Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány millióból lehet felépíten...

Hány millióból lehet felépíteni egy kb.120 m2es családi házat?

Figyelt kérdés
Férjemmel jelenleg társas házban élünk és felmerült, hogy veszünk telket és építkezünk. Annyira nem vagyok ezzel tisztában, hogy ennek milyen mértékű költségei vannak. A telek az 4,5 millió, azt ki is tudjuk fizetni. Aztán a lakás, amiben lakunk azt kb 15 millát ér. Persze amíg a ház felépül, addig valahol lakni is kell.. Még az is megoldható, mert itt vannak a szülők. Igazából az érdekelne, hogy ha nem valami luxus házat szeretnénk építeni, csak egy hagyományos egy szintes kb. 120 m2es kertes házat, az kb mennyibe kerül? És mennyi idő alatt készül el? Tudom, hogy tág határok között mozognak a költségek, de kb mennyi az alja? Aki mostanság fejezte be a házát, kb mennyit költött rá a telek ára nélkül?

2015. ápr. 24. 21:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hát reménykedhetsz, de tényleg nehéz ennyiért ekkorát. Azóta még eszembe jutott, hány igazán nem nagy falusi házat láttunk 20 millióért, amit ugyanúgy fel kellett volna újítanunk... Aprócska falu, közönséges, már nem új ház... Durva. Nem is értem, hogyan van annyi embernek háza, én egyszem gyerekként örököltem, oké, olyan mesés fizum sose volt és motorra is ment el (de nem ilyen 4 milliós új, amit széttörök, csak szolidan)... :(

15 millióval szerencse kell Nektek, bár nem tudom, hol laksz, de írtad, hogy ott sem olcsó az ingatlan... Egy kisebb szolid ház még menne, ha nem akarjátok felújítani, rendesen szigetelni, miegymás, s nem túl régi, így nem kell új tető, új vezetékezés... Mindkét megoldásnak megvannak a maga nehézségei, az új és a régi háznak is.

A legjobbakat!

2015. ápr. 25. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Mi most építkezünk. 101 m2 és 25M lesz a vége. Egyszintes, semmi extra, max annyi hogy duplagarázs a nappali alatt. Ez kb 3-4M, ezt leszámíthatod ha teljesen sík alapra építesz, ezt kihagyva. 200.000Ft/m2 ma egy nehezen betartható, jó ár. Inkább picit többel számolj.
2015. ápr. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%
Azt még hozzátenném, hogy az ingatlanárak miatt manapság csak pár helyen éri meg építkezni. Olyan nyomottak az árak. Ahol jellemzően 30M alatt csak bontandót kapsz, ott megéri építeni, nagyjából észak-nyugati Bp környéki agglomeráció, esetleg egykét kiemelt hely még. Máskülönben a ház elhelyezkedése miatt a frissen felépített házad az átadás pillanatában a bekerülési árának a 60%-t éri.
2015. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát ez jó környék. Van munkalehetőség és felújjított rendben tartott kis város, ezért van ilyen magasan a házak értéke is, inkább 30 felett mint alatt most hogy néztem. Így annyit nem esne az értéke. Meglátjuk, várunk még, hátha lesz eladó, aztán hitellel megtoldva bevállalható. Hát a dupla garázs az mondjuk nem ártana nekünk sem, viszonylag új mindkettőnk kocsija és mindig fáj a szívem, hogy kint álnak az esőben, hóban. Na azt se gondoltam, hogy az még plussz 4 milla.. Vannak árak.
2015. ápr. 25. 14:21
 15/19 anonim ***** válasza:
52%

10 millióból akkor sem fogsz modern házat építeni...

2020tól (ami egy ház életében kb semmi) csak olyan házakat lehet majd építeni, amik nem energiadeficitesek, tehát van hőszivattyújuk meg napelemük, tehát olyan gyorsan fog zuhanni az ingatlan értéke, hogy öröm lesz nézni

2015. ápr. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

telek


150.000Ft/m2 Kulcsrakész ár


A"++ enerhihatékonyszágú


25 cm vastag dryvit rendszer a falakon


25 cm-es austrotherm expert hőszigetelő rendszer a lábazaton


15 cm-es Austrotherm lépésálló hőszigetelés az aljzaton


35 cm-es szálas kőzetgyapot hőszigetelés a födémen


Fehér színű 6 légkamrás, 88 mm tokkal 3 rétegű melegperemes üvegezéssel

Ug=0,5W/m²K

RAL szalagos beépítésse


Saunier Duval kombi turbó átfolyós kondenzációs falikazán. Radiátoros fűtés, 1K érzékenységű radiátorszelepekkel.


Alaptest külső oldalán teljes felületen 5 cm austrotherm expert hőszigetelés.

WOLF CWL 400 Excellent Hővisszanyerős szellőztető rendszer max: 95%-os hatásfokkal.

Fokozottan hőszigetelt padlásfeljáró

2015. ápr. 26. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
kerítés, gazázs
2015. ápr. 26. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Azt is hozzátenném, hogy 2011 óta, amikor ilyen nagyot változott a házak építésére vonatkozó szabályzat, élesen ketté fognak válni a házak. Az azelőttiek az ellenőrizhetetlen anyagokból és technológiával épült házak, az azutániak a teljesen átlátható már-már passzív házak lesznek. Össze nem lehet mérni egy 90-es évekbeli házzal, és nem a 20 év miatt. Ez az árakban is meg fog látszani.
2015. ápr. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Bukik a drága lakás tulaja az biztos
2015. ápr. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!