Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Építkeznénk és még kicsit...

Építkeznénk és még kicsit habozok a tégla és a könnyűszerkezetes ház között. Minden forrás azt állítja hogy mennyivel jobb a könnyűszerkezetes. Ez tényleg így van?

Figyelt kérdés
Fontos: néhány forrás megemlítette, hogy a könnyűszerkezetes házak ,,egyetlen hibája" a hőtárolás hiánya. Ez mit jelent pontosan pl. egy 39°C-os nyári napon?
2014. febr. 14. 21:51
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, bár a döntést nem mondanám hogy megkönnyítettétek.

Itt leginkább a tartósság bizonytalanított el, mert ezt itt hallom először szempontként.

De azt meg kell említenem, hogy nagyon sokféle könnyűszerkezetes ház létezik, de én egy acélvázasban gondolkodom. Az csak van olyan erős mint a tégla, nem?

Ill. itt írták egyesek, hogy megfelelő árnyékolási technikával nyáron is hidegen tartható a ház. Ez mennyire működik? Tényleg csak egy jól elültetett lombhullató és egy meghosszabbított háztető, és már hüvős is van 39 °C-ban?

2014. febr. 17. 19:17
 12/21 Galloway válasza:
89%
Megfelelő szigeteléssel nincs különbség. Váznak a fém profilt javaslom, főleg ha árvízveszélyes helyen szeretnél építeni. Nekem 80 cm víz jött be, és 1 hét alatt megcsináltam rajta mindent.(1m magasan kivágtam , kicseréltem a szigetelést meg az elázott kartont)
2014. febr. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
P. Pityu laktál te már könnyűszerkezetesben, vagy csak építetted? Mert az előbb nagyobb kihívás szerintem. Főleg ha emeletes, fa födémesről van szó.
2014. febr. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, de a tartósságot -illetve annak hiányát- csak jószándékú laikusok kommentjeiben olvashattad. Azokban, akik értenek hozzá, ez fel sem merül. Sajnos ismét felbukkan az a konvencionális elv, mi szerint a ház anyaga tégla, a tégla színe meg piros.
2014. febr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

És én honnan döntsem el ki laikus és ki hozzáértő? Pont azért tettem fel a kérdést mert én laikus vagyok.

És egyébként mi a baj tégla piros színével?

2014. febr. 18. 20:46
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem kérd meg a hozzáértőket , hogy mutassanak egy

40-50 éves könnyűszerkezetes házat és nézd meg közelről , beszélj a tulajjal !

2014. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
48%
könnyűszerkezetes azért jó, mert ha lefoglalja a NAV, fel lehet gyújtani
2014. febr. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad van, nem nagyon könnyű eldönteni, azonban a laikusok általában nem hoznak fel érveket, hanem csak leírják, amit kigondoltak.

Sem a tégla színével, sem az anyagával nincs baj. Arra próbáltam célozni, hogy miért tudnak nehezen teret hódítani az egyéb, szintén kiváló tulajdonságokkal bíró rendszerek(Ytong, ProConcept, könnyűszerkezet, stb.).

Ha pedig rászánod magad, hogy 40-50-100-200 éve épült könnyűszerkezetes házakat megnézz és beszélj a tulajukkal, akkor tudj angolul és szeress repülni. Nálunk ugyanis az 50-60-70-es években építkezve nem az volt a kérdés, hogy melyik anyagot válasszam, hanem hogy hol tudok venni valamit, amiből lehet építkezni.

2014. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
49%

Aki pl. esetleges árvízre hivatkozik, az egyértelműen laikus!!


Normális ember NEM építkezik ártéren!!!

Normális hatóság ezt nem is engedélyezi.

2014. márc. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nem kell árvíz hozzá , hogy beázzon egy ház , elég egy nagy eső , amikor a csatornák nem bírják elnyelni a vizet , 5-10 év alatt könnyen előfordulhat egyszer.
2014. márc. 7. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!