Mennyiből lehet építeni a most érvényes (energetikai, stb. ) szabájozásnak megfelelő 90m2-es családiházat, olyan állapotba h. megadják a lakhatási engedélyt? (közművesített telek megvan)
Házépítésnél 160e-200eFt/m2 árral érdemes számolni, természetesen ebben nincs benne a kerítés, járda, stb.
A végleges m2 árat nagyban befolyásolhatják egyéb tényezők is.
Olcsóbbá teheti: kompakt tömegformálás, egyszerűbb (nem rossz) anyagok használata, szakemberek "összeszedése", anyagbeszerzés(ezzel a 2-vel rengeteget lehet spórolni) , ha az ember hajlandó saját maga is dolgozni a házán - nem szakmunkát, valamint csak olyan dolgokat amiket nem kell rögzíteni az e-naplóban
Drágábbá teheti: generálkivitelezővel kulcsrakész állapot, hivalkodó formák (tornyok, "lőállások",), drága, luxus anyagok használata (van járólap 3e-ért de van 15e-ért is), geotermikus hőszivattyú (környezettudatos, de olyan drága, hogy soha nem térül meg), stb
Remélem tudtam segíteni:)
A 160 ezer/m2 az nagyon az alja.
Inkább 200ezer/m2 és felette. Tekintettel az e-naplóra meg a folyamatosan szigorodó energetikai előírásokra.
Első vagyok. Látom a próbálkozásom, hogy segítsek lemínuszolásban végződött. Mondjuk nem hat meg, de melyik része nem volt hasznos a válaszomnak? Az, hogy hogyan lehet spórolni? Vagy a m2 ár amit írtam?
Kicsit részletezve:
Mi is építkezünk, jelenleg félkész állapotban van a dolog, így 100%-ban tisztában vagyok az árakkal.
Néhány részlet: br155 netto 130 a házunk, kocka, földszintes, sávalap 0,5m széles, mélység 1-1,2 attól függ hol értük el a teherhordó réteget, vasalt sávalap c16/20 betonnal. szerelőbeton szintén erősen vasalt, c20/25. Leier fő és válaszfalak, elemmagas áthidaló, fődém E gerendás, vasalt felbeton - koszorú c20/25, szigetelt Schiedel kémény, megerősített tetőszerkezet állószékkel, Creaton tetőfólia, Terrán Danubia tetőcserép, Zambelli bádog szerkezetek.
Ez volt a szerkezetkész állapot, ami 77.000Ft/m2 árra jött ki. Minden számlás, az utolsó lapát földig.
Ezen kívül 3-as üvegezésű ablakok (82mm), 20cm külső szig, 10cm lépésálló, 30cm födémen, fűtés levegő-víz hőszivattyúval+padló, egyszerű járólapok, ha majd a végén még belefér a költségvetésbe akkor rekuperátor. A+ energetikai minősítés. Ezeknek az anyagoknak a túlnyomó része már beszerzés alatt áll, a szakik megvannak, mindenki számlásan dolgozik, garanciát vállal a munkájára.
Előzetes számításaim alapján, a kulcsrakész állapot eléréséhez 105.000Ft/m2 lesz a költség még, így összesen 182e/m2 a vége, persze ez lehet több is, majd kiderül a végére. De ugye ez az épület messze teljesíti a jelenlegi energetikai követelményeket, ha pont a határra terveztük volna, bőven 160alatt lehettünk volna, úgy hogy nem gagyi olcsó anyagot építünk be, mivel ebben szeretnénk leélni az életünket, és nem venném jó néven, ha ránk dőlne.
Persze rengeteg volt az utánajárás, pl a kéményt az ország másik feléből hozattam, mert 40%-al olcsóbb volt mint itt helyben, de voltak olyan szakik aki 3-4-5-szörös munkadíjjal dolgoztak volna. Persze ebben az árban a kerítés, meg járda meg hasonló nincs benne - pl kerítést lehet 300e-ért drótot, vagy 3millióért kovácsoltvasat, kinek mire van pénze -- nekünk drótra lesz.
Na, most lehet nyomni a mínuszt, a házunk attól még felépül :)
Nekem hasznos amit írtál, de nem írod hogy az árad nettó vagy bruttó?
A járulékos költségetek kb. mennyi volt eddig (tervezés, Műszaki ellenőr, felelős műszaki vezető - e-napló vezetés)?
Kiviteli terv készült? Talajmechanika szükséges volt?
Köszi:)
Minden ár brutto, számlákkal, én magánszemély vagyok, nem megyek semmire a netto árakkal, mindig ki kell fizetnem az áfát... persze van néhány szaki aki alanyi áfamentességet élvez.
A terv 350e, műszaki ellenőr díja+e-napló vezetés 300, a felelős műszaki ellenőröket az adott szakember (ács, kőműves, villanyszerelő) alkalmazza, így a díjuk a kivitelezés költségébe be van építve.
Kiviteli terv nem készült, elég egyszerű az épület, a szükséges dolgok szerepelnek a műszaki leírásban. Persze gépészterv kell a padlófűtéshez, a villanyhoz is kell terv a 3fázis miatt. Talajmechanika is felesleges volt, mivel ez egy új parcellázású rész, teljesen sík, a talaj szinte tiszta agyag, így annyira kellett figyelni, hogy a sávalap kiásásakor, mindenképp elérjük a teherhordó réteget, ami 100-120cm mélyen volt.
Köszönöm!
Azért kérdeztem, mert azt hittem szakmabeli vagy (építész vagy építőmérnök) és ezért tudod ennyire "olcsón" kihozni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!