Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Manapság milyen reális m2/Ft...

Manapság milyen reális m2/Ft árral lehet számolni egy alapkategóriás háznál? (30as tégla, megfizethető értéksávból nyílászárók, burkoló anyagok) Mennyivel dobja meg a költségeket a lentebb említett extrák sora?

Figyelt kérdés

Extrák alatt gondolom pl.:


- redőnyök (műanyag/fém) beépített redőnytokkal


- szigetelő anyagra sima hungarocell helyett garfitos, vagy kőzetgyapot?


- Alternatív energia felhasználás mint pl.: hőlégszivattyú + napelemek?


- Az már nyílvánvaló számunkra hogy pince építése drágább mint a fsz vagy emelet hisz el kell hordani a kimarkolt földet, ill tisztességesen le is kell szigetelni, plusz ha ott a garázs annak megfelelő lejtésű ill hosszú lehajtót (ill támfalakat) kell kiépíteni ami nem éppen olcsó.

DE milyen kalkulációkkal érdemes számolni ha azt mondjuk pince helyett legyen szuterén - ablakos félig a földben lévő szint, oda érkezzenek a kocsik is, mármint a garázs ott legyen (lehajtó hossza ez áltál csökkenne, lejtés is jobb lenne), és hogy a szuterén miatt a kertkapcsolat ne szakadjon meg, fél szintekben gondolkozzunk, azaz szuterénből fél szinten (szinteltolással) érkezzünk hátrafelé az élettér színtjébe (konyha, étkező, nappali, spájz, egy szoba-fürdő, vendég wc) és erről a színtről vissza fél szinttel a szuterén fölé a többi helységhez (gyerekek szobája, fürdő...stb) egy ilyen lépcsőzetes kialakítás mennyire dobja meg a költségeket. Próbáltam utána olvasni, valamiféle lépcsős vasalattal lenne egybe dolgozva a szuterén és az élettér szint - de nem igazán találok erre vonatkozó kalkulációkat.

Lehet kicsit bonyolultan írtam le, de metszeti síkban kb fektetett T betűre emlékeztetne, ahol a T szára az élettér szintje lenne, melynek vége szépen belesiklik a kertbe, alsó vége a T tetejének meg belesüpped a földbe ez lenne a szuterén szint, felső vége meg rajta a gyerekek szintje.


Nagyságrendben pince hasznos m2 kb 90, a másik 2 szint egyben kb 170m2. Egy ilyen méretű háznál kb mennyi lenne a vége alapkategóriásan alápincézva, vagy a már említett színteltolásos kivitelezésben? Ill erre az extrák mennyi költséget tehtnek rá?


Megbízható kivitelezőt is tudnának ajánlanni (weboldal, tel referencia)?


Tervezési folyamtban vagyunk és megy az ötletelgetés hogyan legyen alápincézve vagy ilyen szuterénes szinteltolással, mivel az utcafrontból nem kívánunk a garázsnak helyet elvenni, így mindenképpen alánk lenne a garázs, de jó lenne tudni nagyságrendekben (pénzügyileg) milyen különbséget jelentene ez.


Minden hozzászólásnak nagyon örülünk, előre is köszönjük.



2017. jún. 23. 23:53
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Én egy szobára úgy fogok kijönni, hogy 220.000-230.000ft/m2 és rengeteg munkát én magam csináltam!
2017. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönjük a válaszokat.


Igaz a szinteltolás kérdésére még nem érkezett észrevétel, ez az építési technika mennyire bejáratott hazánkban ill mennyi többlet költséget jelntene?

2017. júl. 2. 22:10
 13/13 anonim ***** válasza:
11# de azért egy szobáról van szó, az már eleve emeli az m2-árat. Nézz meg egy rakás építéssel foglalkozó céget, nagyon soknak fent van a honlapján az áraknál, hogy bizonyos méret alatt egyszerűen többe kerül ugyanaz a munka és itt ilyen 100m2-es választó vonalakról beszélünk nem egy nyamvad szobáról.
2017. júl. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!