Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hőtükrös fólia beton padlásra...

Hőtükrös fólia beton padlásra ér valamit?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Több cég (pl. BaloBau vagy Solflex) kinál hőtükrös fóliákat. Ha a beton födémes házunk padlására leteriteném (hőtükrös oldal a födém felé, lefele forditva), esetleg alá párnafából csinálnék keretet, amivel pár centis légrés keletkezne a fólia és a födém között, nos, az érne valamit hőszigetelés szempontjából?

2015. aug. 28. 16:12
 1/4 anonim ***** válasza:
nem vennéd észre a pénztárcádon.
2015. aug. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
kőzetgyapotot szoktak akár csak simán leteríteni az még sztem olcsóbb is
2015. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A nyári felmelegedés ellen biztosan megfelelő lenne.


De párazáró anyagot ne tegyél a födémre, mert a pára lecsapódik a felületén, ha elégtelen a kiszellőztetése, és télen nedvesedni fog a mennyezeted.

Ha viszont túlságosan kiszellőzne, akkor meg pont nem éred el a kitűzött célt.


Egyik barátomnál kb. 1 négyzetméteres csíkokat húztak be a tetőlécek alá, és a jelenlegi tetőfólia tetejére. Neki beépített tetőteres a háza.

Elégedett vele, ez kb. 2 C fokot jelent (35 helyett 32 lett).

Nála van belső párazáró fólia, ezért nem kell számítania páralecsapódásra.

A Solflex lapokat egymásra lapolták, hogy a víz le tudjon folyni róluk. Tűzőgéppel rögzítették a szarufák oldalához, bár nem tudom, hogy ez megfelelő technológia-e. Szerintem egy erősebb széltől kiszakadhatnak a helyükről.

2015. aug. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A hő konvekcióval, radiációval, és kondukcióval is terjed. Ebből a hőtükör csak nyilván a radiációval terjedő hőt akadályozza úgy-ahogy.

Én inkább hőszigetelő anyaggal raknám meg a födémet. Abból is olyannal, ami nem légátjárható, tehát kőzetgyapottal semmiképpen. Ha olyan a szélnyomás, vagy a huzat a padláson, akkor a hideg áthalad a kőzetgyapoton és nem ér semmit. (A homlokzati kőzetgyapoton ugye a nemesvakolat akadályozza, hogy a levegő bejusson, de a padlásra ilyet nem teszel. És hamis illúzióba ringatod magad, hogy te hőszigeteltél. Holott dehogy...)

2015. szept. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!