Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tartályos gáz, vagy vezetékes...

Tartályos gáz, vagy vezetékes gáz?

Figyelt kérdés
Építkezünk. A gáz bevezetése, gázcsonkig közel fél millió forintba kerülne. Elgondolkoztunk azon, hogy esetleg tartályos gázzal oldanánk meg a gázigényünket. Amúgy fűtésre, meleg víz előállítására, és főzésre használnánk gázt. Akinek van ezzel kapcsolatosan tapasztalata, megosztaná esetleg? Valójában sokkal drágább adott m2 befűtése tartályos gázzal? Körülményes, és költséges a gáztartály telepítése, és karbantartása? És minden egyéb érdekel, köszönöm

#tartályos vezetékes gáz
2014. szept. 15. 09:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Még hallottam a csoportos palackos gázzal való gázvételezésről is, erről is írjatok, ha van infótok, köszönöm.
2014. szept. 15. 10:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hosszútávon sokkal jobban jársz, ha gázt kihagyod az energiaforrások közül. Válassz elektromos fűtést (pl padlófűtés formájában, az jóval több komfortérzetet ad), elektromos sütőt-főzőlapot (ami a főzést tényleg mgkönnyíti), és elektromos vízmelegítő eszközt. Akár megujjuló energiaforrásokat is be tudsz fogi (ezeket később is beépítheted a rendszerbe, ha most nincs á pénz). Persze ez csak az én véleményem, de nekünk nagyon bejött, és kevésbé függünk attól, hog adnak-e gázt az oroszok.
2014. szept. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vezetékes gáz. A tartályos gáz nagyon kényelmetlen és abban sem vagyok biztos, hogy olcsóbb lenne a kivitelezése, mint a vezetékes gázé. Az első válaszadó azt írta, hogy mennyire kényelmes az elektromos fűtés, főzés, vízmelegítés. Lehet, de sokkal drágább, mint ha egy jó kondenzációs kazán adja a meleg vizet és az otthon melegét. A sütőnél érdemes egyedül a villany mellett dönteni. Végül csak halkan megjegyzem, hogy a villany fűtés sem független Putyintól. Ha elzárják a gázt az oroszok, akkor áram se lesz, ugyanis minden gázzal fűtő háztartás elektromos fűtésre fog átállni. Ezt a hirtelen nagy teljesítményigény növekedést nem fogja tudni kiszolgálni az elektromos hálózat és össze fog omlani.
2014. szept. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem volt hosszú évekig, ha rám hallgatsz, akkor azonnal elfelejted. Kezdjük ott, hogy baromi drága egy töltés, gyakorlatilag az az 1 töltés ára 2-3 évnyi fa árát fedezi, s akkor egy évben kell legalább 2 töltés, a tartálykocsi, ha nagy hó van, nem tud feljönni. A másik, hogy rettenetesen csúnya a kupak, ami a tartály felett van, +a tartályra éves szinten 20 ezer forint tartálybérletet kellett fizetnem. A harmadik pedig, hogy rettenetesen bunkó a MOL, kihívtam őket, hogy le kéne festeni a tartálykupakot, kirendeltek valami cigányt, éppen festés volt nálunk, s megkérdezte a festőt, hogy nem festené le, +az a bunkóság, még neki állt feljebb. Hát hol élünk, ez a MOL? Úgyhogy én biztos nem csinálnám ezt mégegyszer, inkább fűtök fával.
2015. okt. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!