Ha külső hőszigetelésnél nem rakok fel indítósínt az nagy baj?
Köszönöm kérdésed, de nem... :)
A homlokzati hőszigetelés nem építési engedély köteles tevékenység, így nem kell hozzá engedéllyel rendelkező kivitelező sem. Mi az, hogy előírják a fém dűbelt? Ki? Ha a hőszigetelő rendszer, amit választasz, előírja a fém dűbelt a garanciához, te akkor sem vagy köteles azzal rögzíteni, max. ha elválik a faltól, nem lesz garanciád, de te ugye garanciával tartozol a számlás munkád után. Ami egyébként ha előfordul, 99% kivitelezési hiba miatt.
Szóval ne trollkodj.
"A homlokzati hőszigetelés nem építési engedély köteles tevékenység, így nem kell hozzá engedéllyel rendelkező kivitelező sem"
Dehogynem, minden államilag támogatott homlokzati hőszigetelés feltétele a fémdűbel, meg még sok millió már szabály.
ne keverj
nem arról volt szó, hogy más fizeti a szigetelésed (egy részét). ha én fizetném, lehet én is megmondanám, milyet rakhatsz fel.
és honnan veszed, hogy a fémdűbel előírás az állam részéről?? marhaság. minősített rendszer lehet előírás, ami egy-két márkának van, és abban amilyen dűbelt ajánlanak, az van.
otthon ha kérek támogatást, energetikai vizsgálat kell (előtte-utána) meg számla. aminek x százalékát fizetik.
de hagyjuk is, trollokkal nem vitatkozok.
Szóval.
Magas házak (panelek) hőszigetelésénél attól függetlenül, hogy nem engedélyköteles a tűzoltókhoz (katasztrófavédelemhez) be kell jelenteni a munkavégzést, és ők, mint hatóság fognak eljárni és tűzvédelmi szempontból minősítik a hőszigetelést (elő is írhatják tervdokumentáció készítését (pl. hol kell beépíteni kőzetgyapot hőszigetelést "tűzgátló" sávként).
A korábbi "panelprogramban" csak minősített kivitelezők dolgozhattak akiknek a gyártó (baumit, nikecell stb.) által az adott épületre kiállított rendszergaranciát kellett biztosítani.
Azaz a gyártó a kivitelező munkájára és a saját termékére rendszergaranciát adott.
Az indítóprofil jó, könnyebb vele dolgozni, (hülyeálló) ha rendesen fel van rakva, kiszintezve, zsinórozva akkor pontosabb lehet vele a munka. De nem kötelező. A vízorros kialakítása a lényeg. Egy régebbi nikeceles kis könyvben azt írták, hogy elhagyható, ha a vízorr kialakítást nélküle is megcsinálják. Azt javasolták, hogy az első lap alját kb. 75 fokban vágjuk vissza és a felhelyezés előtt a falra ragasszunk fel egy kb. 50 cm széles hálót amit a tábla elhelyezése után hajtsunk fel(alulról felfelé) majd "gletteljük" be. A táblákat ideiglenesen alá kell támasztani a ragasztó szilárdulásáig.
A hőhídról, meg csak annyit, hogy hőhídmentes az az épület a tökéletes gömb alakú, homogén anyagú, és nincs rajta nyílás. ==>> tehát: hőhíd mentes épület nincs!
"Szomszédban lécet meg gipszkarton profilt fúrtak fel, miután megkötött a nikecell ragasztó meg levették."
:D
Fém indító profilt tegyél fel. Ne ezen spórolj.
Nem csak a vízszintesség a célja. Hidd el!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!