Gázüzemű átfolyós vizmelegítőnek milyen feltételeknek kell megfelelnie?
Szeretnék a közeljövőben egy ilyet beépíteni. Kell, hogy legyen kéménye, vagy elég kivezetni valahova a gázcsövet?
(Keresgéltem az interneten de nem találtam kifejezetten vizmelegitőre vonatkozo előírást csak olyan kazánokra amik egyszerre fűtenek és melegitenek)
Van olyan készülék, ami kémény nélküli átfolyós, de elég veszélyes mutatvány mindenképpen CO érzékelővel együtt kell üzembe helyezni.A gázbojlerek többségéhez szintén nem kell kémény, abban is érdemes lehet gondolkodni.
Személyes véleményem az, hogy ha a vízmelegítő olyan helységbe kerül, ahol fürdünk és huzamosabb időt töltünk egyszerre és nincs nagy légköbméter(30 légköbméter felett) vagy nincs kiépített kényszeráramú szellőztetés(ventilátor), akkor nem erőltetném, mert nagyon veszélyes lehet!!!
vagy elég kivezetni valahova a gázcsövet?
Azt füstcsőnek hívják!
köszönöm a gyors választ!
Igazából mindenképpen szeretnék neki kivezetést hiszen nem véletlen van rajta. egy ilyesmi melegitőt szeretnék:
Az a szituáció áll fent, hogy bár kis légköbméterű fürdőszobába kerülne, de van egy kémény amibe akár be is lehetne kötni. A probléma az, hogy az előző lakója a háznak lefalazta a kéményt és semmi informáciom nincs rola hogy funkcionál e vagy se. Fizikailag ott van, de zárva van. jelen pillanatban egy szabványos kémény a ház tetőn és a fürdőbe vezet a fürdő szoba fala mellett de be van falazva... Arra gondotlam, h ezt a kéményt esetleg fel lehetne használni kivezetésnek. rossz 5let?
A füstcsöves készüléket már át kell vetetni, és ha társasházad van akkor csak a tetőn jöhet ki a füstgáz, szóval elég költséges buli lesz, Közvetlenül a kéménybe nem vezetheted ez tuti.
Mielőtt megveszed a készüléket érdemes informálódni a katasztrófavédelemnél!!!!
köszi a válaszokat, nagyon hasznosak! nyilván utánafogok nézni, csak azért nagyjábol tudnom kéne h mibe érdemes egyáltalán tervezni. és annak kapcsán kit kérdezzek meg. Van elvielg 400 Volt is a házban tehát elektromos vizmelegitőt is be lehetne vinni, de az rettentő fogyasztsát generál.
A kémény a tetőn van mint mondtam és szerintem szabványos is. Nem társasház, hanem egy sima családi ház.
Én feltételezem, hogy egykor használtak itt hasonló kazánt, de kicserélték egy villanybojlerre. Én viszont ezt szeretném gázüzemű vizmelegitőre cserélni.
Tisztelt kérdező !
Gombhoz a kabátot avagy fordítva ?
Az első kérdés az, hogy a meglévő kémény Milyen, Mekkora belméretű, átjárhatósága biztosított, tisztítási-ellenőrzési lehetőségei adottak-e. Ezt a területileg illetékes kéményseprőipari szolgáltató (sok helyen ez már a katasztrófavédelem) hivatott megállapítani. Ezt előzetes felmérés keretében teszik meg. EKKOR fogod megtudni mire alkalmas és használható-e a meglévő kéményed.
A gond akkor kezdődik, ha nem alkalmas "a feladatra" az adott kémény. Mindenképpen javaslom, hogy próbáld "mint MEGLÉVŐ állapotot" kivizsgáltatni ami ideiglenesen nem volt használva. Ezt azért mondom, mert az új előírások évek óta nem teszik lehetővé újonnan telepített nyílt égésterű gáztüzelő berendezés telepítését.
Én nem akarok nyilt égésterű kazánt.
És a kéményt is csak mint lyuk szeretném használni
hogy azon belül a füstgázcsövet feltoljam a tetőig
számtalan helyen látni olyat h nincs is kémény, csak 1 kis gázfüst cső. Én ezt a fém csövet szeretném a kéményen belül elvezetni ha már fizikailag van egy üreg.. füst nem is érné az oldalát. tehát a kéményseprő nemtudom mit seperne rajta. És amúgy ha újra meg kell csináltatni a kéményt / üzembe állítatni épittetni, akkor inkább lebontom mert a bontáshoz csak a tulajdonos engedélye kell. Amit én akarok víz melegitőt épitett kémény nélkül üzemelnek sok helyen (látom) de olyat is sokhelyne látok h a régi kéményen ki van vezetve 1 kis cső formájába. én erről beszélek. viszont az 1 barominagy bürökratikus lehuzás hogy ha nekem a kéményt teveztetni meg karbantartatni kell ahhoz h 1 aluminium csövet fizikailag végig vezessek rajta...
köszönöm a segítségeket, mindnekinek ment a zöld pacsi.
belátom pár helyen hülyeségeket írtam(!), bocsi érte. Csak kicsit el vagyok keseredve, hogy papirozásra lehet, h több pénz megy el mint a fizikai megvalósításra. Majd meg fogom írni a végeredményt ha kész lesz.. számokban is. :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!