Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Létezik valami égésjavító...

Létezik valami égésjavító adalék rossz minőségű tüzifához?

Figyelt kérdés

Szoval el kell tüzeljek ezen a télen egy nagy adag rossz minőságű tüzifát. Na most a tüzeléssel semmi gond, úgy ég, mint a zsír, vszont a kátrány. Egy hónap alatt eldugult a kémény kivezetése a kazánból és egy fél nap kellett vakarjam, hogy újra tudjak tüzelni. Na és akkor arra gondoltam, hogy nem létezik valami adalékanyag, amit bedobok a fa mellé és egy gramm kátrány sem rakódik le? Esetleg valami spray amit befújok a kéményen és végig leoldja a lerakódott és odakötött kátrányt?

Előre is ezer hála, ha valaki tud valamit mondani tapasztalaltból! Pacsi.


ma 08:40
 1/8 Telelő Teve ***** válasza:
ma 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
35%

Ilyen anyagot nem kène tüzelni, mert komoly birsággal is jár.

Ami egy hónap alatt eldugít egy csövet, az nem tüzelèsre való.

ma 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Földről szedett putrigályos és nyers fa. Nem hinném, hogy Romániában nem szabadna fával tüzelni. Itt csak a nedvességtartalommal van a baj (szerintem), ugyanis a kémény illesztésnél is csepeg ki a víz néha. És mivel csak ilyen fám lesz ezen a télen, jó lett volna valami megoldás. A kazán extra kicsit, olyan mint egy mini kandalló, nem is értem, hogy lehet kazán.
ma 09:01
 4/8 Mad Max2 ***** válasza:
41%

Tüzelni száraz fával kell, és azzal szabad


Amugy aki nedves fát tüzel aza környezetét is szennyezi


Még meg is büntethetnek érte

Amugy kb csak az idióta cigányok, meg a legsötétebb falusi suttyó fatolvajok tüzelnek friss nedves fával.

Mindenki más tudja hogy a fát hagyni kell kiszáradni, aztán lehet vele tüzelni.

ma 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Én is tudom, te állat, de ha nincs rá idő? Majd az idén összeszedett több ezer tonna fám megszárad 1-2 éven belül, de nem tudom megkérni, hogy légyszi légy már jó most. Idén költöztem és iden kezdtünk el fát kitremelni. Egyébként direkt nem a nyers fával tüzelek, hanem a félig elkorhadttal, van termlszetesn közte egész száraz is, de a legtöbb korhadt.
ma 09:17
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel a problema az, hogy tele van vízzel a fa, ezért az a megoldás, hogy félreteszed száradni.

Addig pedig pl. fabrikettel fűtesz. Az teljesen száraz, azonnal felhasználható.

ma 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A korhadt nem jó tüzelni, semmire sem jó. Romániában pedig passz mi kapható. Hiába van koromtalanító adalèk, az sem fog bírni vele, ès folyamatos használata azèrt drága. Azt csak kèmènytisztításra való. Egyszerűbb ha mechanikusan tisztítod, más nincsen.

Ès amit szeretnèl olyasmi nincsen.

ma 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Húzatot felülről kell adni,nagyobb lánggal ég.Nagyobb lesz a hő,a koromszemszék is elégnek,viszi ki a húzat.Nem szabad hogy a tűz éppen hogy égjen.
ma 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!