Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szomszéd vízaknája az Én...

Szomszéd vízaknája az Én telkemen belül van. Köteles vagyok bejárást biztosítani neki?

Figyelt kérdés

Vettünk egy házat 5 éve. Akkor is láttuk a vízaknát. Azt az infót kaptuk, hogy el lehet tüntetni már nem használják. (A vízóra le van kötve róla)

Most a szomszéd el akarja adni a házát ami 8 éve nem lakott. (Csak azért emeltem ki mert eléggé rossz állapotban van és számomra az is kérdéses, hogy lakhatásra eladhatja-e..)

Régen osztatlan közös tulajdon volt testvérek között most viszont 3 külön álló telek és ingatlan.

Nem szeretnék idegeneket a telkemre engedni. A kutyáim miatt sem és amúgy sem.

Találtam pár dolgot róla az interneten (Minden teleknek külön vízórája/aknája kell legyen amennyiben megoldható. A mi és a szomszéd esetében megoldható. A kapuja előtt megy el a fő ér. )

Már tavaly óta lobbizok a vízműnél mert szerettem volna oda építeni egy garázst, de állítólag nekem is és a szomszédnak is mást mondanak addig meg nyilván nem állok neki amíg nem tudok biztosat. A szomszéd nem túl tárgyaló képes és nem hajlandó velem kézen fogva bemenni se a hivatalba se a vízműhöz.



#szomszéd #vízóra #vízmű #idegenek a telkemen
tegnapelőtt 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi van a tulajdoni lapodon? Ha bármi, pl. szolgalmi joga van ennek a szomszédnak vagy a vízműveknek, vagy közös tulajdoni hányada van, akkor annak rajta kell szerepelnie. Ha nincs ilyen, csak a tiéd az egész telek, akkor nincs köze hozzá. Akkor kellett volna mondjuk megszüntetni, amikor felosztották a telkeket, vagy legalább akkor, amikor megvetted. Így valamennyi eséllyel hivatkozhat arra, hogy beleegyeztél a telked használatába. De mivel el akarja adni, nem hiszem, hogy ilyen kétes eredményű pereskedésre költene.
tegnapelőtt 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A tulajdoni lapon csak a nevünk szerepel a párommal. Jogcím: adásvétel.
tegnapelőtt 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudsz belenézni az aknába, hogy van-e benne óra? Vagy, hogy van-e bemenő cső a gerincvezeték felől? Amíg ennyire nem tudod az alapokat tisztázni, nagyon nehéz.

Aztán megnézheted az e-közmű térképen melyik telekre van bekötve és melyikre nem a víz hivatalosan.


Egyébként a vízműveknél neked mondanak valamit, annak megfelelően elindítod az eljárást és kész.


(Bónusz: Nincs olyan, hogy lakhatás céljára vagy bármi másra adnak el egy ingatlant. Pláne nem a szomszéd dönti el, hogy alkalmas-e lakhatásra)

tegnapelőtt 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nyilván valóan bele néztem. Nincs benne óra és csövet sem láttam.

De írtam is az elején, hogy a vízóra le van kötve róla.

A szomszéd minden áron állítja, hogy le van plombálva.


Nem is akartam eldönteni. Szimplán látom, hogy milyen a ház, de nem is ez a lényege a kérdésnek.

Én tőlem droglabort is ki alakíthatnak. Szimplán nem akarom, hogy idegen emberek a telkemen mászkáljanak amit saját részemre vettem meg.


Vízművekkel megyek még egy kört és kérek tőlük írásban dolgokat amiket eddig sajnos nem tettem meg.

tegnapelőtt 14:32
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4: Akkor az egy üres akna... Csak egy kibetonozott gödör. Azt cisnálsz vele, amit akarsz
tegnapelőtt 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 mindentudó99 ***** válasza:
Ha a tulajdoni lapon nincs semmi es óra sincs ne fogkalkozz az üggyel. Mintha ott se lenne.
tegnapelőtt 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gödör nincs a tulajdoni lapon bejegyezve a szomszéd tulajdonjogaként, akkor a gödör is a tied.
tegnapelőtt 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!