Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lehet könnyűszerkezetű és...

Lehet könnyűszerkezetű és tégla házat vegyesen építeni?

Figyelt kérdés
mondjuk az oldalsó 4 fal az könnyűszerkezetű, de a belső elválasztású falak pedig téglából épülnek. van értelme, előnye?

2016. jan. 21. 23:58
 1/4 anonim ***** válasza:

a térelválasztó falazás nem statikai teher hordozó.

tehát akármiből lehet, nincs konkrét előírás mivel nem az kapja a terhelést.

az hogy van e értelme, vagy előnye mindenki a saját igényi szerint döntse el, na meg hogy a pénztálcája mennyit enged a normális kivitelezéshez.

2016. jan. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem van értelme, főleg tömör téglából (a hőszigetelő képesség úgyis mindegy, ha az egész házat fűtöd), legalább lesz egy kis hőtároló tömeg, a könnyűszerkezetes házak falai ebből nem állnak jól. Persze kinek mennyire fontos ez. Én tudom szeretni, de lehet, hogy pár belső fal az nem olyan sokat ér. Nem tudom, nekem téglaházam van (B30 és Porotherm), egy kevés könnyűszerkezetes résszel, jó szigeteléssel s elég nagy hőtároló tömeggel. Ez utóbbi kettő jó kombó ;)
2016. jan. 22. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok értelme nem lenne a belsőket téglából építeni, ráadásul azt szerkezetileg sem tudod egyszerűen bekötni a főfalakba.


Hőtároló tömeg miatt meg tényleg jobb lehet egy tégla+hőszigetelés főfal kombó.

2016. jan. 22. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xswerdy ***** válasza:

Inkább fordítva jellemző. Tehát hogy egy tégla épületben a belső falakat gipszkartonból csinálod, akár egy utólagos átalakításnál is.


Jellemző ezen kívül, hogy egy meglévő házhoz csinálnak egy könnyűszerkezetes hozzáépítést.


Amit Te írsz, arra egy példát tudok, annakidején a szüleim weekendháza épült alapvetően fából, de az a két merőleges fal, ami a kéményt határolta, az a kéménnyel együtt téglából. Szóval mindenre van példa, de ma nemigen csinálnék ilyet.

2016. jan. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!