Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » A boroshordó fugáit (Dongáit)...

A boroshordó fugáit (Dongáit) mivel lehet bekenni hogy biztos ne folyon?

Figyelt kérdés
Most mosta ki a szüret előkészítésére és több helyin apró repedéseket fedeztem fel a dongák ívein.Már valamikor kivolt javítva régebben valamilyen fehér anyaggal de így kaptam és nem folyt.Én EPOKITTRA gondoltam de nem vagyok benne bisztos.Kérhetnék segítséget ezzel kapcsolatban de ne legyen kamu mert itt értékekről van szó.(A hordó, must, bor a munkát nem is említem).
2019. szept. 3. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mekkora a hordó,de 150 lesbe szoktam önteni 10 l forrásban lévő vizet. Fúj,prüszköl ahol csak rés van .

Ahogy szűnik mozditani kell a hordót ,más részeit is érje a viz. Majd mehet a következő öntés bele .

Nekem úgy kiszáradt a hordó,hogy majd darabjaira hullott.

Az 5. forrázás után ,már sehol sem engedett.

2019. szept. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az epokitt a nevében is benne van, hogy egy epoxi alapú műgyanta ragasztó, ami teljesen alkalmatlan egy hordó "ragasztására" mivel a hordó dongái a nedvesség hatására dagadnak, kiszáradás esetén pedig összemennek.

Az epokitt pedig nem rugalmas anyag, nem bírja a dilatációt.


Amit az #1 írt az is egy jó módszer, csak ügyelni kell arra hogy ha penészes a hordó akkor nem szabad egyből rámenni a forró vízzel, mert a penész és a doh szag beleivódik a fába. Először hideg víz (gondolom ez már megtörtént) és utána jöhet a forrázás.

2019. szept. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Forrázd ki, és szépen bedagad. Ennek ez a módja. A pince nedves (magas páratartalomű), ezért kell ott tárolni akkor nem szárad össze.
2019. szept. 4. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sajnos a mostani nyarak egyre melegebbek .A pincéket szellőztetni is kell. Az üres hordók dongái képesek nagyon megszáradni . Elég jó pincém van,még jun. végén is van tökéletes alma bent.A hordóim kb 15 évesek,jól karban tartottak . Mégis előfordul,hogy többszöri forró vízet igényelnek.

1 voltam .

2019. szept. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!