Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőtér beépítésnél lehet...

Tetőtér beépítésnél lehet -belülről- utólag fóliázni a szerkezetet? Nem akarom megbontani sehol, csak ahova bekerül az ablak. Belülről kéne fóliázni.

Figyelt kérdés

2014. nov. 21. 22:21
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Akkor ennyi, azt megtennéd, hogy leírod, hogy ha esetleg a szél elmozdít egy cserepet, mi történik? szépen lefolyik majd a víz a fólián?



lefolyik, de hová? Ha utólagosan építed be, akkor a a sarokba fog folyni, nem szabad oda víznek kerülnie.



A szarufákat fedjem át a fóliával, vagy elég az oldalához rögzíteni?


át is fedheted, nincs jelentősége, talán jobb is, ha átfeded


A külső párazárónak az a szerepe, hogy az esetleges beázástól megvédje a szigetelést, de ezt nem éred el az utólagos beépítéssel, mert a beázott víz lefolyik a beltér aljára,

továbbá, hogy a szigetelés légzárt legyen, tehát kinti légmozgás, a szél, ne tudjon szabadon közlekedni a hőszigetelő gyapotban, mert akkor jelentősen csökken a hőszigetelőképessége és a párás levegő ne tudjon bejutni sem a szigetelőanyagba. A páraáteresztés akkor érvényesül, amikor a kinti páratartalom alacsony és a szigetelő anyagban lévő esetleges nedvesség száradásnak indul és akkor el tud távozni onnan.


a fő lényege a légzártság elérése, és emellett a szellőzés és kiszáradás biztosítása

2014. nov. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

a beltéri hőtükörnél és párazárásnál kell légrés is, mert a benti pára elzárása, csak egy dolog, annak kell hely. ez a légrés az a hely, amiben a pára tárolódni fog. ha lecsökken a beltéri pára, akkor visszamegy a beltérbe.


a légrés hiánya, azzal jár, hogy az első felületen, (karton vagy lambéria) átjutott benti pára kicsapódik a hőtükrön és víz lesz belőle, ami lefolyik az aljára.

2014. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, az nem nagy ügy, maximum fel kell rakni egy 1-2 centis lécezést a kettő közé, nem?
2014. nov. 23. 13:53
 14/16 A kérdező kommentje:
Viszont továbbra sem tiszta a rétegrend, először is azért, mert van aki kívülre tenné a páraáteresztést, van aki belülre, másrészt mindenképp előfordulhat, hogy becsöpög a víz ha megsérül a cserépzet, és ez gyakran előfordul. Akkor ez a víz a szarufákra folyna rá? Ha a fóliát egészen a tető széléig leviszem, gyakrolatilag az ereszbe, vagy az eresz alá csöpögne a víz, nem? és esetleg egy második vékony fólia réteget visszavinnék a beépített részhez, hogy ne legyen kívül légrés.
2014. nov. 23. 13:55
 15/16 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül:

[link]

Amúgy a rétegrend kintről befelé:

-cserép

-cserépléc

-ellenléc

-páraáteresztó alátétfólia (a párát kiengedi a szerkezetből, de a vizet nem engedi be kívülről, ha a cserepen átjutna)

-szarufa - közte hőszigetelés

-hőszigetelés

-párazáró fólia! (nem engedi be a párát a hőszigetelésbe)

-javasolt légrés (ez kb a burkolat vázszerkezete is lehet)

- belső mondjuk gipszkarton burkoalt


A fóliáknál mindig az a lényeg, h a szerkezetet kell védeni a párától (ami belül a nagyobb), és ha mégis bejut a szerkezetbe, akkoronnan minnél gyorsabban tudjon távozni, ergo ezért kell kívülre az olyan ami kiengedi a párát.

remélem így tiszta:)

2014. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

belső helyiség felől a párát el kell zárni hőtükrös párazáróval.


külső részről meg kell védeni a hőszigetelést a vízbetöréstől és a szélbetöréstől és a kiszáradást biztosítani kell. Ezt megteheted páraáteresztő fóliával.


Új tetőnél most úgy csinálják a profik, hogy a szarufára kifeszítik a fóliát, de nem a tetejéig, hanem 1 métert kihagynak. Erre teszik az ellen lécet. És erre az ellen-lécre tesznek a felső kihagyott részen fóliát 1,1 métert és erre megy a tetőléc és a cserép. Az átfedés vonalára teszik a szellőzőcserepet egy sorban.

2014. nov. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!