Az alumínium füstcső mennyire "saválló", a kátránylevet mennyire bírja?
Inkább a fűtési tudománnyal van a gond.Lehetőleg száraz tüzelő agyaggal fűteni,ami nem csak füstölögjön.
Nem ártana kémény kivül is hőszigetelni,és akkor a kátrány is kevésbe csapódik ki.
A tüzelőanyag telekről/udvarról kivágott fa (nem bokor, fa) ami 1-2 évet szárad illetve a tetőfelújításból visszamaradt 50 éves tetőléc.
Szigetelt kémény ami ide jó lenne 100e ft-os nagyságrend.
(ha tudsz olcsóbbat mondd, azért írtam ki a kérdést).
A jelenlegi kémény kb. 8e ft beruházással készült (könyök, 5m cső, kalap). Ha más nem lesz 2-3 évente kicserélem a legjobban szétment füstcsövet (kb. 1 ezres). Hajlandó lennék kicsit többet rákölteni hosszú távú megoldásra, de pl. saválló csövet 5e ft/m-ért találtam ebben a méretben.
Nekem is hasonló fűtésmegoldásom van...
Maga a kis kályha rendes zománcos csövekkel van a fal-áttörésig.
A műhelyem oldalához eternit cső van rögzítve,aminek az alja be van csinálva,és oldalról megy bele(kifúrkáltam) a zománcos cső.
Nálam is előfordul nem teljesen száraz fa,de ha folyik a kátrány,az az eternit cső aljára folyik le,az épületen kívül. Tavaszkor kiveszem az aljából a dugót,és kész.
5-ös, igen, ez jó ötlet, gondolkodtam én is ilyenen csak nem volt semmi kéménynek való anyag kéznél.
Akkor ha jó értem az eternit cső maga a kémény, vagy abban még van füstcső bélés ? Én azon filózok, szerzek majd akármilyen nagyobb átmérőjű csövet és abba húzom bele a füstcsövet és akkor "szigetelt" lesz. A meleg miatt igazán nem aggódom, mert most ha csutkára meg van rakva a kályha, akkor is gyakorlatilag langyonál melegebb nem lesz a kéménycső a faltól fél m-re kívül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!