Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 6.5 millából milyen házat...

6.5 millából milyen házat lehetne felépíteni? Egyáltalán lehet annyiból házat?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet. Egy 50-60 nm, másfél szobás konvektorra vagy fatüzeléssel, nagyon kevés konnektorral, 9000 ft-os ajtókkal, talán nem lesz rá szükség de használt thermo ablakokkal. Ha a festést, laminált parkettát és a külső dryvitot magatok csináljátok.
2014. ápr. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem semmilyet.

Ha nulláról kezdesz. Esetleg telek megvan.

Csak az terveztetés, engedélyek több százezer.

És már nem csinálhatod magadnak (hacsak nem kőműves a szakmád), és a haverok sem segíthetnek.

E-naplót kell vezetni mindenről, és nem hiszem, hogy van kivitelező, aki ennyiért megcsinálja.

2014. ápr. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
sajnos én sem hiszem, h ez elég lenne...
2014. ápr. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
Méretesebb kutyaházat még igen...
2014. ápr. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én 2 millióért vettem egy 80 nm-es családi házat 20-25 nm-es szuterénnal 1000 nm-es telken, felújításra szoruló, de normál állapotú melléképületekkel. Tégla falazat, beton födém, tető még 15-20 évig maradhat. Víz, villany, fűtés, és nyílászáró csere szükséges. Azért vettem meg ezt a házat, mert 1 évvel korábban megvettem a szomszédját, és boltot nyitottam benne. Így most egy udvarban leszek a munkahelyemmel. De lett volna 2.5 misiért egy 120 nm-es ház, 60 nm-nyi szuterénnal, persze a tetőn, meg a szerkezeten kívül teljesen felújítandó... A lényeg, hogy főleg ilyen kevés pénzből, nagy butaság lenne építkezni. Gombokért lehet tip-top házakat vásárolni akár falun, akár városban, csak ki kell fogni. Ha 20 millióm lenne ingatlanra, akkor sem építenék. A 0-ról sem tudsz jobbat kitalálni, mint egy meglévő átalakítása. Főleg, ha életed első házát építed.
2014. máj. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző!

Azt senki nem vitatja, hogy valahol egy isten háta mögötti kis faluban lehet 2-3 millióért használt házakat kapni. Sőt, szerintem sokan örülnének, ha ennyiért el tudnának "menekülni" ilyen helyekről.


Felénk a 300-400m2-es zsebkendőnyi üres, igaz közműves telkeket ilyen 20-25 millióért adják-veszik. És ez sem a budapesti rózsadomb, csak egy vidéki megyeszékhely jobb környékű, etnikumtól mentes külvárosa.

És akkor 20 millióért van egy üres földed.

Az igaz hogy 25-30 millióért már egész pofás használt házakat kapsz. De annak is van hátránya: nem új már laktak benne, nem a te elképzeléseid szerint épült, a meglévő dolgokhoz kell alkalmazkodni, stb. Pl öltözködni sem mindenki a turkálóból szeret, pedig a célnak az a ruha is megfelelne és jóval olcsóbb.


Ami pedig az eredeti kérdést illeti, 6,5 millióból már egy egész kulturált két állásos garázst fel lehet húzni. Lakóházból csak nagyon kicsit és nagyon kompromisszumos puritán megoldásokkal, természetesen meglévő telek mellett.

2014. máj. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs az isten háta mögött, és nincsenek cigányok sem. 1 órányira van Siófok, Kaposvár, Pécs, Szekszárd, esetleg Paks, Dombóvár 10 perc. Egy kis bekötő választja el egy főúttól. 3 nagy gazdaság működik a faluban, a munkanélküliség alacsony, a fizetések egész jók, a falu rendezett, tiszta, szuper a közbiztonság, sok a fiatal. Csak keresni kell, és lehet találni.


Ha neked annyi eszed van, hogy 20 millióért veszel telket, ráadásul ilyen 4-500 nm-est, akkor egészségedre. Persze, lehet építeni is új házat, ahol te fingottál először, csak akkor a 20 milliós telked mellé még varázsolj elő újabb 20-30 milliót. Ha lenne 40-50 millióm, persze én sem a 2 milliós házat vettem volna meg. De még akkor sem építettem volna. Építeni nagyon nagy butaság. Egyrészt hatalmas az értékvesztés, másrészt az sem igaz, hogy az jobb, mint egy meglévő átalakítása. A 0-ról úgy sem tudsz olyant kitalálni, amin ezt, vagy azt ne bánnál meg később. Épp azért jó egy meglévő ház (persze csak akkor, ha alakítható), mert ott könnyebb kitalálni, hogyan fog működni. Nekünk hatalmas szerencsénk volt ezzel a házzal, nagyon szuper kis kecót lehet belőle varázsolni, és az egész nem fog többe kerülni 8-10 milliónál. A későbbiekben épített medencét, kerti sütőt, szaunát, és egyéb finomságokat fogunk kialakítani. Mire minden luxus meglesz, még mindig nem fogunk annyinál tartani, mint a te telked. Akkor ki is csinálja jobban? Amúgy meg a turkálót összehasonlítani egy használt házzal, enyhén szólva nem helytálló...

2014. máj. 5. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!