Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Gépkocsibeállóm 20cm-es...

Gépkocsibeállóm 20cm-es betonját megmarta a só, kezelhetem kültéri folyékony fóliával?

Figyelt kérdés
elsősorban a tél előtt le szeretném kezelni víz-fagy-só ellen, de nem fogja az UV bántani??? köszi

2014. aug. 16. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
A folyékony fólia egy szigetelő anyag, de nem járható felületet képez, azt még burkolni kell valamivel! Ez benne is van a leírásában...
2014. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet ilyen célra kapni anyagot,de nem tudom a nevét,keresd a googlén. Nagyon nem szabad sózni a betont!!! Mert igen sokba kerül,utána!!
2014. aug. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos a só az autó kerekeiről került be, és egyelőre nem találtam megfelelő anyagot ami ilyen vékony rétegben megfelelő lenne... kösz előre is.
2014. aug. 17. 20:42
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es vagyok .Ha találsz is a tartóssága max a szerencsén fog múlni. Mert ezt az anyagot még nem igen találták jól ki. Pedig hatalmas igény lenne rá!
2014. aug. 17. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hallottam már hogy felhúzták flex ragasztóval,de hogy meddig bírja nem tudom.
2014. aug. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Megkérdezem a Mapei-t mit javasolnak, de lehet hogy csak a burkolás fogja megoldani...
2014. aug. 18. 08:26
 7/9 A kérdező kommentje:

Ezt a választ kaptam:


"Sajnos a sós víz beszivárgásának kitett beton szerkezete megbomlik, bekövetkezik a betonkorrózió, amelyet nem tudunk megállítani vagy visszafordítani. Azt javasolom, hogy a beton felületét csiszolja le, és egy vékony, 2-3 mm vastag rétegben Mapefinish betonsimítót dolgozzon fel a felületre. Erre akkor van lehetőség, ha a felületi megcsiszolás után még van elég teherbíró, szilárd, kemény réteg.


Csiszolás után a repedéseket meg kell javítani még a betonsimítás előtt: hajszálrepedés esetén Epojet, megnyílt, 2-3 mm széles repedés esetén az Eporip kétkomponensű epoxi ragasztókkal kell kitölteni, majd kvarchomokkal frissen megszórni. Másnap lehet a simítást elvégezni."


felcsiszoltatni nem fogom, de vajon a betonjavító habarcsok ellen fognak-e állni a gépkocsi terhelésének???

2014. aug. 20. 22:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha már ennyit dolgozol vele, akkor miért nem tetetsz rá műgyantát? Az bírja az autót...
2014. aug. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 plajer tibor ***** válasza:

itt már elég késő !!!

én aszfaltott rakatnék rá kb. 4 cm-ben...

2014. aug. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!