Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Az aluminium, vagy a réz...

Az aluminium, vagy a réz vezezék oxidálodik?

Figyelt kérdés

Megnéztem egy eladó házat. A tulaj azt mondta, most lett felújítva az elektromos hálózata. rákérdeztem, hogy rézzel? Azt válaszolta, nem, alumíniummal mert a réz nem jó, oxidálódik.

Ez homlokegyenest ellentmond az én tudásomnak, miszerint az aluminium oxidálodik, ráadásul ma már csak rézt fogadnak el.

Mivel balek fejem van elhittem neki mindent, ugyanakkor ha tizmilliokért vennék meg egy házat akkor már nem vagyok akkora balek.


2019. szept. 2. 15:01
 1/7 anonim ***** válasza:
16%

Mind a 2 oxidálódik.

1.5 réz vezeték elbir annyi megterhelést ,ha nem többet,mint

a 2.5 alu .

Ma már sehol sem szerelnek aluval,a réz sokkal tartósabb.

A kötéseknél forrasztva vannak a vezeték végek .

2019. szept. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
Túl van lihegve a dolog, megfelelő vastagságú aluminium vezeték is gyakorlatilag mindent elbír. A mi 100 éves lakásunkban 1979-ben lett felújítva az elektromos hálózat aluminium vezetékkel, mert akkor elsősorban ahhoz lehetett hozzáférni elfogadható áron. Magával a vezetékkel soha nem volt baj, annál inkább a mosógéphez használt dugaljjal, ami kétszer olvadt szét.
2019. szept. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Oké, de képvisel akkora értéket? mert itt arról van szó, hogy megveszem 10 milliókért s valójában etetés történik. vagy nem?
2019. szept. 2. 16:04
 4/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
A ház értékét nem ez határozza meg.
2019. szept. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az 1 pillanatig sem mondanám ,hogy a ház értékét nem határozza meg .Ha igy lenne,egy felújitásnál minden alu vezeték maradhatna ,és abból is készülne .A nagy teljesiményű gépek izzásba hozzák a terhelést nem biró vezetékeket. A gyenge elosztók is így járnak .Általában a kis megszakitók is 10 A voltak .

Na ne menjünk vissza már az 50-60 as évekbe ,mert mindjárt dobok 1 hátast .Akkoriban ha minden működött,kb 200-250 W lehetett a legnagyobb együttes felhasználás .

2019. szept. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

kb 800 000 ft egy rézre felujitás

igy igenis beleszol az értékéne alku esetén h mit kell rajta felujitani vagy mi az ami megtörtént

ez konkréétan csak 800 000 ft-os kérdés, 5 ilyen kérdés már több millio

2019. szept. 2. 18:18
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden fém oxidálódik, vagyis reakcióba lép az oxigénnel. Az alu oxidrétege tömör és vékony, így tovább nem oxidálódik.

Villamos szempontból viszont kevésbé jó. Bár jó vezető, de nincs rugalmassága (folyósodik nyomás alatt), és mechanikailag is gyengébb, könnyen törik.

Kötéseknél jelentkezik a nagy hátránya, mert meghúzod a csavart és az alu lapulni fog. Egy idő után pedig a rugalmasság hiánya és(elfolyósodás) miatt a villamos kötés lazulni fog, megnő az átmeneti ellenállás, melegszik a kötés ÉS tönkremegy a dugalj, mert a hő miatt elveszíti rugalmasságát, oxidálódik a kötés felülete, lágyulnak az anyagok. Ezért ég ki a fentebb író dugalja a mosógépnél.

Minél nagyobb a kötés terhelése, annál nagyobb baj lehet a kontakthiba eredményezte melegedésekből.

Ha csőbe húzták a vezetéket, akkor szintén nyúlhat az alu ha gyepálták, viszont könnyebben áthúzható. Ha vakolták, akkor az már nagyon nagy költség.

Alumínium ugyan úgy elfogadható, különben nem gyártanának alu vezetéket.

2019. szept. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!