, mert a szemem miatt az ilyet nem bírom... hát, tényleg nem csorog le a pörköltszaft. Úgyhogy a kritikusabb helyekre jöhet a gányolás, azaz öntapadós mintás fóliával díszíteni, amiről mindenki az hiszi majd, hogy húha micsoda szépérzék, közben meg...


De nem is értem. Ha a konyhapulton tök jó a laminált matt lap, akkor mögötte a falon pontosan ugyan ilyen felületű, de nem kamucsempe-mintás 5mm vastag miért nem kapható? El lehetne felejteni mindent, könnyen beszabható, takarítható, egyedül a sütő környékén kellene csak 1 db egész lapot felrakni.

2020. máj. 13. 11:50
 8/11 A kérdező kommentje:

Vagy itt van például a mosdómagasság kérdése. Ezt úgy el lehet cseszni, egy felújításnál, hogy ihaj. Itt egy egészen tök egyszerű módi van demózva.


[link]

2020. máj. 13. 23:50
 9/11 anonim ***** válasza:

Mire gondolsz konyhapult fölé? Bútorlapra, jól értem? Olyan bútorlapot vágatsz és olyan színűre olyan felülettel, amilyet csak akarsz. Ez is egy opció, hogy bútorlap kerül föl, nem csempe, egyre több helyen látom ezt a megoldást (nekem nem tetszik, de mindegy). Hogy konkrétan 5mm vastagsággal megtudják-e oldani, azt nem tudom, de 10mm-esből biztos, nem is lényeges ez, annyival mélyebbre kell venni a munkapultot. Ha indukciós a főzőlap, akkor nyugodtan lehet mögötte is.

A burkolólapok eladásával foglalkozó cégeket egyébként én hibásnak tartom ebben, hogy nem világosítják föl a vásárlót, hova mi való, melyiknek mi az előnye, hátránya, ennyi fölkészültséggel igazán rendelkezhetnének. Az pedig, hogy mélyen kussolnak arról, hogy a nagyméretű burkolólapokhoz a megfelelő ragasztóanyag kb. 4-6x annyiba kerül, mint a kisméretű csempékhez használatos rag. anyag, azaz maga a burkolás ára drasztikusan emelkedik ezáltal (még ha a m2 ára a lapnak nem is feltétlen sokkal több), az felháborító!

2020. máj. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

Na, a mosdó mondjuk nálunk olyan magasra lett rakva amilyen magasra sikerült. Mármint volt már egy kialakított hely ahol vizet lehetett juttatni bele. Tudom, persze le lehetett volna verni a csempét és újraburkolni az egész helységet, akkor a csövet is át lehetett volna vezetni máshova, de nem volt plusz akárhány hónapunk (ja, találj burkolót aki hamarabb jön és gyorsabban dolgozik...) és plusz akárhánytízezer forintunk.

2020. máj. 14. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!