Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mekkora áramerősség kell...

Mekkora áramerősség kell elektromos fűtéshez?

Figyelt kérdés
Egy bruttó 100m2-es könnyűszerkezetes család háznál hány ampert kérjünk az EON-tól? 3 fázis, 32 amper túl sok? Minden villanyról menne, a fűtés (vezéreltről, mert hőtárolós kályha lenne), a tüzhely, bojler.

2016. febr. 26. 20:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

"A kb. 80 nm-es házamat télen kicsit több, mint 1kW-tal fűtöm ki"


Hogy csinálod??

2016. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
9nm-es szobamat nem tudom kifuteni 500W-al telen:D
2016. febr. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Elárulod, hogy hogyan tudsz egy 80m2-es családi házat 1kW-ból fűteni? Ahhoz, hogy ne legyen penészesedés, és valamennyire "normális" levegő minőség legyen átlagban legalább 2-es légcsere szám szükséges (ennél csak több lehet!), ez óránként legkevesebb (2,6m-es belmagassággal) 2x80x2,6=416m3 levegőt jelent. Ha 0 fokos külső levegőt tételezünk fel (idén nem volt túl hideg tél, de a hidegebb napokon inkább ennél kevesebb volt a napi átlaghőmérséklet, de legyen 0 fokos), ez esetben a szükséges hőigény 1,2x416x20 (és feltételezzük, hogy csak 20 fokra kell felfűteni)=9984 kJ átszámolva kWh-ba: 2,7kWh óránként, ami 2,7kW egyenletes fűtési energia igényt jelent. Ez csak az a hőigény ami ahhoz szükséges, hogy a kintről bejövő levegő fel legyen melegítve. Nem számoltunk (és az is egy jelentős tétel) azzal, hogy mennyi hő távozik a padlón, falakon, ablakokon, mennyezeten. Ebből csak az ablakokat számolva (egy 80m2-es házon általában van legalább 4 db. 1,5x1,5m-es ablak, bejárati ajtó, korszerű 0,7-es üveggel legalább van még kb. 200W hőveszteség). És ezt 0 fokos átlagos külső hőmérsékletre számoltuk. Ha elektromos igényt akarunk ebből számolni ki kell tudni fűteni a házat akkor is ha tartósan 0 fok alatt van (ilyen volt egy jópár nap, amikor -5 -6 fok volt az átlagos napi hőmérséklet) ekkor még nagyobb számok jönnek ki. És hozzá teszem, hogy nem becsültük a falakon, padlón, mennyezeten, tetőn távozó hőt csak a szellőztetés és az ablakok hőigényét becsültük.
2016. febr. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Máskor is nagy csodálkozás van emiatt, néha el sem hiszik, amit nem értek. Szigetelt a ház. Jól szigetelt. Lehetne jobb, de bizonyos részekkel nehéz (így is komplett felső szint átépítés történt, födémvastagítás, új tető etc., hogy rendesen szigetelni lehessen a felső szintet) s nem volt akármennyi pénzünk. A belmagasság sem nagy, fázósak sem vagyunk.

A passzívházakban sem szokott nagy lenni a fűtésköltség s a mienk nem marad el nagyon attól a szinttől.

A leghidegebb téli napokon harmincvalahány kWh megy el, de ebben a bojler ismeretlen fogyasztása is benne van. Mostanában közel sem kell ennyi, hisz nincs hideg, de a december sem volt olyan vészes. S persze nincs 6 hónapos a fűtési idény...

Egyszer kiszámoltam, hogy a direkt fűrés az kb. a hőigény 2/3-át jelenti, a többit a hulladékhő adja (gépek, testhő), illetve a napsütés sem elhanyagolható. Pedig nem olyan jó a benapozás, sajna, de azért így is számít. Napsütéses napokon maximum este fűtök a szobámban pár órát (délnyugati szoba, nem kevés ablakkal, a többi helyiség közel sem áll ilyen jól).

2016. febr. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem szellőztetem át a házat félóránként, bocs. Kedvelem a jó levegőt, de nekem megfelel úgy, ahogy van. Penészedni nem fogunk, mert a páratartalmat szinte mindig kellően alacsonyan tudjuk tartani (akkor, amikor a szellőztetés nem segít, sőt akár párásít, de meleg van, akkor nem, amikor a szellőztetés nem segít, de nincs meleg, akkor párátlanítógépet használunk).

A belmagasság lent 2,5 m, fent 2,3 m (ferde falak is vannak, de azt hiszem, ezzel együtt kb. 80 nm, bár ekkor már 1,90 magasság is befigyel, azt hiszem, addig számít az alapterület), s nem szoktunk 20 fokra fűteni, csak ha fázunk. 18-19 az, ahol jól érezzük magunkat, de éjjel a konyhában alacsonyabb is lehet. Most 18.2 van a szobámban és melegem van hosszú ujjú pólóban (igaz, ez meleg póló). Nem lenne egy vagyon a 21 Celsius-fok sem, tekintve, hogy a külső-belső hőmérsékletkülönbséggel arányos a hőigény, ha még tudok gondolkodni eme kései órán.


Hővisszanyerős szellőztetőrendszerrel vagy klímával jobb lenne, de arra nem telt. Majd egyszer.

2016. febr. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!