Vizvezeték cső mennyire birja a fagyást?
Kedves KZ67 nem tudom értelmezni ezt a részt: " a cső geometriájából adódóan tágul, így van ideje/helye a folyékony vizet nyomni, vagyis az erő egyenletesen tud eloszlani a teljes csőrendszer falán."
Szerintem vannak függőleges elhelyezkedésű csövek is, ahol a keresztmetszet végig - ahogy fel vagy lefelé haladunk - állandó.
Igen, már én is találkoztam olyan gyenge minőségű hosszhegesztett acél csővel, hogy éppenhogy fagy volt, máris szétfagyott: a hegesztésnél.
#11 Igazad van, amit írta a vízszintes (földben futó) csövekre értettem. A függőleges csöveknél a víz felülről lefelé fagy meg, és mivel a jég szigetel, itt szokott (alul) utoljára megfagyni a víz - jellemzőbb a vízszintesek fagyása, illetve ezeknek a könyökeinek a fagysérülése.
Kohászati technikusként mondom, hogy létezik az a hegesztés, ami erősebb az eredeti anyagnál, ez esetben a cső fog repedni, nem az illesztés. De a szerelhetőség miatt eleve nem ezzel a módszerrel méreteznek (a hegesztés marad a gyengébb), mert praktikusabb az illesztéseket újra létrehozni (tehát sérüljön csak ott, irányítottan), mint egy csőszakaszt cserélni, ha a cső repedne el.
"Kohászati technikusként mondom, hogy létezik az a hegesztés, ami erősebb az eredeti anyagnál"
Na igen, de akkor meg jellemzően a hegesztés mellett gyengül el az anyag, a vasból kiégő szén miatt. :)
Oké, rendben.
Csak a leírásodat én úgy értettem, hogy nem a hegesztésnél fog szétmenni, hanem mondjuk az ellenkező oldalon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!