Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Cserepeslemezt mivel lehet...

Cserepeslemezt mivel lehet szépen vágni?

Figyelt kérdés

Férjem maga csinálja a tetőt, a palát elbontotta, a levelet kicserélte, fóliázott, rálécezett ismét, az eresz is megvan.

Cserepeslemez megy fel, vett hozzá gépet de nem vágja szépen, se ollóval, az egy vápánál lenne fontos a szép vágás. Tudna valaki egy videót, vagy leírni hogyan lehet szépen vágni? :)

Kérném a felesleges köröket hagyjuk, hogy hívjunk szakembert, legalacsonyabb munkadíj 1.2m volt, ami férjemnek munka mellett 2 hetes munkával megvolt, ez az utolsó lépés ami nem jön össze. :)


2019. aug. 27. 14:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
A régi léceket lecserélte* teló.. :)
2019. aug. 27. 14:35
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

semmiképp sem flexxel. Elégeti az acéllemez horganyzását.

pl ilyennel:

[link]

2019. aug. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2019. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ilyen gépet vett, 40e Ft volt, gondoltuk úgyis eladjuk utána. De ahogy ő mondja keni a lemezt, nehezen vágja, nem szép.

A vastagabb lemezeket nagyon szépen vágja, mint a vaj.

Próbálta hogy a lemezvastagságon állít a gépen de nem lett jobb. :(

2019. aug. 27. 15:45
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha ügyes a férjed és sarokszószolival szépen tud vágni, akkor végigrajzolja a vágást és az mentén elvágja.
2019. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

"Ha ügyes a férjed és sarokszószolival szépen tud vágni, akkor végigrajzolja a vágást és az mentén elvágja."

Az lehet, hogy az ügyes ember el tudja vágni (végül is a flex is viszi) csak épp garanciavesztéssel jár!

Szóval ne vágd sarokcsiszolóval.

2019. aug. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
52%

"Az lehet, hogy az ügyes ember el tudja vágni (végül is a flex is viszi) csak épp garanciavesztéssel jár!


Szóval ne vágd sarokcsiszolóval."


Elég sok tetőfedő céget ismerek ( árut szállítunk hozzájuk) idáig mindenhol sarokcsiszolóval vágták a cserepes és a trapéz lemezt is. Konkrétan 4 különböző cégnél is biztosan sarokcsiszolóval darabolták amit láttam

2019. aug. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
67%

Kb 25 éve tettem fel cserepeslemezt saját magam.

Természetesen flexel vágtam.

Semmi baja azóta, sehol sem rozsdásodik a vágásoknál.


Az egyik szomszédnál tavasszal cserélték a cserepet cserepes lemezre. Ők tetőfedő céggel csináltatták, mert kellett nekik a hivatalos számla.

Naná, hogy szintén flexel vágták a lemezeket.

2019. aug. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. Ha mégis flexre kenyszeeűlnénk azon a kis részen (a vápa 5méter) lekezelnénk rendesen, színazonos festékkel akkor sem nem lehet gond?

Ügyes nagyon, olyan a tető eddig mintha egy ács csapat csinálta volna pedig egyedül ő maga. Nem számított arra hogy a vágás ilyen szenvedés.

Köszi mindenkinek :)

2019. aug. 27. 18:07
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Persze nyugodtan fesse le. Ártani nem árt.

A levágott lemezdarabokat vagy 15 évig tároltam a kert sarkában, hogy majd jó lesz valamire. Ott álltak hóban, fagyban, esőben sárban, de semmi bajuk nem lett.

Végül lomtalanításnál kidobtam őket.


Egy jótanács.

A széleken ne sajnálja a párod a rögzítő csavarokat, hogy ne tudjon alá kapni és feltépni a szél.

2019. aug. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!