Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hány millióból lehet felépíten...

Hány millióból lehet felépíteni egy kb.120 m2es családi házat?

Figyelt kérdés
Férjemmel jelenleg társas házban élünk és felmerült, hogy veszünk telket és építkezünk. Annyira nem vagyok ezzel tisztában, hogy ennek milyen mértékű költségei vannak. A telek az 4,5 millió, azt ki is tudjuk fizetni. Aztán a lakás, amiben lakunk azt kb 15 millát ér. Persze amíg a ház felépül, addig valahol lakni is kell.. Még az is megoldható, mert itt vannak a szülők. Igazából az érdekelne, hogy ha nem valami luxus házat szeretnénk építeni, csak egy hagyományos egy szintes kb. 120 m2es kertes házat, az kb mennyibe kerül? És mennyi idő alatt készül el? Tudom, hogy tág határok között mozognak a költségek, de kb mennyi az alja? Aki mostanság fejezte be a házát, kb mennyit költött rá a telek ára nélkül?

2015. ápr. 24. 21:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

15 millióból kompletten jobbat kapsz


ECOházat érdemes építeni csak sajnos az meg nem itt kezdődik

2015. ápr. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

180.000,-Ft/m^2 itt kezdődik.

Saját munkával valamivel olcsóbb, de az elektronikus napló, felelős műszaki vezető, műszaki ellenőr megdrágítja.

2015. ápr. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy erre 25-30 milla egy ekkora ház.
2015. ápr. 24. 22:02
 4/19 anonim ***** válasza:
Egy 120 m^2es modern ház is ennyibe kerül. És akkor még telket is kell venni.
2015. ápr. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
29%

Ajaj,tudod hány félkész építkezést látok évek óta állni?


Vegyél kész házat,manapság,a bankhitelek korában jó ár/érték arányúakat lehet kifogni.

2015. ápr. 24. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Hát lehet igazad van utolsó előtti. Még vagy 2 év mire kész lesz, ha még vagy 2 millával olcsóbban sikerülne kihozni az építkezést, akkor is már az időt is figyelembe véve, meg a pénz romlás, házak esetleges értékének emelkedését.. szóval mindent figyelembe véve tényleg érdemesebb lenni venni. Csak nem túl nagy a kínálat, dehát várunk.. aztán majd csak lesz eladó. Ez egy kis város és viszonylag kis területen van kertesházas övezet.
2015. ápr. 24. 23:23
 7/19 A kérdező kommentje:
Meg utolsó. :)
2015. ápr. 24. 23:28
 8/19 A kérdező kommentje:
Őszintén azt hittem, hogy kb. 8-10 millából ki lehet hozni. Még vagy 2 éve kezdett egy kollégám építkezni és ő mondta akkor, hogy kb ennyi lesz. Kicsit gyanus is volt nekem ez az összeg. Majd rákérdezek már végül mennyi lett a végösszeg, ha összefutunk. Köszi a válaszokat.
2015. ápr. 24. 23:30
 9/19 anonim ***** válasza:

Mi 80 nm-eset akartunk, arra minimum 12 milliót mondtak, igaz, ez jól szigetelt lett volna, de ennyi, semmi más speckó. Se garázs, se 2 szint (pedig nekünk az kell), nyilván ha kell komoly földmunka, az is plusz, se pince, se garázs... Kisebb szigeteléssel olcsóbb valamivel, de az erre vonatkozó szabályok egyre szigorodnak...

Végül házat vettünk, de át kellett építeni s jóval többe került (de van pince, kút terasz. garázs nem és nem is fér), eladni viszont sokkal kevesebbért lehetne, a helye miatt :) De jobbat nem tudtunk s megvannak az előnyei, jó kilátás, kész kert (nekem rengeteget számít, hogy nem kell tizenéveket várni a gyümölcs- és díszfák kifejlődésére). Viszont nekem dönteni, hogy mi milyen színű és hogyan legyen és merre, az kegyetlen. Annyira jó lett volna egy kész, csinos ház... Brutálisan sok idő, energia, idegeskedés tud lenni egy építkezés kapcsán, főleg, ha nincs mindenre pénz. De bizonyára van, aki pöpecül kezeli, vagy nem akar annyira fanatikusan jót, mint én :D

Úgyhogy ez egy igen összetett kérdés. Én mindenképpen néznék házakat, hátha összejön egy egészen alkalmas, amin nincs olyan sok alakítanivaló, úgy sokkal olcsóbb, mint építtetni. Akinek megfelelnek a szokásos beosztású házak, azoknak könnyebb (nekünk 2 rendes méretű szoba kellett, lehetőleg a felső szinten, na itt bukott meg minden ekkora ház, még ez is. vagy az oldalhatáron, vagy utcafronton, az többnyire nem működik, ha szigetelni akarunk).

12 millió körül néztünk házakat évekkel ezelőtt, ugyebár 80nm körül, voltak kicsit nagyobbak is, de elég siralmas volt a felhozatal itt Észak-Fehérben. Nem egy olcsó környék. Persze néha biztos ki lehet fogni jót, nekünk nem sikerült.


Remélem, írtam bármi hasznosat, nem akartam rabolni senki idejét a személyes tapasztalataimmal...

2015. ápr. 25. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Hát őszintén nem sok szépízlésem van a tervezéshez és berendezéshez és nagyon nehezen is döntök. Tehát ez a teljes építkezés, ahogy írod rengeteg stresszes döntéssel jár... Akkor ez is negatívum. Várunk várunk, hátha lesz eladó. Most 2-3 eladót láttam hirdetni, az egyik 39 millió a másik 32. :( Borzalmas árak. Vizsont ezek már elég luxus házaknak néznek ki. Hátha lenne valami olcsóbb, szerényebb.
2015. ápr. 25. 00:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!