Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mi kell hozzá, és mennyibe...

Mi kell hozzá, és mennyibe kerülne egy kb 60 négyzetméteres különálló könnyűszerkezetes garázs/műhely?

Figyelt kérdés

Mindenek előtt, ez csak egy elég spontán elképzelés, nem azonnal akarok nekifogni, csak tudni szeretném hogy hogy működik egy ilyen kisebb építkezés, kell-e hozzá engedély, stb. Konkrétan nem tudom mit milyenre akarok, csak úgy nagyjából, amit most le fogok írni. Tudom, így nem lehet megmondani hogy pontosan mennyibe kerülne, de hozzávetőlegesen mégiscsak. Mégegy dolog, 16 éves vagyok, tehát ezt is számításba lehet venni. (pl. nem tudok kocsival elugrani anyagért, nincs jövedelmem stb stb)


A házunk a mi "területünk" közepén van, és így két oldalt van két méretes kert, illetve előtte-mögötte is de az most nem lényeges. Az egyik oldalra képzeltem el egy egy autós garázst, aminek az egyik oldalából jönne plusz kb 6 méter, műhelynek. Tehát összesen kb 9x6 méter, a magasságát nem tudom, de mondjuk 2,5 méter szerintem elég lenne. Kis google-özés után úgy nézki hogy kb 15 cm-es aljzatbeton kellene, és arra mehet a könnyűszerkezet. Aztán a következő, hogy úgy gondolom érdemes lenne szigetelni hiszen jelenleg csak régi fa fészer van és abban télen semmiképpsem tudok semmit csinálni, de ebben az esetben már lehetne. Következő kérdés a fűtés, elég lenne valami hősugárző, vagy infrafűtés? Mikre kell gondolni még ezeken kívül? Engedély kell egy ilyen kis építkezéshez?


Minden információt szívesen fogadok, minél többet tudjak :D (nyugodtan ki is lehet oktatni, azért kérdezek)


Előre is köszönm a válaszokat! :)



2019. jún. 29. 21:43
 1/3 A kérdező kommentje:
Nem feltétlen kell egyébként könnyűszerkezetes, csak az pattant ki a fejemből így hirtelen, és egyszerűbbnek tűnik felépíteni minél kevesebb segítséggel.
2019. jún. 29. 21:50
 2/3 anonim ***** válasza:
Mi csináltunk olyat a munkatársammal, hogy ledöngöltük a földet, kavicsot hordtunk rá, arra beton lapokat. A falaknak fenyő gerendákból csináltunk vázat, OSB-vel burkoltuk kívül-belül,közte szigetelés. tetőt szintén mi csináltuk, hullámlemezzel. Kályhával fűthető, a rendes házból ipari hosszabbítóval vittünk be áramot. Műhelynek tökéletes, engedély nem kellett. Mondjuk nem is kérdeztük, csak megcsináltuk. Ez 7.5x5 m-es, nem volt 1millió. Viszont ha komolyabbat akarsz, alappal, külső szigeteléssel, színezve, vízzel, rendes fűtéssel, ablakokkal, akkor 6millió körül biztos lenne. A munkatársam most épít egy 70m2 körüli építményt magának, téglája, cserepe már megvolt, kb 4milliót számolt még rá, úgy, hogy amit lehet, ő csinál.
2019. jún. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igényeim szerint;

-rendes betonalap ami birja is a strapát,

-osb lap kívül-belül abszolút oké lenne, közte valami szigetelés, esetleg üveggyapot de nem néztem még utána melyik milyen,

-tető hullámlemez szintén megfelel, víz nem biztos hogy kéne, fűtést szerintem megoldanám valami elektromos mobil cuccal, de annak se nagyon néztem utána,

-áram itt is jó lenne hosszabbítóval,

Szóóóval összeségében majdnem ugyanúgy. Ami akkor nagy vonalakban kb 1 millió ha jól értem.

Köszönöm szépen a segítséget! Ment a zöld kéz! :)

2019. jún. 30. 20:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!