Betonozás - hogyan éri meg leginkább?
Vettünk egy házat, ami 1940-1950 körül épülhetett. Két, egymás melletti szobában a padló nincs lebetonozva. Kicsi halszálka parketta van lerakva, hepe-hupás, illetve a fal hajlamos penészedni, ha rátolják a bútorokat (eladók tapasztalata az elmúlt 10 évből).
Felszednénk a parkettát és alábetonoznánk, de most jön a nagy kérdés: hogyan éri meg leginkább?
- Zsákos beton és a sima beton között nagy az árkülönbség?
- Milyen vízzáró réteget lehet ilyenkor letenni?
- Mi az, ami tényleg fontos és mi az, amiért felesleges pénzt kiadni?
- Kb mennyi lehet a száradási idő, mennyi idővel később tehetjük rá a parkettát és kezdhetünk bepakolni? (új parkettát vásárolnánk, a régi kuka)
Pardon, egy kérdés lemaradt: 50 nm a kérdéses terület. Nagyjából hány köbméter sittre számíthatunk? Betonozás előtt ugye ki kellene szedni, de fogalmam sincs, hogy ez milyen mennyiségre jönne ki, mi alapján rendeljünk konténert.
Sima betonnál hogyan keressek árakat? Milyen arányban kell az összetevőket keverni? (gépjárművel nem lehet beállni, csak kézi erővel lehet az anyagokat a helyszínre mozgatni)
Nekünk se egy mai házunk van.... nekünk a 40m2-es szoba lamináltozva volt,nem tetszett és felszedtem :) jött a sokk penészes kicsit rothadó parketta volt alatta :S vésővel és kalapáccsal 1 nap alatt felszedtem a parkettát ami kátránnyal volt a betonra ragasztva. A tél miatt most úgy áll minden mint a harctéren.Mivel csöppet se egyenletes mert ha vért izzadunk se tudjuk felvakarni rendesen a kátrányt és mivel nagyobb rész így nem zsákos betont veszünk mert nem érné meg...egy vékony réteget fog kapni az egész majd szigetelés alulról és arra csempézünk mert nappali lesz belőle. A falaknál szintén ez a történet nálunk is....nem kevés pénzért fognak hamarosan jönni és fémlemezzel körbe nyomják a falakat (hajlamos vagyok ám én mindent megbontani és körbe van szigetelve amúgy valami fekete cuccal ami a kb 50 év során szépen elkezdett szétporladni stb szóval kakit se ér). Miután alulról kész a szigetelés hagyjuk a falakat száradni és ősszel fog kapni egy homlokzati szigetelést.
Tapasztalat és sajnos azt kell mondanom,hogy a padló lesz a legkevesebb bajotok és költségetek miután régi háznál a falak penészednek stb.
1. Téglából épült a ház?
2. A zsákos beton sokkal drágább, mint a készbeton.
Beszélj egy vállalkozóval mindenképp, kalkulálja inkább ő ki, hogy a helyi adottságokkal mennyibe kerülne a betonozás.
Igen, tégla.
Azért nem kivitelezővel beszélek első körben, mert szeretnék képbe kerülni, mire árajánlatot kérek. Úgy, hogy halványlila lövésem sincs, vagy rábólintok egy olcsó, de szakmailag xar munkára, vagy a nyakamba varrnak teljesen felesleges, drága munkákat is, hiszen látják, hogy nem értek hozzá.
Tehát a szükséges, minőségi munkát, anyagot szívesen kifizetem, de ennél többet vagy rosszabbat nem szeretnék.
Azért kérdeztem, mert más a vályog meg más a téglafal lélektana.
zsákos beton. ebből 20 kg kell 1 m2 1 cm vastagságára. Neked kell 50 m2 legalább 5 cm vastagságban. Az 20*50*5= 5000 kg, 40 kg van egy zsákban, az 125 zsák legalább. 1200 Ft egy zsák, csak anyagárban 150.000 Ft. Tehát piszok drága. Arra jó, ha kis mennyiségben kell valahová beton.
Sajna a kivitelezési árakat nagyban befolyásolja, hogy oda kell vinni a cementet, homokos kavicsot és helyben kell keverni, vagy traszportbetont odaszállíttatod.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!