Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőszigetelés és rétegrendek...

Hőszigetelés és rétegrendek megfelelőek-e?

Figyelt kérdés

Padlónál:

lefelé csak homok - 15cm kavics - 12cm szerelőbeton - 1 réteg bitumenes szigetelés (vastagsága kérdés,de nincs vizesedés, kb. 1,5mm?)- lépésálló hőszig. 7cm XPS (Baumit xps top)- PE technológiai fólia - aljzatbeton 6cm - padlóburkolat

Lábazatnál:

10 cm XPS szigetelés, ami lemegy a talajba kb. 30 cm mélységig (kérdésem, hogy a szélesebb alap és a keskenyebb zsaluzott vasbeton hogyan kapcsolódik össze a szig. lapokkal)

Fal:

Porotherm 38K és Baumit open páraáteresztő EPS hőszigetelés 14cm

Födém:

gipszkarton (plusz, kell-e PIR MV hab szigetelőlap pl. 5cm a gipszkarton mögé vagy felesleges?) - hőtükrös párazáró fólia - fa födémgerenda 10*15cm, ezért kőzetgyapot 15cm a gerendák közé és a gerendák tetején 10 cm kőzetgyapot - Kérdés, hogy lezárhatjuk-e OSB lapokkal vagy csak oda tegyünk, ahol esetleg közlekednénk. Vagy összeesik a súly miatt a szigetelés? Plusz födémkoszorúnál külső oldalra 7 cm xps szigetelés, amit a tetőig még fedne a falról felmenő EPS 14cm szigetelés.


Mit módosítanátok, vélemények??


Köszi szépen.



2016. márc. 30. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
egyszerűen beírod a google-ba és annyi rétegrendi rajzot dob ki, hogy győzzél válogatni. Csak pontosítsad, hogy tető, aljzat....
2016. márc. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Padlónál lépésálló szig. egyszerűen neki van nyomva az alapnak ha kell megfaragva az érintkező oldala.

Födémnél felesleges a hab szigetelőlap, hőtükör fólia ok aztán a gyapotszigetelés. Én nem borítnám osb-vel, ki kell szellőzön rendesen.

Ha valaki szeretné kihasználni a padlást akkor 15cm gyapot a gerendák közé aztán a gerendákra rádeszkázva beborítani az egész padlást (deszka alá fólia semmiképp).

Ugye erre azt mondanák, hogy a gerenda hőhíd. Igen de nem eszik olyan forrón a kását. Az enyém ilyen, kiváló szigetelésű ház.

Akinek nem kell a padlás az teríthet még 10cm gyapotot a gerendák fölé akár. Mediterrán stílusúnál ok ahol a padlás amugy is használhatatlan az alacsony belmagassága miatt.

Többi rendben de ha találtál egy normális szakit akkor hallgass rá (is).

2016. márc. 31. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Teljesen felesleges a páraáteresztő baumit EPS, sőt bármilyen 80-as sűrűségű EPS jó, Magyarországon úgy is csak ÉMI minősítettet lehet venni
2016. ápr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Állítólag a páraáteresztés miatt jobb (Baumit open), mint a hagyományos. Van-e különbség a gyakorlatban a kettő között?
2016. ápr. 2. 22:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerinetm az sem ereszti át a párát.

Elég a normálból a 10centis.

2016. ápr. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van; csak az ember mindig a lehető legjobbra törekszik. A lyukacsos polisztirol páradiffúziós ellenállási száma: kb. 10. Teljes keresztmetszetükben perforált, különlegesen jó páraáteresztő lapok. A hagyományos EPS páradiffúziós ellenállási száma: 25-40. (Minél kisebb, annál jobb.) Persze ettől még lehet, hogy felesleges valóban a drágább Baumit Open-t választani.
2016. ápr. 2. 23:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Elég nagy átverés a páraáteresztő képesség odaírása, mivel az összes EPS víz és páraáteresztő, ezért EPS.

10 éve foglalkozok hőszigeteléssel, de még EPS okozta pára problémákkal még sosem találkoztam.

2016. ápr. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!