Új èpitkezèsnèl milyen fűtèsben gondolkodjak? A ház alap területe 200nm minusz falak. Tehát kb 180nm.
A különböző fűtèsi technikák ès hatásfoki közül nehèz a választás. Új èpìtkezès... A gáz: elvben drága a kivitelezès (csövek radiátorok..stb) ès nem vagyok megyőzve az olcsóságáról, ráadásul balesetveszèlyes, ès a fenttartási költsèg is ott van.
A hőszivattyús rendszer sem olcsó, ès elèg sok áramot használ ez a rendszer is, plusz kièpìtèsi költsèg sem olcsó.
Fa: elvben olcsóbb de figyelni a fa szárazságára foglalkozni vele plussz a kièpìtès ebben az esetben sem olcsó, egy pellet kazán ami önadagolós 4-500.000 + kièpìtès csövezetek...stb.
Elektomos: padlóba èpitető filpaneles gűtès.. Olcsóbb kivitelezès, de elvben drágább fenntartási költsèg, viszont elvben nincs karbantartás de elvben nem annyira hatèkony.
Elvben arra gondoltam hogy pillanatnyilag 400-450 kw áramot fogyaszunk .Az új házra tennènk 12 kw os panelrendszertami ami èves 7000 kw pluszt jelentene èvente... Arra gondoltam, hogy caleo fűtèst tennèk be de mint mindenről erről is sok rosszat olvastam...
A fa ma már drága ès csalnak vele. A gáz, mire felmelegiti a rendszerben lèvő vizet addig megy de nem ad le hő energiát mìg a villany azonnal fűt. Plusz nincs meghibásodás (elvben) mert ezekből is már 3. Generációnál járunk...
Padlófűtés.
Mellé kondenzációs gázkazán.
Ha nincs gáz:
Vegyes kazán pufferrel vagy pelletkazán.
Ha nem sajnálod a pénzt:
Fúrt talajszonda, hőszivattyú
A lényeg, hogy alacsony előremenő (35°C) hőmérséklettel tudj fűteni. Ehhez gyakorlatilag olyan hőtermelőt illesztesz, amilyet csak akarsz, jó lesz a rezsije.
Egyébként meg nem a fűtés a legfontosabb. Tisztességesen szigetelni kell. Egy kis hőigényű házat szinte bármivel olcsón kifűtesz.
Vagy napelem+ napkollektor+ villamos fűtőtestek+ villamos hálózat bővítés. Ez a lehető legdrágább megoldás(viszont az ára visszajön).
200nm-nél ráadásul kell majd vagy évi 20ezer kilowattot termelni,ha mindenütt akartok fűteni télen. Nálunk 2 hónap alatt(2018.01.14-03.14) körülbelül 4200kw áram fogyott. Úgy,hogy kb 50m2-en fűtöttünk 20-25fokon illetve további 60m2-en csak 13 fok volt,szinte állandóan. Nem részletezem most. Szóval ez alapján felteszem az évi 20ezer kw reális lehet 200m2-en.
A kérdés már csak az,hogy vajon elfér-e egy ekkora napelem rendszer a tetőn? Nem túl valószínű, ha meg mégis elfér akkor éppen csak hogy. Illetve az sem mindegy termelés szempontjából,hogy milyen dőlésszög, melyik éghajlati oldalon lesz telepítve stb.
De az előnye az,hogy visszahozza az árát 20-22év alatt(még úgy is ,hogy fűtésre használja a nagy részét. ha nem akkor 7,5-10év alatt hozza vissza az árát.Fenntartási költség pedig az inverternél van)
Szigeteld le rendesen és akkor nem 20.000 kWh kell egy évben, hanem csak 5000. Ez ilyen egyszerű.
Számold ki 20 évre a rezsit, mindjárt látni fogod nem drágább a hőszivattyú, meg ezek "modern kütyük".
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!