Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy plázában nagyon kemény...

Egy plázában nagyon kemény betonban kellene horonyt marni, megéri a drága gyémánttárcsa?

Figyelt kérdés
Nagyon kemény kavicsos beton van, az olcsó tárcsákkal alig lehet előre haladni 30 centit utána kuka, megéri a drága 30-50 ezresből venni ilyen célra, vagy 30 métert kellene marni minimum, 4 cm mélyen. HILTI horonymaróval. 125-ös koronggal azt hiszem. Tehát az bírni fogja vagy abból is több darabot érdemes venni? Thx

2015. okt. 17. 14:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
bírnia kellene, de mindenképpen száraz vágásra és megfelelő anyaghoz válasszad.
2015. okt. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 TappancsMancs ***** válasza:
Tapasztalatom nincs benne de amit én néznék. A gyémánt korongnál minőségben lényeges hogy mennyire van "belerögzítve" a tárcsába minőségileg a gyémánt szemcsézet. Mert a gyémánt is elkopik de ha gyengébb minőség egyszerűen kiesnek/hetnek lassacskán belőle. Akár drága akár alap korong van egy nyomaték ami optimális neki, aminél még elég jól halad de nincs annyira túlterhelve, hogy a szemcsék essenek ki. Az erőhatás ilyenkor kettéoszlik, részben a szemcsék rögzítettsége részben a szemcsék a beton felé nyomulnak. Ha a betont már nem vinné gyorsabban akkor az erőhatás nagyobb mértékben kezd visszakerülni a szemcsék berögzítettségére. Ilyenkor esnek/hetnek ki. Szóval full bikára se nyomd mert van amit bír. Másik hogy lehetne durvább szemcsézetűt választani hogy jobban haladj, itt úgyse kell gondolom a szép vágási felület mert fedve lesz, ha mégis kicsit át lehet csiszolni és még mindig gyorsabb lehet. A drágább korong meg nyilván jobban bírhatja de nézd meg az árait / amennyit kapsz a munkáért. Azért megérje. A 30 cm kevésnek tűnik: vagy túl gyenge minőség (nézd meg az elhasznált korongon kiestek e a szemcséi), vagy túlerőltetted, vagy túl finom a szemcsézet. Vagy ezekből több is. Mindent összevetve a drágább minőségibb is.
2015. okt. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Igazából az olcsó alatt azt értem hogy 1500ft. Szóval azt megértem hogy azzal kb annyit lehet haladni, alapjába véve talán nem is erre a kemény betonra van. Kérdés igazából annyi hogy feltudom e marni a drága lapokkal. Nyilván nem ész nélkül tolva, csak amennyit kényelmesen enged.
2015. okt. 21. 20:21
 4/5 TappancsMancs ***** válasza:

A drágábbakkal biztos jobban haladsz. Amúgy erre vannak. Betonhoz gyémánt vágótárcsákat használnak. Olyan ez mint a csavarhúzók, az olcsó egyszerűen nem igazán szerszámacélból van és kicsorbul. A drága meg minőségi és nem csorbul ki. Biztos jobban haladsz vele. Én biztos vennék jobb minőségűt de talán nem a legdrágábbat - ha nem muszáj. Számold ki az olcsó ára/cm és szorozd fel a 30 méterre. A 30 métert én lemérném azért hogy ne kalkuláljam félre. a megvan az olcsóból mennyiért jönne ki a 30 m ahhoz tudsz mérni hogy mennyire drágát érdemes venned. Amit még nézz meg hogy betonhoz való korong legyen, száraz vagy vízhűtéses vágáshoz való és ilyenek. Meg egy jó üzletben elég jó tanácsokat tudnak adni. Betont amúgy vizes hűtésű vágással szoktak.


Pár egyéb dolog:

[link]

[link]

2015. okt. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
próbáltad nedvesen vágni?
2015. nov. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!