Hogyan néz ki egy konyha belső falának hőszigetelése nikecellel, lépésről lépésre? További infók/kérdések/kiegészítések lentebb.
4. emeleti panellakásról van szó, nagyjából 2x2,30 m-es falfelület. Évekkel ezelőtt egyszer már ráhúztak egy szigetelést, de mostanában a sarkok valamiért elkezdtek penészedni, pedig mindent ugyanúgy csinálunk mint eddig, ugyanúgy fűtünk, ajtók ugyanúgy folyamatosan nyitva mindenhol stb.
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy hogyan néz ki egy ilyen szigetelés? Le kell-e szedni az előző szigetelést vagy egyből rá lehet-e húzni az újat? Esetleg a festéket le kell-e szedni róla, és ha igen akkor milyen oldószerrel? Háló is van a régi szigetelésen, azzal mit érdemes csinálni? Milyen kötőanyaggal érdemes feltenni az új szigetelőréteget (gondolom anyagtól függően egyik-másik alkalmasabb, de van-e valamilyen általánosan mindenre jó anyag)?
Nyilván száraz időben érdemes ezen dolgozni, hogy ne nedvesedjen be a szigetelés alatt a fal, de valahogy lehet-e külön "kiszárítani" a falat, hogy tutira száraz legyen mielőtt az új szigetelőréteget feltesszük?
Semmit nem tudok az ilyen munkálatokról, ezért kérlek nézzétek el, ha néhol hülyeséget kérdezek.
Belülről szigetelni a legnagyobb butaság, gyakorlatilag öngyilkosság. Az a fal ott jèghideg. A sarkon extrán kijön a hőhídhatás, nem csoda, hogy penèszedik. Több szigetelès nagyobb baj. Szèlsősèges esetben egy egèsz panellakást lakhatatlanná tehetsz vele, mert az acèl kapcsolatokon lecsapódik a víz, megfagy, a dilatációs mozgás pedig terheli az anyagot.
Szedd le a szigetelèst, fűts, szellőztess, ennyit tehetsz.
Elsővel egyetértek.
valamint belülről teljesen más anyaggal szigetelnek, ha véletlen szigetelnek. De inkább ne.
Én is csak az első válaszát tudom támogatni.
Annyival kiegészíteném, hogy nem lehetetlen belülről szigetelni, de az az utolsó utáni lehetőség.
Nagyon nehéz jól megcsinálni! Ha nem jó akkor kárt okoz neked (páralecsapódás, "beázás", penész) is és a társasháznak (szerkezeti problémák szintén a pára miatt) is.
Amellett hogy nehéz jól megcsinálni (részben emiatt is) drága a kivitelezése.
Ha fehér vagy szürke eps-el szigetelték a falat, akkor azt le kell bontani. Nem való belső szigetelésre... Nagyon nem!
IV. emeleti lakásra nyugodtan mondhatjuk, hogy itt más szigetelési mód nem jöhet szóba, mint a belső szigetelés.
De miért kellett szigetelni? Ráadásul csak a konyhát? Penészedett? Csak ez a helyiség?
Páraelszívó van a konyhában?
Ha van, használjátok-e? Kap-e levegőutánpotlást? Magyarán van-e egy luk a falon?
Új nyílászárók vannak a lakásban? Van-e rajtuk légbevezető?
Van-e feletted lakó? Ha igen, nála új ablakok vannak? Ha igen nem vizesedik-e az ablak alatt (nála) esős időben (ez egy nagyon gyakori, tipikusan panelben elkövetett beépítési hiba)?
Lapostető van feletted? Ott minden OKé?
Panel hézagok tömítése ép?
Ha ezeken túl vagy, keress építészt aki méretez neked szigetelést.
Szívesen leírom, hogy kalcium szilikáttal vagy xps-el hogyan kell belülről szigetelni. De ha az alapján akarod megcsinálni, tuti nem lesz jó. Azt elöbb hozzáértőnek látnia kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!