Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Nyaraló állandó lakhatásra?

Nyaraló állandó lakhatásra?

Figyelt kérdés
Egy éven belül elköltözünk a mostani albérletből, egy másik városba (messze), Győr-Moson-Sopron megyébe. Albérleteket alig találtam viszonylag alacsony áron, 150 plusz rezsit pedig nem szeretnék fizetni egy kétszobás lakásért. Tudom, hogy van olcsóbban, de azok nagyon lepusztultak, azért vannak igényeim. Arra gondoltam, hogy érdemes lenne venni egy olcsó telket, 1 millió ft körül, és építeni rá egy nyaralót, olyan 5 millió körül. Szerintetek milyen ötlet? Nem végleges megoldásként, de ha mondjuk még 4 évig élek albérletben, és számoljunk csak 150000 ft per hóval, az már 7,2 millió ft. Ebből a pénzből addig lenne egy kis házam, és még el is tudnám adni.
2014. márc. 31. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

nyaraló övezetben, (olcsó teleknél!!) általában nincs kiépítve közműhálózat (ivóvíz, szennyvíz, gáz, stb...) max. elektromos hálózat, de az is teljesítmény korlátozott! (nem 32A!, hanem optimális esetben is, csak 16A)

KÜLÖN ENGEDÉLYEKKEL!... csak zárt rendszerű derítő jöhet szóba, kutat kell fúratnod, Fűtést egyedi, vagy vegyes tüzelésű kazánról üzemeltetett rendszerrel kell megoldani. (komfortnak esetleg szóba jöhet tartályos PB gáz)

Az elektromos áram tarifája és a szezonális kommunális hulladék elszállításának a díja magasabb, mint a belterületi lakóövezetekben.

Nem mellékesen állandóra, nyaraló övezetben nem jelentkezhetsz be...


ezeket is vedd figyelembe, ha mégis úgy döntesz, hogy ilyen helyen akarsz építkezni....

2014. márc. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen igazad van... Van valaki esetleg, aki hasonló dilemmával küzdött és talált jó megoldást?
2014. márc. 31. 17:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem hülyeség. Nekünk van hétvégi házunk és sokan kint élnek az utcából. Azt mondjuk nem tudom, hogy be lehet-e oda jelentkezni, de postás az utca elején található postafiókba kiviszi a levelet. Közvilágítás, szemétszállítás, hókotrás is van. Bazi sokat lehet vele spórolni, mert akik kint laknak csak a villanyt fizetik. (fűtéstechnikától függ, hogy mennyi, mert nyilván akinek kályha van, az fát is vesz még). Víz ebben az utcában fúrt kútról megy, saját házi vízmű rendszerrel = még vizet sem fizetsz, azonban a főzéshez speciel mi flakonba visszük otthonról a vizet, de van kint vezetések vízről közös kút is, bár én azt nem használom).


Egy barátnőm, bejelentetteten , külterületen zártkertben él 1 gyerekével. Villanyfűtéssel, vízzel fizet max 30.-at egy hónapban. A lakása kb. 50 nm és két emeletes. Ő spec. 3,5 milláért vette, csak megcsináltatta rajta a szigetelést és a tetőt.

Szerintem, ha a közlekedés megoldható vagy van autód, akkor megéri. Persze mindenképpen tanácsos körülnézni a környéken, nem-e olyan kitelepített egyének laknak ott, akiket a városból kilakoltatnak, mert ilyen környék is van.

Lehet érdemes olyat nézned, ami már készen van, csak eladó sorba került.

2014. ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!