Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerulne egy garazs?...

Mennyibe kerulne egy garazs? Es hogy csinaljam?

Figyelt kérdés
Quadomnak kellene teglabol vagy irhatok mi lenne e legjobb,mibol.Tudtok mutatni garazsokat?Anyagok es munka dij mennyibe kerulne?

2013. aug. 5. 03:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem motorgarázsom van, zártszelvény vázból 8-as OSB lap borítással. Teteje is OSB lap csak rá van ragasztva palazúzalékos bitumenlemez vízszigetelésnek.

Ennél olcsóbbat nehéz lenne csinálni. Maximum bontott hullámpalából.

2013. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Koszonom. Eltudnad mondani meg hogy epitsuk fel? Te hogy csinaltad?
2013. aug. 5. 10:45
 3/4 anonim ***** válasza:

Kb. 15-20 centi vastag lemezalap betonból, külön betonvasat nem vettünk ami volt az udvarban vas beleraktuk.

20x20-as hegesztett zártszelvény keret a betonba előzetesen belerakott csavarokhoz rögzítve anyával. 3-3 oszlop a két oldalon, középen vízszintesen még egy zártszelvény körben az osb lap méretének megfelelően. A tetején sűrűbben vannak a vasak a hóterhelés miatt.

Az OSB lapokat kapupánt csavarral rögzítettük. Önmetsző csavarral gyorsabb lett volna de ez nagyobb felületen tart nehezebben szakad át.

A tetejére tekercsben kapható bitumenes lemez került disznópörzsölővel rámelegítve.

Ajtó szintén zártszelvény keret OSB fedéssel. Az OSB lapokat lekentem a legolcsóbb tescós kerítéslazúrral.

Mérete: kb. 2,5x2 méter, magassága kb. 2,1 méter elöl hátul 15-20 centivel alacsonyabb.

Árakra nem emlékszem pontosan 80-100 körül lehetett a vége. 4 éve megvan azóta nem ázott be egyszer sem, nem rohad az osb lap.

2013. aug. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én vasállványt javasolnék és arra rá palát vagy OSB lapokat.
2013. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!