Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Amennyiben az alattunk lakónál...

Amennyiben az alattunk lakónál vízvezetéket szereltek, elromolhatott ettől a mosogatógépünk?

Figyelt kérdés

Három emeletes társasház legfelső szintjén lakunk. (kettő lakás van alattunk)

Mikor hazajöttünk rozsdás, koszos víz jött a konyhai vízcsapból (persze levegős is volt a rendszer). Kiengedtük a vizet pár percig. Megpakoltuk a mosogatógépet, majd elindítottuk. A gép hibakódot ír ki, nem hajlandó működni. A kód szerint, nincs vízellátás, nincs megfelelő víznyomás, elromlott a víznyomás érzékelő, nincs csatlakoztatva a vízvezetékcső. Mivel mi semmit nem babráltunk, így két dolog lehetséges, nincs megfelelő nyomás vagy az érzékelő romlott el. Megnéztem, kivannak nyitva a garázsban a vízcsapok. Viszont egy jókora sártócsa van alattuk. (van vízleeresztő csap is, gondolom kinyitották) Lehetséges, hogy ez a sáros izé a vízvezetékből mosódott ki? Lehetséges, hogy ez a kosz eltömítette a mosogatógépünket vagy a víznyomás érzékelőjét?

Ilyen helyzetben, kinek kell állni a mosogatógép javítást?



2019. dec. 11. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
61%

Miden lehetséges! :)

Hívjatok mosogatógép szerelőt. Majd ő megállapítja a hibát megjavítja a gépet. Majd megmondja mi okozta. Ha a vízszerelés okozta akkor hajtsátok be a szomszédon a javítás költségeit!

2019. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%
Véletlen egybe esés .
2019. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Ilyenkor az szokott lenni, hogy a vezetékrendszerben lerakódott szennyeződés felkavarodik és a víznyomás újra ráengedéskor benyomja az egyes csapokhoz, szelepekhez. Nyilván ez történt nálatok is. Ilyenkor meg kell mozgatni azt a sarokszelepet, amire a mosogatógép van kötve, ilyenkor fellazul a lerakódás és a víznyomás kinyomja a szennyeződést a mosogatógép felé. Ha van finom szűrő a mosogatógép csatlakozó vezetékében (, akkor azt kell kitakarítani (mint vízcsapnál a perlátort).
2019. dec. 11. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A gépbe biztos hogy nem jutott semmilyen dzsuva, mivel egy sor szűrő van a vezetékes víz felől, pont az ilyen csőtörés stb. esetén keletkező szennyeződések miatt.

Letekered a mosogatógép hollanderes csatlakozóját a sarokszelepről, ott már kell lennie egy szűrőnek. Ha az a szűrő tiszta akkor lehet hogy levegős maradt a mosogatógép csöve.

Ilyenkor ki kell engedni a levegőt a csőből úgy, hogy a gép hátulján elzárt csap mellett kicsit meglazítod a csatlakozást, kicsit megnyitod a csapot hogy a levegőt+vizet nyomja ki, majd meghúzod és teljes víznyomás mellett újraindítod.

2019. dec. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A szűrőket jól leírták, valszínűleg csak az lesz a gond.

De ilyen dzsuva csőtörés javítása után szokott lenni, mert szennyeződés kerül a csőbe. A szomszéd víz szerelése nem jár ilyen jelenséggel.

2019. dec. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Tisztítsd ki a bekötőslagban a szűrőt, ennyi a baj. Sarokszelepet elzárod (ha van, remélhetőleg van, ha nincs, akkor a főelzáró csapot), letekered és kitisztítod.
2019. dec. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

ez teljessen gyakori hiba, 3. már leírta csak nem hisznek neki :)))))

Nem is kell megbontani a csőszakaszt, csak leüríteni és vissza tölteni, és már hozza is a koszt a cső faláról. Még durvább a helyzet, ha szakaszolással irányt vált a vízmű az utcában!

Ez a javítás a te költséged, a csöhálózat közös. Az alattad lakó nem tehet arról, ha például elromlik valamelyik csap, és ki kell cseréltetni.

Én üzemeltetéssel foglalkozok egy jó nagy gyárban, 3 havonta nekünk le kell fertőtleníteni az ivóvíz hálózatot ha problémát találnak minta vételkor. A melegvízet meg 65-70 korra kell fűtenünk és minden vizesblokkban 5 percig engedni miután odaért a min 60 fok. és már csak ez az utóbbi is lehozza a mocskot a csövek faláról, sokszor nem is barna hanem fekete víz folyik. Sóval nálunk a gyárban jóval tisztább a víz mint, bármelyik lakásban, bármelyik városban.

És azért, mert 5, 10, 15, 20 évalatt aki lakásban él hányszor lett kiértesítve ivóvíz fertőtlenítés miatt??? Vagy, ha központi a melegvíz ellátás vajon hányszor lett felfűtve a csővezeték. De ha saját bojlerral vagy kombi kazánnal rendelkezik valaki milyen gyakran fűtti fel a vizet fertőtlenítés céljából? Szerintem nullaszor!

Központi ellátásnál meg valószínűleg nem sokszor, így ha bárki aki ilyen helyen lakik igényelne egy víz viszgálatot pl ÁNTS-től és a Weslingtől, az éves fizetésemet tenném rá, hogy nem leszen jók az értékek sehol sem. Még az új építésű sem biztos.

2019. dec. 12. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönök a hozzászólásokat, a segítséget!

Valóban a vízcsőnél el volt dugulva a cső, a szűrőbetét. Nem volt kis munka, mert beépített gép, de reggel megoldottuk. :) Nejem mai első betege lemondta a kezelését. De ahogy mondják, minden rosszban van valami jó! Ha nem lett volna itthon akkor én nem tudom megcsinálni, mert nem fértem hozzá a villanyvezetékhez, csövekhez. Feleségem fele akkora mint én, ő bemászott a szekrénybe. (nagyon hülyén volt beszerelve, nem lehetett kihúzni a gépet, amíg be van dugva a szekrény mögötti konnektorba) Lényeg, hogy megoldottuk, most már üzemel a gép! :-)

2019. dec. 12. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!