Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerulne ez a kis...

Mennyibe kerulne ez a kis hazalakitas?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy dupla ajtot befalazni,ezt leszamitva vagni es rakni egy ujat.Az erdekel,hogy ez ajtostul mindenestol mennyibe jonne ki egy atlagos arszamitasban es mennyi idot vesz igenybe?

2015. szept. 3. 15:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora az ajtó?

Milyen vastag a fal? Szerkezeti "fő" fal(tartófal)?

Miből van a fal?

Milyen az ajtó és mekkora?

Padló burkolatokat hogyan érinti?

A helyiségek festve, tapétázva vannak? Miként szeretnéd a javítást?

Érint elektromos, vagy egyéb vezetéket (gépészet)?

Ezek ismeretében lehet pontosabb árat mondani.

Egyébként (ha nem építési engedély köteles a szerkezeti fal miatt) akkor ~400 ezertől ~800 ezerig saccolnám, és 8-12 nap.

2015. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A padlo az fabol van,festve van minden helyiseg,azt nem tudom milyen falnak szamit,a falak kb 50centisek vajog es tegla keverek ha jol tudom...az ajto kb 180 cm lehet es kb 1 meter es valamennyi szeles(amit eltuntetnek),amit pedig be szeretnek epiteni 180x60 azt hiszem...villanyvezetek csak ott van ahova az ajtot tennem,de kb 220 centi magassagba.
2015. szept. 3. 17:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát valószínűsítem, hogy tartófal.

Keres meg szakembert, ha a födém gerendák (valószínű, hogy vannak) erre a falra is terhelnek, akkor annyira nem egyszerű megoldani, meg még engedélyköteles is.

2015. szept. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ertem,mar beszeltem egy hozzaertovel,de meg nem ert ide,mondjuk meg penzem sincs ra,barmennyibe is keruljon,koszonom a valaszt,hasznos volt :)
2015. szept. 3. 17:41
 5/8 anonim ***** válasza:

2-3 nap igények, vérmérséklet és pénztárca vastagságtól függően 50.000 -től 150.000 -ig. Hacsak nem valami prémium ajtót akarsz, valami neves szakemberrel berakatni, mert akkor tulajdonképpen bármennyi lehet.


Nálunk tavaly került egy tartófalba 70 -es praktikeres ajtó, az ajtóstul, áthidalóstul, kővűvesestül, zsákos vakolóstul mindösszesen 25.000 Ft -ba került. Plusz egy minőségi kilincs és zártakaró a bezáró félben lévő baumaxból amit leakcióztak. Mondjuk én spórolósan csináltam, étellel kínáltam a kőművest, de még enni se akart. Ugyanezt meg lehetett volna csinálni a kétszereséből, vagy a négyszereséből is.

2015. szept. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez igy egy kicsit emberbaratabbnak tunik,800K forint kicsit soknak tunik nekem,plane ha azt szamoljuk,hogy a hozzavalok(ajto,homok,cement,festek stb)kb 60k-bol kihozhatoak...azt nem hinnem ,hogy egy szakember 350-700k forintot kerne egy ilyen munkara,ami 1000-2000 euro,mivel egy 60 lapmeteres hazat felhuznak 20.000-bol alapanyaggal mindennel munkadijjal egyutt.Viszont arra nem gondoltam,hogy talan kulon engedely is kellhet.
2015. szept. 4. 17:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Azért írtam 4-800-at mert nem láttam.

És ezért is kérdeztem annyit.

Számolj: festés, vakolatjavítás, padló, küszöb, villany szerelès, áthidaló, szükség szerint födém alátámasztás.

2015. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ne erts felre,nem mondtam,hogy hibas amit mondtal,teny es valo,hogy ha semmi se all nekem kedvezoen akkor biztos nagyobbra rug az ar...amugy en erdelybol irok,itt olcsobb az ilyesmit osszehozni,te pl irhatsz budapestrol is ahol pl egy lakas berlese 2x annyi mint nagyvaradon,igyhat nem zarhattam ki azt se hogy ott borsos arat kernek a szakik...de amint mondtam ramutattal par dologra amire en nem gondoltam,es halas is vagyok erte.
2015. szept. 4. 22:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!