Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mit tegyek a kandalló alá?

Mit tegyek a kandalló alá?

Figyelt kérdés

Kitört a vakáció,átalakítjuk a fiatal szobáját...kandallót is teszünk be.

Parkettás a szoba...ötletként felmerült,hogy egy sor piros kéménytéglát rakunk le(kb.50x70centis lenne),szépen ki lesz fugázva,és arra tesszük rá a kandallót.


De mit rakjunk a parketta,és a tégla közé,hogy ha x év múlva másként döntünk,felszéve a téglát,ne legyen a parketta látványosan rossz állapotban?


Ha nem tégla,hanem pl.egy lemez lesz,az alá is kellene valami,nem közvetlen a parkettára menne..de mit tegyünk oda???


2014. jún. 14. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Még nem építettem kandallót, te itt egy jó leírás:


[link]


Mivel parkettáról van szó, így én kipróbálnám a tűzgátló gipszkartont, és arra építeném a kandallót. Ismétlem, nem értek hozzá, csak egy ötlet:)

2014. jún. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem...ez egy íves öntvénykandalló,kis lábakon áll.
2014. jún. 16. 23:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegy mit teszel alá. A lényeg az hogy olyan legyen ami alá nem megy be a por stb. Jó a téglaburkolat is meg a lemez is (mondjuk a lemez szerintem egy idő után fel fog hajolni. A tűzálló gipszkarton jó ötlet a parketta meg a tégla közé. De bármit is fogsz lerakni, ha x (10 év) múlva felszeded meg fog látszódni a helye. (a le nem takart parketta kopni fog). Ha csaphornyos vagy jó minőségű szalagparketta van lerakva akkor azt fel lehet csiszolni, majd újralakkozni. Ha laminált akkor az így veszett, azt javítani nem tudod.
2014. jún. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Régi,"békebeli" önvenpár éves de nagyon szép állapotú a parketta.
2014. jún. 30. 21:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!