Megéri a napelemeket telepíteni hitelből?
Megéri felvenni 10 millió forint kamatmentes hitelt napelemek telepítése céljából?
A ház 130m2, havi szinten 20ezer jelenleg a villanyszámla és 25ezer a gázszámla. Csak a villanyenergiát éri meg lecserélni, vagy a cirkófűtést is?
6# nem 10 évig bírja
, hanem 10 év a garanciális idő, utána csökken a hatásfoka, de 15-16èv bőven van az élettartama rendeltetésszerű használat mellett.
Egyébként meg a te villanyszámlád a te egyéni szoc problemád, más meg 2*annyit fizet...
Az akumlátor élettartama relevánsabb úgyvélem... amúgy tanyán lakom, a szomszéd tanya tulajdonosa fent van a 100 leggazdagabb ember listáján, ő szokott olyan "befektetéseket" csinálni, amiker régen nem értettem, mert az életében nem fognak megtérülni, aztán egysger elmondta, ha most eléri, x-összegért, hogy soha többet ne legyen gondja a fűtésre, akkor az ő számára már az első télen "megtérült" a befektetése, hiszen tudja, hogy biztonságban van, nemkell rajta görcsölnie soha többet... most az, hogy anyagilag nem térül meg soha, teljesen mellékes amellett, hogy egyszer fizetett igaz sokat, de onnantól kezdve "ingyen" ki van fűtve a ház.
Ezzel a mentalitással én csak egyet tudok érteni...
Viszont hitelből nem csinálnám... nem mind1, hogy a hitelt fizeted, vagy a havi számlát?
Solar Gyula és a többiekhez is szól a kérdésem, ha új éíptésű házban gondolkodunk kb milyen nagyságrendű kiadást jelentene, ha alapból gáz helyett ezt a rendszert építenénk ki? Mármint hőlégszivattyút napelemekkel - kicsivel (vagy amennyivel a tető és a pénztárcánk engedi) több, mint ami a ház fűtését és villamossági ígényét is ellátja, így eladnánk az államnak a fennmaradó többletet - tudom kicsit lehúzás, mert azt hallaottam csak kevesebbért veszi meg a zöldenergiát fele harmad árban, de mégis bevétel lesz. Nagyságrendekben 250-300m2 (kb pince/szuterén 90m2, a másik 2 szint 160-200, még a költsgek szerint farigcsáljuk, jelenleg tervezési folyamatban vagyunk).
Hogy megéri-e nem kérdés (pláne ekkora háznál), csak jó lenne tudni mennyi az annyi jelenleg Mo.-n.
Nyugateurópában ez már eléggé megszokott, már nem csak a lakóházakat hanem a nyaralókat is így építik - renegteg pozitív visszejlzés érkezik hozzánk külföldi kollégáktól (akik No. ill. Svájcban élnek), így a megéri részt nem kérdőjelezném meg.
Minden hozzászólásért hálásak vagyunk. Előre is köszönjük.
Learadt az előzőből - a gázt kiiktatni, erre a rendszrre cserélni, nagyon is megéri.
Viszont más kérdés, hogy milyen ingatlanról van szó, mennyire piacképes, mert ha kis roskadozó lehet nem célszerű már ennyit belefektetni, mert hiába csökken a rezsi ára,eladáskor ez mégsem fogja felvinni az értékét.
A hitel kérdés nehéz ügy, 10 évre szól, teljesen mindegy milyen kamattal, mennyire kedvezményesen, de 10 év sok idő nagyon átgondolandó közbejöhet bármi - kirugás, elválás...stb
Viszont ha minden kellő képen mérlegelve lett és belevágnak, szerintem a legnagyobb előny akkor következne be, ha a fűtést is erre a rendszerre vinnék át - viszont annak vannak előfeltételei pl.: nyílászárók, szigetelés (homlokzat, tetőtér), ill radiátorok helyett padlófűtés - ezek megvannak már, vagy a 10 millóba ezek kiépítése/átalakítása is benne van, vagy plusz költségként jelennének meg? - mert ha nincs megfelelő burok a házon(szigetelés, nyílászárók) ill megfelelő átadó közeg (padlófűtés, radiátor nem jó hőlégszivattyúhoz) akkor nem lehet hőlégszivattyús rendszert kiépíteni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!