Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerül a 10 cm vastags...

Mennyibe kerül a 10 cm vastagságú KŐZETGYAPOT HŐSZIGETELÉS m2-e teljes rétegrenddel, állványozást is beleszámítva?

Figyelt kérdés

Főként azok válaszát várom, akik már szigeteltetettek az

anyaggal, illetve hamarosan aktuálissá válik náluk és már

érdeklődnek az ügyben. Köszönöm előre is az ÉRTELMES,

RELEVÁNS hozzászólásokat! :-)



2014. aug. 19. 07:56
1 2
 11/13 luis79 válasza:
Szellőztetésel kapcsolatban nekem azt tanácsolta a fűtést és a vizet készítő szakember hogy beépíti a csövezését egy szellőztető rendszernek még most.Új házról van szó persze.Na nekem ehez nincs gőzöm sem hogy ez mit és hogyan fog megoldani.Elvileg időközökre beállítható mikor szellőztessen és mennyit.Aztán lehet a gatyám rámegy mert még nem néztem utánna hogy érdemes e ilyet betenni és mennyibe kerűl.Mostani házunkba 0 penészedés annak köszönhetően hogy rosszak az ablakok és mindig lehet érezni egy kis légmozgást.De mivel ez persze nem megoldás egy új házon,meg igazából nem szeretnék mindíg minden helyiségben ablakokat nyitogatni naponta többször,ezért most próbálok jól utánnanézni ennek a szellőztető rendszernek.
2014. aug. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

@ luis79:

Úgy tudom, csövekben elhelyezett, kis energiaigényű ventilátorokkal

oldják meg az ilyen szellőztetést. Kb. úgy, mint a panelek mellékeseiben

található szellőzők esetében. A rendszer a tető irányába tereli a párát

és kivezeti azt az épületből. Szerintem nagyon jó megoldás, persze új

ház esetén, mert utólagosan berakatni alighanem egy vagyonba kerülne és

jelentős rombolással járna. Az áráról nem tudok semmit mondani.

2014. aug. 28. 07:42
 13/13 Zöldi Állvány válasza:

Hali!

Az állványozkölcsönzéssel kapcsolatos néhány dologban segítenék.


Az állványozás legelhanyagolhatóbb költsége a bérleti díj.Mert ez 7-15 Ft/nap között változhat állványozó cég függvényében.Ami egy családi ház esetében kb 300 m2 el számolva :max 4500 Ft/nap.


Az állvány felépítése-bontása-szállítása teszi ki a költségek nagy részét.



Az állványzat ponyvával való takarása meg többe kerül mint 1 egész havi bérleti díj.Plusz nem is teljesen vízzáró.Aztán ha az eső lemossa a színt. Van szomorúság!



A hőszigetelés kivitelezési garanciája meg egy nagy álom amúgy.Felszámolják a céget és kész.Kivitelezőtől független műszaki ellenőrt javasolnék inkább.

2015. márc. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!