Leomló kémény esetén kit kell értesíteni?
először is mindent meg kell tenned, hogy megelőzd a személyi sérülést. Ezért a járda veszélyes szakaszát el kell keríteni, egy papírt kirajzszögezni egy hokedlira, omlásveszély, közlekedni tilos..
aztán lehet várni a szakembert. Kérdés, ki a tulajdonos? sőt, ha magánház, akkor van-e haszonélvező, mert akkor övé a költség(és a felelősség). Ha önkormányzati, akkor a polgármesteri hivatalban kapcsolják a kezelési osztályt.
a tűzoltók kijönnek, de számláznak is.
"először is mindent meg kell tenned, hogy megelőzd a személyi sérülést. " - EZ A LEGFONTOSABB !
Ha egy kémény már magától omlik az súlyos oda nem figyelés eredménye, a felelőst most nem firtatnám.
A Kinek kell szólni kérdésre : elsőkörben a kéményseprőipari szolgáltatónak, HA van. Utána ők jelzik tovább az elsőfokú tűzvédelmi Hatóságnak. A rosszabbik eset hogy ez már egy és ugyanaz ( Katasztrófavédelem).
A tennivalókat megelőzve az a kérdés, hogy Milyen kémény ez ? Használjátok ? Kell egyáltalán ? Ha Nem....akkor a legegyszerűbb, visszabontod tetőhéjazat alá és becserepezed. Ha Kell...akkor zsebbenyúlás jön mert vissza kell bontani addig míg ép a falazat és onnan újra kell építeni, a kéményes szabálysok betartásával, új fedkővel stb és még át is kell adatni.
Nos két nap alatt megoldódott.. kőműves.. és egy segédmunkás meg persze én. hát mindennel együtt valóban elvitt 10-et kb..
Talán a korábbi háztulajt kellene firtatni mert ezt még akkor rakták... a kőműves mondta is hogy ez nem volt teljesen szakszerűen megcsinálva, ilyet nem szabadott volna..
Válaszaitokat köszönöm ismét!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!