Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Milyen alapja legyen egy...

Milyen alapja legyen egy háznak homokos föld esetében?

Figyelt kérdés

Homokos földről (barna földről) van szó, kiadós esőzés után sincs soha sár, elszívja a talaj.

Nem tudom megmondani pontosan milyen vastag lehet ez a homokos talajréteg, de mindenképp több, mint 50-75cm.


Pince megoldható-e vagy le kell ásni az agyagig?



2015. máj. 18. 16:13
 1/7 anonim ***** válasza:
erről építészt kérdezzél, ő tudja mekkora az épület és ahhoz milyen/mekkora alap szükséges az adott épületnek.
2015. máj. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Terveztetni és engedélyeztetni kell az épületeket. A terv része, hogy a statikus a talajviszonyoknak és az épület paramétereinek megfelelő alapot javasol.


Amúgy a fagyveszély miatt az alapozási mélység min. 85-90 cm, homokos talajon még több.

2015. máj. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Engedély nem kell olyan épületnek sem amelynek van alapja, mivel szőlős kertbe (vidéken, szinte a semmi közepén) történne az építés.
2015. máj. 18. 21:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, ott nekem is van egy több, mint 40 éves házam, tégla(!) alapon, ez van lebetonozva, de egyetlen repedés nincs a falon, szinte hihetetlen. Egy pici pince van alatta (csak egy része alatt) eredetileg vermelési céllal épült, az csak simán téglával van kibélelve. Viszont tetőtér nincs, csak sima padlás. Ha tetőteres házat akarsz, szerintem komolyabb alap kell. De ez eredetileg hétvégi háznak épült, jelenleg is annak használjuk, viszont sokan hasonlókban laknak a környéken.
2015. máj. 18. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
No, én is ilyenben gondolkodok, de nem fekete föld a telek...homokot nem lehet bányászni, de nagyon laza, porhanyós.
2015. máj. 19. 12:57
 6/7 anonim ***** válasza:

A jelenlegi előírások szerint max. 20 m2 szerszámos kamra, garázs épülhet engedély nélkül, ha lakni is akarsz benne, vagy nagyobb, akkor kell engedély. (Elég szép büntetési tételek vannak.)

Ne kisérletezz futó homokon, elég problémás talajféle, legalább kérj statikus tanácsadást. A helyszín ismerete nélkül, internetes válaszok alapján nem fogsz építkezni.

2015. máj. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" erről építészt kérdezzél"


Inkább egy geotechnikust, de egy statikus is többet tud az alapokról mint egy építész...


Másrészt a homoktalajnak jó a teherbírása, nem hajlamos duzzadásra és nem fagyveszélyes annyira mint az iszaptalaj. Sávalapot építs, 90 cm-eset. Pince megoldható minden fajta talajban.

2015. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!