Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri a napelemeket telepíten...

Megéri a napelemeket telepíteni hitelből?

Figyelt kérdés

Megéri felvenni 10 millió forint kamatmentes hitelt napelemek telepítése céljából?

A ház 130m2, havi szinten 20ezer jelenleg a villanyszámla és 25ezer a gázszámla. Csak a villanyenergiát éri meg lecserélni, vagy a cirkófűtést is?



2017. jún. 22. 11:45
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

6# nem 10 évig bírja

, hanem 10 év a garanciális idő, utána csökken a hatásfoka, de 15-16èv bőven van az élettartama rendeltetésszerű használat mellett.

Egyébként meg a te villanyszámlád a te egyéni szoc problemád, más meg 2*annyit fizet...

2017. jún. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 szenes43 válasza:
81%
Annak éri meg aki úgy véli van X éve hogy behozza az árát. Nincs lakáscsere,válás,szóval minden marad a mostani felállásban. Erre viszont nincs garancia csak szándék.Van kb. 5 éve hogy kicseréltük a régi lemezkazánt egy olasz öntöttvas kazánra. A vascsöveket rézcsövekre,a fűtőtesteket 2-3 soros lemezradiátorra. A gáz a legnagyobb hidegbe most télen sem volt bekapcsolva(fali gázkazán). A vegyestüzibe minden elég fa hulladék,bokornyesedék.Annyi német brikettet veszünk hogy mindig legyen parázs de minden fához amihez hozzájutok az feldarabolom.
2017. jún. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem éri meg, a kormány meg fogja adóztatni a napelemeket.
2017. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Elnézést, rosszul írtam. Helyesen kWh. Biztos felforrt az agyam ebben a melegben. Az élettartamhoz hozzászólva, vannak olyan minőségi napelemek, amiknek a garanciája 30 évre szól, úgy, hogy 30 év múlva még garantált a 88%-os teljesítmény. Ez nem jelenti azt, hogy 30 év múlva kötelezően tönkremegy, valószínű inkább 40+ év élettartam. Interpolálva elméletileg 5
2017. jún. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
50 év múlva kb 50-55% teljesítmény meg van, de azért biztos érdekesen nézne ki az üveg meg a keret.
2017. jún. 22. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az akumlátor élettartama relevánsabb úgyvélem... amúgy tanyán lakom, a szomszéd tanya tulajdonosa fent van a 100 leggazdagabb ember listáján, ő szokott olyan "befektetéseket" csinálni, amiker régen nem értettem, mert az életében nem fognak megtérülni, aztán egysger elmondta, ha most eléri, x-összegért, hogy soha többet ne legyen gondja a fűtésre, akkor az ő számára már az első télen "megtérült" a befektetése, hiszen tudja, hogy biztonságban van, nemkell rajta görcsölnie soha többet... most az, hogy anyagilag nem térül meg soha, teljesen mellékes amellett, hogy egyszer fizetett igaz sokat, de onnantól kezdve "ingyen" ki van fűtve a ház.

Ezzel a mentalitással én csak egyet tudok érteni...

Viszont hitelből nem csinálnám... nem mind1, hogy a hitelt fizeted, vagy a havi számlát?

2017. jún. 23. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
tegnap 18:25 Az én számlám az én problémám igazad van. De mond már meg te észlény kinek a havi számlájához számoljam a megtérülést ha nem a sajátomhoz? Istenem milyen emberek vannak. Ne ámítsuk már magunkat ilyen Musk féle napelemes tetőcseréppel. 125000 forint m2-e. Egyesek nem keresnek havonta ennyit.
2017. jún. 23. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:

Solar Gyula és a többiekhez is szól a kérdésem, ha új éíptésű házban gondolkodunk kb milyen nagyságrendű kiadást jelentene, ha alapból gáz helyett ezt a rendszert építenénk ki? Mármint hőlégszivattyút napelemekkel - kicsivel (vagy amennyivel a tető és a pénztárcánk engedi) több, mint ami a ház fűtését és villamossági ígényét is ellátja, így eladnánk az államnak a fennmaradó többletet - tudom kicsit lehúzás, mert azt hallaottam csak kevesebbért veszi meg a zöldenergiát fele harmad árban, de mégis bevétel lesz. Nagyságrendekben 250-300m2 (kb pince/szuterén 90m2, a másik 2 szint 160-200, még a költsgek szerint farigcsáljuk, jelenleg tervezési folyamatban vagyunk).


Hogy megéri-e nem kérdés (pláne ekkora háznál), csak jó lenne tudni mennyi az annyi jelenleg Mo.-n.

