Ha elektromos kazánt vennék, az több rezsit termelne, mint egy kondenzációs gázkazán?
Vannak már nagyon korszerű, programozható villanykazánok, kinek van tapasztalata ebben? Csak mert olvastam olyan tapasztalatot, hogy egy 4 KW-os Bosch képes egy 130 nm-es házat kifűteni.
És a másik, ami ezzel kapcsolatban érdekel, ha lecserélem a régi FÉG C24-es gázkazánt, ami szét van égve (és ugye nem szívesen foglalkozik már vele senki), akkor mi kell hozzá? Egy az egyben rá lehet kötni a központira, vagy kell hőcserélő hozzá? Egyáltalán mi kell hozzá?
Előre is köszönöm a válaszokat!
ELektromos kazán... Az áram mennyivel kerül többe fajlagosan, mint a gáz? 4x-ese kb? Egy elektromos ketyere mondjuk a randszerveszteségektől eltekintve 100%-os hatásfokon dolgozik, a gázkazánod mondjuk 70%-on.tehát még mindig 3x többe kerül a villannyal fűteni. Sajna a fizikát nem lehet megszexuálni. És azt tudatosítsd magadban, hogy ezek az elektromos kazánok mind parasztvakítás. Persze kifogástalanul működik, csak kapd ingyen az áramot.
Értelmes alternatívája a gáznak a hőszivattyú lehet, bár annak a kiépítése még most is csillagászati.
80 nm. házrészt fűtene és vegyes tüzelésű vízteres kandalló mellett kiegészítésnek, mert nem vagyunk mindig otthon, anyu meg nem biztos hogy mindig tud tüzelni.
Az indukciós kazán macerás és drága. Ezt gondoltuk, hogy kiegészítésnek jó lenne. Nem kéne mindig, vagyis a legtöbbször egyedül fűtenie, lenne más alternatíva mellette.
De a többi kérdésemre tudtok válaszolni? Kell hőcserélő? És mivel jár a beszerelése?
Az új kondenzációs kazán beszereltetése, nem olcsó, sokkal húzósabb a kéménye, mit a hőcserélő -ami szintén kell. És ahhoz, hogy a kondenzációs kazán valóban hatékonyan üzemejen ahhoz megfelelő fűtési rendszer kell, mert különben nem lesz olcsóbb.
Villany kazán: 80m2 ház kevés adat ehhez. A 4kW nem sok, de ha alá van méretezve, akkor sokat fog fogyasztani. Eleve a fég kazánod 24kW teljesítményű, ezt nem pótolja 4kW.
Mindenekelőtt ki kell számolni a hőveszteséget, hogy megéri e.
Ahogy írták,előbb meg kell nézni mennyivel lehet a villamos hálózatot terhelni. Ha nem megfelelő,a hálózat A növelése is eléggé költséges.
A kondenzációs kazánok hatásfoka is már 95 % os .
Nem tudom, mégis mi a francra jó az elektromos kazán, azon kívül, hogy a gatyádat is ráköltöd a villanyszámlára, ráadásul jó eséllyel a környezetnek sem teszel jót vele (hiába sokszor úgy reklámozzák, hogy ez milyen környezetbarát).
4 kW maximum egy 130 nm-es passzív házat fűt ki, egy "hagyományos", nem passzívnak épült háznak nagyon kevés lesz. Összehasonlításképpen: egy indukciós főzőlap 7-8 kW, egy villanysütő 2-3 kW, egy hajszárító 2-3 kW - ezekkel felfűtesz egy 130 nm-es házat? Egy gáztüzelésű kazán pedig minimum 10-szeres teljesítményű.
Nyilván az egyszeri beruházási költség jóval alacsonyabb, csak kérdés, hogy a fogyasztás később mennyivel nő. Szerintem ha valaki árammal akar fűteni, akkor csak hőszivattyús megoldás éri meg, pl. akár split klímával is elég jó eredményeket lehet elérni.
Köszönöm mindenki eddigi válaszát! Éppen ezt szeretném tudni, legalább hozzávetőlegesen, hogy egy kb. ekkora területű lakást mennyiből lehetne melegen tartani. Meg aztán mint mondtam, kandalló is van, gyakran azzal tüzelnénk. A villany kazánt csak akkor használnánk, ha nem tudunk fával.
Ezen kívül napelemre is lehet kötni, amit semelyik gázkazán nem tud. Előnye is van.
Ha a radiátorok külön körön vannak, vagy a kazánnál lévő helységben megoldható az osztó gyüjtő felszerelése a meglévő csövezés átalakitásával, akkor kb 600.000 ből üzemel a kond. Kazán a földszintes a házban vagy ha oldalra kivezethető a kémény.
Viszont ha a hagyományos gravitácios rendszer van az probléma mert nem fog jó hatásfokon üzemelni a rendszer, mivel sorba vannak kötve a radiátorok egy gerinc mentén. Jóval kevesebb lesz így is a fűtésszámla, de ilyenkor erdemes ujra csövezni. Ekkor már kb 1 millió a költség.
Volt egy időszak mikor "spórolás miatt" a radiátor visszatérő ágakat letekerték padlőfütésnek, ne ez a legrosszabb mert gyakorlatilag ujra kell csövezni a padlófűtést a megfelelő szabályozatóság miatt... Ez nagyon költséges min 2-2.5 millió, mert burkolni is kell meg sokat vésni lefelé. Ilyenkor erdemes uj radiátorosvrendszert csináltatni kb 1.5 millió.
Pontosan ezek a költségek a súlyos probléma! Ha már milliókat belerakok a fűtésbe, akkor ezzel az erővel a legmodernebb elektromos padló vagy mennyezet fűtést is beszerelhetem, napelemmel. Nekünk a radiátorokat is le kéne cserélni mert a 90-es évekből való. Már nem öntöttvas, de nagy vízterű lemez radiátorok. Keringető szivattyú van mind a cirkónak, mind a vízteres kandallónak. Tehát egy jó hatásfokú kondenzációs kazános rendszer nagyon sokba kerülne, azért gondolkozunk más alternatívákbam.
Azért sokkal kevesebb az elektromos kazánok KW értéke, mert sokkal jobb a hatásfoka?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!