Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Igaz hogyha Pesten alapot...

Igaz hogyha Pesten alapot akarsz ásatni ahhoz régészt kell szerződtetni?

Figyelt kérdés
Persze ha hivatalosan csinálod és 50 cm mélyre akarsz leásni: régész 100E ft/ nap, az ő árokásó emberük+ 3000 ft/ óra, közműről területről te gondoskodsz. Mondjuk nem régi törvény kb négy éve van??

2014. nov. 6. 20:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem igaz.
2014. nov. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor mi igaz a kertbe ásott nagy gödrökkel kapcsolatban? A fentit szavahihető ember mesélte hogy vele történt.
2014. nov. 6. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Alapot nem ásathatsz nem-hivatalosan.

2. A hivatal, aki engedélyezi az alapásást, rendelkezik a feltárás ügyében, ha olyan területen akarsz építkezni, ahol vélhetően lehetnek a földben régészeti leletek.

3. Ha nem rendelkeztek és mégis találsz valamit, akkor bejelented és jön a régész meg a többi rémdrága macera.

Szerintem.:)

4. Az 50 cm azért nem túl acélos alap-mélység...

2014. nov. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Így igaz. Amennyiben korábban történt bejelentés vagy terepbejárás, akkor a telek hrsz-a be van jegyezve a polgármesteri hivatal régészeti lelőhely kataszterében. Ilyen esetben vagy megtagadják az építkezést, vagy állni kell a feltárás és leletmentés költségeit. Ha te jelented be, hogy találtál valamit akkor is. Ilyenkor szokta a tulaj szívlapáttal agyonverni a markolós Józsit, amikor az rohan kihívni a hatoságokat miután kifordított néhány cserépkorsót.
2014. nov. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A ház végében volt egy három kocsis garázs, annak volt valami alja de nem volt szigetelve egyáltalán, abból akartak csinálni plusz szobákat meg fürdőszobát, így elég a 50-70cm alap, csakhát így megjárta...
2014. nov. 6. 22:15
 6/9 anonim ***** válasza:
ha már volt oda építve akkor tuti nem kell régész
2014. nov. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hőszivattyúhoz ősszekötő aknát építettem 2x0,5 métereset, 2 m mélyet. A bányakapitányság előírta a régészeti megfigyelést. A Déri Múzeumtól rendelték ki a régészt. Kiástam, megjött, belenézett, kiszámlázott egy egyórás régészeti felügyeletet, megírta a jegyzőkönyvet, elolvastatta velem, hogy elfogadom-e, és elment. 12 eFt volt Áfával együtt. Másnap bemehettem a pecsétes papírért, hogy minden rendben.
2014. nov. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hja értem. Tehát ott már van valami korábbi lelet a környéken. Ez 50-60 nm, lesz vagy 130E az alapján amit az utolsó ír...
2014. nov. 8. 02:19
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül a terület nagysága alapján megy a dolog, hanem, hogy kitelik-e a terepfelmérés az 1 óra hosszából. Ha rendes a régész és nem akar nagyon levenni anyagilag, akkor ő is csak 1 órát fog számlázni...
2014. nov. 10. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!