Három fázisra bővítés és visszatápláló napelemes rendszer beszerelésnek mi a helyes sorrendje?
Tegyük hozzá, hogy Németországban úgy tudom kb. 15 Ft -nak megfelelő összeggel megnövelték az áram árát, hogy abból finanszírozzák az átállást és adjanak támogatásokat. A mi nemzetünk egy másik lovat kíván megülni, ezt nem szabad elfelejteni. Tetszik, vagy nem tetszik de ez van.
Korábbi hozzászóló megírta, hogy 25ezer Ft az áramszámlája, amit 5,5M forintos beruházással kíván ellentételezni. Én azt gondolom, hogy ez egy átlagos háztartás számára ez igen nagy fogyasztás, legalábbis a mienk 3x -osa, pedig nálunk nincs spórolás - mindössze az energiatakarékos világítótestek - sőt főzőlapok vannak. Érdemes ilyenkor olyan számításokat is elvégezni, hogy milyen beruházással lehet mondjuk megfelezni, vagy harmadolni ezt a 25 éves távlatban 7,5 millió forintos fogyasztást. Elképzelhető, hogy nem okozna 5,5 milliós kiadást.
Nem tudom, én csak villamosmérnök vagyok, tisztelet a kivételnek, de a legtöbb ember azt se tudja mi a kW és kWh, áram és feszültség között a különbség, nem is akarnak tudni ezekről és sokan csak arra alapoznak amit a kivitelező, vagy beszállító ígér, akiknek profi értékesítőik vannak akik tudják kit mivel lehet "megfogni". Ez sem baj természetesen és azt sem mondom, hogy nem éri meg, azt viszont mondom, hogy számolni és más beruházásokkal (fűtési rendszer korszerűsítése, hőszigetelés, hőszivattyú, esővíz gyűjtés, stb.) szembe állítani nem elfecsérelt idő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!