Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Régi cement illetve csempe...

Régi cement illetve csempe padlólapot érdemes felszedni vagy ráburkoljunk?

Figyelt kérdés
A házunkban az a régi fajta szürke kőpadló van, illetve csempe az előszobában. Egyetlen baja hogy nagyon hideg, amúgy elpusztíthatatlan, nekem nincs más bajom vele. Nem is tudom mi lehet alatta, érdemes egyáltalán feltörni? Fa padlót tennénk rá illetve a konyhában járólapot.

2020. jan. 2. 16:07
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Ha nem fut alatta semmi, a szint engedi, akkor kár felszedni, iszonyat nehéz, azokat még cementbe rakták le valószínűleg.

A fa jó gondolat, de igazi fa legyen párnafára, a konyhában én csinálnék egy vékony aljzat kiegyenlítést, és PVC-t raknék rá, ne a régiekre asszociálj, manapság már nagyon jó minőségűek vannak...

A szegőt persze szedd le, ha van.

2020. jan. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Akármit teszel rá ugyan olyan hideg lesz idővel alulról minden. ha a hideg a nagy gondod, ahhoz mindent fel kell vésni, és alu hőszigetelni; ez elég nagy munka, de nem lesz hideg.

Ha elégséges az újraburkolás, akkor 1 javaslata jó. A vízszintet le lehet ellenőrizni.

2020. jan. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az ilyen régi házakban nem is tudom mi lehet a padló alatt? Csak föld? Azért hideg.. de ha rárakom a lépésálló hungarocell szigetelést meg a fapadlót akkor csak nem lesz ugyanolyan. De ha felszedem a cementlapot akkor meg még betont is kell önteni az új padló alá..
2020. jan. 2. 20:06
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A fapadlótól nem lesz melegebb!!

Hőszigetelés kell az alá is.

2020. jan. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!