Szalmabála ház építésében gondolkodunk párommal. Vélemények erről az új típusú épületekről?
bárki építhet már szalmaházat, az az egy cég már a múlté, jelenleg van szabvány a szalmabála kitöltőfalazatra, ugyanúgy a vályog (helyi kitermelés) felhasználására is. jelenleg is több szalmaház épül már. ÉMI engedélyes az egész.
eladásnál hol áll egyszer azt nem tudni még, de aki szereti a természetes dolgokat, annál ez a nyerő. de általában senki sem azért épít, hogy utána eladja.
megfelelő technológia kizárja az egereket stb. (kőzetgyapotból is kizárná, ha úgy csinálnák) nálunk ritka, de jó a földrengésállósága is(bárminél jobb).szalmaházat tőlünk északabbra és délebbre is sokat építenek. épült ilyenből bank, iskola....stb is már
Kedves Kérdező!
Efféle gondolat csak nagyon erős öko szemellenzővel rendelkező egyéneknek jut eszébe. Ha levesszük ezt a szemellenzőt, és előráncigáljuk a sarokba bújt józan eszünket, akkor pillanatok alatt be lehet látni, hogy szalmából lehet ugyan házat építeni, de nem erre való. Lehet sörös dobozokból, meg műanyag flakonokból is házat építeni, de ezek sem erre lettek kitalálva.
1. A ház a későbbiekben eladhatatlan lesz, vagy egy hasonló hagyományos háznak a TÖREDÉKE lesz az értéke. Senki nem tudhatja mi lesz 10-20 év múlva, milyen gazdasági viszonyok jönnek, vagy milyen családi események, változások lesznek, aminek hatására esetleg meg kell válni tőle.
2. Józan paraszti ésszel az is belátható, hogy akármilyen jó tűzvédelmi besorolása van is ennek a technológiának papíron, nagyon jól éghető anyagból készül a ház szinte egésze. Egy kisebb tűzesetben, amikor egy téglaháznak kiég egy szobája, esetleg a tetőzete, ez a ház törvényszerűen hamuvá válik.
3. Hogy fogsz 10 év múlva fölszerelni a falra egy súlyosabb tárgyat (konyhaszekrény, bojler), olyan helyre, ahova nem lett tervezve?
4. A biztosító vajon fog lakásbiztosítást kötni rá? (ésszerű áron)
Az előttem szólók reális ellenérveket soroltak fel..... Én egy kőműves családból származom, nagyapám, apám és rokonaim is kőművesek voltak, így gyerekfejjel láttam , hogyan használják fel a NÁDAT házépítésre. Nagybátyáméknak egy kis nyaralót is csináltak AGÁRDON remekül szolgált 15 évig amikor is le bontották, mert nagyobb kellett már.Szóval a szalma is lehet megfelelő "VÁZKITÖLTŐ ANYAG" , mert a tartószerkezet valójában MÉRETEZETT fagerendákból van. A felületek készülhet 4-5 cm vastag vakolatból, mint régen a NÁDAZOTT felületeken /stukatúr vakolat/ vagy akár gipszkarton lapokból "szárazvakolat -ként" az elektromos és gépészeti csövek a könnyűszerkezetes építés szabályai szerint vezethetők. Lángmentesítése megoldott, lásd NÁDTETŐK .
A magyar megszokott építési kultúrától távoli most már a dolog, így nehéz lesz értékesíteni. Bár a maga 50-60 cm-es falvastagságával közelíti a passzívházak paramétereit. / MELLESLEG AZOK IS JÓL ÉGNEK, HA MEGGYULLADNAK /
tervezőnek és műszaki vezetőnek ajánlom a MEDGYASSZAI PÉTER urat, egyetemi tanár, Vácott lakik... Elkötelezett az ügy iránt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!