Nyugateurópában ez már eléggé megszokott, már nem csak a lakóházakat hanem a nyaralókat is így építik - renegteg pozitív visszejlzés érkezik hozzánk külföldi kollégáktól (akik No. ill. Svájcban élnek), így a megéri részt nem kérdőjelezném meg.

Minden hozzászólásért hálásak vagyunk. Előre is köszönjük.

2017. jún. 24. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Learadt az előzőből - a gázt kiiktatni, erre a rendszrre cserélni, nagyon is megéri.


Viszont más kérdés, hogy milyen ingatlanról van szó, mennyire piacképes, mert ha kis roskadozó lehet nem célszerű már ennyit belefektetni, mert hiába csökken a rezsi ára,eladáskor ez mégsem fogja felvinni az értékét.


A hitel kérdés nehéz ügy, 10 évre szól, teljesen mindegy milyen kamattal, mennyire kedvezményesen, de 10 év sok idő nagyon átgondolandó közbejöhet bármi - kirugás, elválás...stb


Viszont ha minden kellő képen mérlegelve lett és belevágnak, szerintem a legnagyobb előny akkor következne be, ha a fűtést is erre a rendszerre vinnék át - viszont annak vannak előfeltételei pl.: nyílászárók, szigetelés (homlokzat, tetőtér), ill radiátorok helyett padlófűtés - ezek megvannak már, vagy a 10 millóba ezek kiépítése/átalakítása is benne van, vagy plusz költségként jelennének meg? - mert ha nincs megfelelő burok a házon(szigetelés, nyílászárók) ill megfelelő átadó közeg (padlófűtés, radiátor nem jó hőlégszivattyúhoz) akkor nem lehet hőlégszivattyús rendszert kiépíteni.

2017. jún. 24. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Jelenlegi szabályozás szerint (ami szerintem most jobb mint a német) nem veszi meg tőled a szolgáltató a betáplált energiát, hanem ingyen tárolja neked (virtuálisan) a felhasználásig. Ez a gyakorlatban úgy néz ki, hogy elég a napelemes rendszer teljesítményét úgy megválasztani, hogy a napelemek által termelt éves össz energia megegyezzen a tulajdonos által felhasznált éves össz energiával. Amennyiben hőszivattyút is használunk, akkor nagyon szezonális lesz a termelés, és a felhasználás. Ez a valóságban úgy néz ki, hogy a villamos energia nagyobb részét télen (fűtési szezonban) használjuk el, megtermelni viszont főleg tavasztól-őszig fogjuk. Egy oda-vissza mérővel mérik a vételezett, és visszatáplált energiát, éves leolvasásban, a különbözeteket (vételezett,visszatáplált) egyszerűen kivonják egymásból. Az elszámolás bartel szerű, nem számít a tényleges energia díj, mert ha a vételezett, és a visszatáplált energia mennyisége egyenlő, akkor a fizetendő, az "0" forint lesz. Ez a rendszer arra ösztönzi a napelem rendszer tulajdonosát, hogy ténylegesen csak a saját fogyasztását termelje meg, mert ha túltermel, akkor már nem a bartel működik, hanem a túltáplált energiáért csak nagyon keveset fizet a szolgáltató (ha adsz róla neki számlát) A két mérős rendszernél (mint a németeknél) nincs erre mód, mivel a napelemek által megtermelt energiát, elszeparáltan külön mérőn keresztül tolják vissza a hálózatba. Ez akkor volt buli, amikor a visszatáplált zöld energiáért többet fizettek mint a vételezettért, de benne volt a pakliban, hogy évente változtatni tudják a tarifákat. Most már ott tartanak, hogy kb. csak a felét fizetik a napelem áramért, mint a vételezettért. Persze a szolgáltatónak nem tetszik az itthoni rendszer, ezért próbálkozik rendesen, annyit egyenlőre elért, hogy a 4 kW inverter teljesítmény felett az új rendszerek esetén (márc.31) valami csatlakozási rendszerdíjat kell majd fizetni. A megtérülést már az előzőekből számolhatsz, viszont új ház esetén sokkal jobban jöhetsz ki ha eleve napenergiában gondolkodsz, mert megsporólhatod a komplett gáz rendszert, ami kéménnyel együtt belekerülhethet 1,5-2 millióra is. Ezt nyugodtan kivonhatod a napelem-hőszivattyú árából. És nem beszéltünk még az olyan lehetőségekről, hogy smart energiaellátás, hibrid visszatpláló-szigetüzem lehetősége,autonóm üzemelés lehetősége, meg egy csomó finomság, amiről napelem nélkül csak álmodni lehet.
2017. jún. 24. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!