Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 10 köbméter vizet (medencében)...

Goznori kérdése:

10 köbméter vizet (medencében) meddig kell keringetni, hogy tiszta legyen?

Figyelt kérdés
10 köbméter víz van a medencében és homokszűrővel tisztítjuk a vizet.Nem akarjuk,hogy egész nap menjen a víztisztító,de azt se szeretnénk, hogy algás legyen a víz.

2013. júl. 1. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
33%
Addig amig tiszta nem lesz .Hogy lehet ezt időben meghatározni .
2013. júl. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Kicsit fura kérdés. Attól, hogy 10 köbmétert átforgatsz (pl. 10 órán át 1-1 köbmétert) az nem azt jelenti, hogy ez idő alatt nem termelődik újabb alga és a víz minden része garantáltan átment a szűrőn aznap. Lehet, hogy csak a felső 5 köbmétert keringeted stb.
2013. júl. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Ez nem így működik, ahogy előttem írják.

A homokszűrődnek van egy szivattyúja, aminek van egy m3/óra mérőszáma. Tegyük fel, hogy 5 m3/órás a szivattyúd, akkor a te medencéd vizét két óra alatt forgatja át a rendszer. Van egy aranyszabály: túlszűrt víz nincs! Ugyanakkor nem ésszerű egész nap működtetni a homokszűrőt, mert egy 250 vagy akár 400W-os szivattyúval szépen megnövelheted a villanyszámlád. Az az alapelv, hogy a teljes vízmennyiséget 2x-3x érdemes átforgatni. A te esetedben ez azt jelenti, hogy naponta 2x vagy 3x kettő órát mennyen a homokszűrő. Azt figyelni kell, hogy ha éjszaka forgatsz, az valamennyire hűti a vizet, ha napkelte után, az valamennyit melegít. Hogy mikorra illeszted a 3x 2 órát, azt döntsd el te.

Emellett azért van itt egy kis keveredés. A víz tisztítása két módon történik: egy fizikai és egy kémiai úton. A homokszűrő a fizikai tisztítást végzi, tehát a homokszűrő önmagában nem váltja ki a vegyszerezést és attól még bealgásodhat a vized. Tehát szűrni és vegyszerezni egyszerre kell. Persze mindenki szeretne minél kevesebb vegyszert használni, erre vannak különféle lehetőségek, de a víz PH értékének, a karbonátkeménységnek a beállítását mindenképp el kell végezni.

Én a saját 23m3-es medencémben a következőt csinálom:

400W-os homokszűrőt használok naponta 2x4 órát. A rendszerbe be van kötve egy UV-C szűrő, ami az átfolyó vízben megöli az algát, gyakorlatilag csírátlanít, jóval kevesebb klór szükséges (kb. tizede). PH mínuszt használok a PH beállításhoz. 30%-os sósavat a teljes alkálikusság beállításához, ha szükséges. Mielőtt megijednél, gondolkodj el az arányokon: 23 ezer liter vízbe megy 1-2 liter sósav. Mindenütt így csinálják, mert így kell. Emellett egy aqua multi tabletta úszik még a vízben, ami elég is, nem szoktam külön klórt tenni hozzá. A homokszűrőhöz még jól jön időnként pelyhesítő adalék, de valamennyi van a multi tablettában is.

A fizikai homokszűrésnél fontos a rendszeres (mondjuk heti) porszívózás és utána természetesen a visszamosás. Ha ezt mind megcsinálod, akkor heti fél-egy óra munkával folyamatosan kristálytiszta, egészségre nem káros fürdővized van a medencében.

2013. júl. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%

Ja és még a második válaszoló megjegyzéséhez újból el kell mondanom, hogy a homokszűrő nem az algát szűri, hanem azokat a kisebb-nagyobb darabos szennyeződéseket (rovar hullák, növény darabok, emberi hámsejtek, madár ürülék stb.) amelyek az algák táplálékául szolgálva, az algásodás kialakulásához vezethetnek. Még egyszer: a homokszűrő nem csodaszer és a fizikai szűrést végzi, kémiailag nem avatkozik be a folyamatba, legfeljebb közvetetten.

Természetesen mindig vannak egy medencében ún. pangó részek, sosem megy át a medencevíz 100%-a a homokszűrőn. Ez a pangó rész azonban csekély ráadásul a medencében fürödnek az emberek, megmozgatva a vizet, így elenyésző az a mennyiség, ami nem megy át a szűrőn. És akkor még ott van a kötelező porszívózás, ami mellett minden vízmolekulára sor kerül, akkor is, ha rossz idő miatt nem használták a medencét egy ideig.

Most, hogy másfél hétig nem használtuk a medencét a rosszabb idő miatt, hozzá sem nyúltam, csak a szűrő ment automatára állítva, meg benne egy multi tabletta és ma kitakartam, kristálytiszta víz várt, amit csak ki kellett porszívózni és már lehetett is fürödni. Egy kis PH korrekciót végrehajtottam, de ez sem volt több 5 percnél oszt jónapot. Nálam mindig optimális és minimális a vízben a klór mennyisége, amit a közfürdők és strandok nem mondhatnak el magukról.

2013. júl. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ, ilyen részletesen még sehol sem olvastam. Sokat tanultam, köszi!:)
2013. aug. 11. 09:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!