Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 30x30-as C25-ös vasbeton...

30x30-as C25-ös vasbeton pillér vízben állva milyen magasra szívja föl magába a vizet kapillárisan?

Figyelt kérdés

2016. máj. 11. 15:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ezt így nem lehet megmondani!

Nem csak a beton minőségtől (c25) függ.

Vízzáró betonból volt, volt más egyéb kitét?


Függ még a bedolgozás minőségétől is.

(tömörítés, utókezelés stb.)

2016. máj. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

nem vízzáró betonból volt.

jól meg lett tömörítve

van még ott pár vb fal, amik vízben állnak napok óta, és nagyjából 10-15 centi magasságig látszódik elszíneződés


Azért kérdezem, mert elfelejtettem alá kenhető szigetelést, és attól tartok, hogy a felvizesedik a pillér, ez ellen akarok majd tenni valamit

2016. máj. 11. 15:36
 3/14 anonim ***** válasza:

Mármint az alap és az oszlop közé vízszigetelést tenni?

Ha van "kapilláris" akkor az "felmegy a Holdig is".

De betonnál ez kevésbé probléma, mint téglánál.

Akkor van gond, ha jön a fagy.

Mi lenne ez konkrétan, hogy vízben áll? Stég? Talajvíz - pincefal kombó?

2016. máj. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

A pillér nem fog vízben állni, csak most esett az eső, és amiatt van pár vb fal tövében pocsolya, és ott figyeltem meg h nagyjából meddig vannak elszíneződések.


Az alászigeteletlen pillér a földszinten egy vasalt aljzaton áll, a vasalt aljzat egy vb lábazatra támaszkodik. Azt gondoltam ki megoldásnak, hogy a vasalt aljzat oldalára lefordítom majd a vízszigetelést, a pillér kb 20 centi magasságig egy bitumenes lemez gallért kapna, följebb meg vakolható vízszigeteléssel kenném be. Az érintett szakaszokon meg az épülte körül a fal mellett egy 50 centi mély 30 centi széles kulé feltöltést csinálnék, hogy ott semmiképp se állhasson meg a víz. Így talán elérem, hogy a pillér ne szívhasson föl vizet az alapból és a lábazatból, ha fölszívna egyáltalán, és ha igen, akkor mennyit... ez a kérdés...

2016. máj. 11. 16:09
 5/14 anonim ***** válasza:

Oké! Így már érthető

Azzal tudod kivédeni, hogy minden lehetséges vizet elviszel onnan (amit írtál is kulé, drén, szivárgó, árok, faltőjárda stb.).

Azzal ha leszigeteled kívülről a már benne lévő víz (1*) fog feljebb menni.


1* Arra a vízre gondolok amit az alapon keresztül szív fel. (de ez nem lehet/lesz olyan sok, ha megelőződ a "vízben állást")


A kapilláris víz, ha bekerül a szerkezetbe képes akár a felsőbb szintig is felküzdenie magát (téglánál). Ha megfigyeled a régi épületeket a "megjavított" lábazatvakolat felett ismét "salétromosodik" a régi vakolat. (jó cementes lábazatvakolatot készítettek (még véletlenül se lélegzőt) ez nem engedi a kipárolgást, a kapilláris víz meg megy fel világba)

Az emeleti példa konkrét tapasztalat, a házat körbe hőszigetelték (szakszerűtlenül) belülről kicsempéztek 3 helyiséget a mennyezetig, az eredmény az, hogy az emeleti részen elkezdett a fal "vizesedni".


Megkérdezhetem mi a foglalkozásod, hogy ennyire körbejárod a problémát?

2016. máj. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
/*
2016. máj. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Építésvezető vagyok.

Nyugtalanít a dolog, főleg hogy akár még az emeletig is folmehet... Vasbeton esetében nem gondoltam volna hogy Ennyire gaz a helyzet. Es neked mi a szakmád?

2016. máj. 11. 17:12
 8/14 A kérdező kommentje:
Es egyebkent nagyon köszönöm a választ.
2016. máj. 11. 17:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Építőmérnök vagyok. (meg félig gépészmérnök (még nincs meg)).
2016. máj. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Várj, vb-nál ennyire nem gáz, ne aggódj. Ha nem lesz vízben/fagyban nagy gond nem lehet.

Ha ennyire frekventált helyen van és aggódsz lehet érdemes lenne megnézetni szigetelős szakemberrel.

Vannak jóféle (nem olcsó) kemikáliák.


Még egy dolog a falon belüli helyiség padlójában van vízszigetelés?

2016. máj. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!